LIVE: Ατρόμητος-Αστέρας

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr τη μάχη του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα για το τελευταίο εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Προβάδισμα οι Περιστεριώτες (1-0), περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:53
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
18:54
Ματς στο Περιστέρι για το δεύτερο παιχνίδι των δύο ομάδων για την φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.
18:57
Οι παίκτες του Κάναντι έχουν προβάδισμα πρόκρισης, αφού είχαν κάνει το διπλό στην Τρίπολη (0-1) χάρη σε τέρμα του Βασιλακάκη.
19:03
Στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα οι δύο ομάδες.
19:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:07
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Χατζηισαΐας, Ούμπιδες, Ουάρντα, Καρασαλίδης, Ντιγκινί, Μάντσον, Σάκιτς, Βασιλακάκης, Γιαννούλης, Ρισβάνης
19:07
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Σελίν, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Τσιλιανίδης, Μανιάς
19:30
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:33
1' Σέντρα στο ματς
19:37
4' Πονηρή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
19:38
5' Σουτ του Μανιά, έπειτα από ωραία κίνηση στην πλάτη της άμυνας, μπλόκαρε ο Μίρκοβιτς.
19:42
9' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Τσιλιανίδη από πλάγια θέση, η μπάλα έφυγε άουτ.
19:45
13' Κίτρινη κάρτα στον Σελίν.
19:47
14' Φάση για τον Ατρόμητο. Έπειτα από κόρνερ ο Ρισβάνης έπιασε αδύναμη κεφαλιά και ο Αθανασιάδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
19:48
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, η μπάλα κόντραρε, ο Ιγκλέσιας πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μίρκοβιτς με ωραία έξοδο έδιωξε τη μπάλα.
19:50
17' Γύρισμα του Ουάρντα από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
19:57
24' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Τσιλιανίδη από το ύψος της περιοχής, πέφτει και διώχνει δύσκολα ο Μίρκοβιτς.
19:59
27' Πιο επικίνδυνος ο Αστέρας. Έχει κενά στην άμυνα ο Ατρόμητος, που δεν απειλεί ιδιαίτερα.
20:00
27' Διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Ατρόμητου, για ένα φάουλ του Κυριακόπουλου στον Σάκιτς, στο οποίο κακώς δεν βγήκε κάρτα.
20:01
29' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
20:02
Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, ο Καρασαλίδης πήρε ωραία κεφαλιά στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:07
34' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, η μπάλα πήρε τρομερά φάλτσα και βρήκε στο πάνω μέρος του δοκαριού της εστίας του Αστέρα.
20:10
37' Φάση για τον Αστέρα. Ο Μανιάς έστρωσε στον Ιγκλέσιας που έπιασε με τη μία το σουτ, αλλά ο Μίρκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ. Ο ρέφερι θα έπρεπε να δώσει φάουλ έξω από την περιοχή για τους Αρκάδες καθώς ο Σάκιτς βρήκε με την προβολή του τον αντίπαλό του την ώρα που σούταρε.
20:13
41' Επικίνδυνη μπαλιά για τον Τόνσο, όμως ο Χατζηισαΐας με εξαιρετική προβολή έκοψε την μπάλα.
20:16
43΄ Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Γιαννούλη. Καλυπτόταν οριακά απ' τους αμυντικούς του Αστέρα.
20:17
44΄ Φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Μουνάφο, ο Μίρκοβιτς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και στη συνέχεια μπήκε στη φάση ο Μανιάς, ο οποίος υποδείχτηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.
20:18
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:19
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 απέναντι στον Αστέρα, χάρη σε τέρμα του Καρασαλίδη από το 29ο λεπτό. Οι Περιστεριώτες είναι αγκαλιά με την πρόκριση αφού και στο πρώτο ματς είχαν επικρατήσει 1-0.
20:20
Ένταση λίγο πριν το φινάλε στον πάγκο του Αστέρα. Ο Σάββας Παντελίδης ζήτησε από τον 4ο να καλέσει αστυνομικό ώστε να υποβάλει μήνυση κατά κάποιων οπαδών των γηπεδούχων, που σύμφωνα με τους ισχυρισμούς του έβριζαν τη μητέρα του η οποία έχει φύγει από τη ζωή.
20:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
20:39
50' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου, όμως ο Ιγκλέσιας κατάφερε να βάλει την κόντρα στο σουτ του Μάντσον. Στο ξεκίνημα της φάσης υπήρξαν φωνές από τους γηπεδούχους για χέρι του Σελίν, όμως η μπάλα βρήκε στο στήθος του.
20:41
52' Τραυματίας αποχωρεί ο Μάντσον καθώς ο Ιγκλέσιας τον βρήκε στην προσπάθειά του να κόψει το σουτ που επιχείρησε.
20:42
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Ουάρντα άνοιξε στον Ντιγκινί κι αυτός στον Γιαννούλη που πλάσαρε με το δεξί αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε.
20:42
54' Σωστή κίτρινη κάρτα στον Κυριακόπουλο για φάουλ στον Σάκιτς.
20:43
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
20:45
56' Με δέκα ο Αστέρας. Ο Σελίν τράβηξε τον Ντιγκινί και ο ρέφερι του έβγαλε σωστά την κίτρινη κάρτα.
20:45
56' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπέρτος στη θέση του Κώτσιρα.
20:47
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραίος συνδυασμός του Ντιγκινί με τον Μάντσον, ο δεύτερος έπιασε δυνατό σουτ αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε.
20:49
61' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ιγκλέσιας πέρασε ο Αντζούλας.
20:56
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ντάουντα στη θέση του Ντιγκινί.
20:58
69' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Γκοντό αντί του Μανιά.
21:00
71΄Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσουλάτζιτς αντί του Βασιλακάκη.
21:03
74' Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, οι Αρκάδες προσπαθούν να πιέσουν τα τελευταία λεπτά.
21:06
77' Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο άουτ.
21:08
78' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη , που έβαλε τα χέρια σε εναέρια μονομαχία. Θα μπορούσε να βγει μέχρι και κόκκινη. Ο Παπαπέτρου απέβαλε τους συνεργάτες του Παντελίδη από τον πάγκο του Αστέρα, έπειτα από διαμαρτυρία.
21:14
85' Φάση για τον Αστέρα. Ωραίο σου του Αντζούλα έδιωξε σε κόρνερ ο Μίρκοβιτς.
21:15
87' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:17
89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης αντί του Ούμπιντες.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
21:19
90+1' Σουτ του Τόνσο, η μπάλα λίγο άουτ.
21:22
90+3’ Τέλος
21:22
Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 και στον επαναληπτικό απέναντι στον Αστέρα.
21:22
Το μοναδικό γκολ της ομάδας του Κάναντι, που πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου, σημείωσε ο Καρασαλίδης με κεφαλιά στο 29’.