ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ

14:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ, για την 20ή αγωνιστική της Super League, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 15:00
14:41
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:42
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Κάμπος, Μακ, Πέλκας, Πρίγιοβιτς.
14:44
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπέριος, Μπουκουβάλας, Λίλα, Βιντάλ, Γαρουφαλιάς, Γιάκος και Κόντε.
14:44
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Κικάρσκι, Σολτάνι, Μπέτρα, Αποστολόπουλος και Μανθάτης.
14:45
Στον πάγκο για τον «δικέφαλο»: Ρέι, Μαλεζάς, Λημνιός, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Ασεβέδο και Κάνιας.
14:45
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας, Εμμανουήλ Καλφάκης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης
14:46
Βροντερό «παρών» από τον κόσμο του ΠΑΟΚ στα Γιάννενα. Κοντά στους 2.000 φίλοι της ομάδας της Θεσσαλονίκης είναι στους «Ζωσιμάδες»
14:51
Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη για να κάνει το 8x8 στο πρωτάθλημα ώστε να παραμείνει σίγουρα στην πρώτη θέση και αν τον ευνοήσει το αποτέλεσμα του ντέρμπι, Ολυμπιακός-ΑΕΚ, να αποκτήσει μεγαλύτερη απόσταση από τους διώκτες του

15:05
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γέμισμα του Μακ από τα αριστερά, ο Πρίγιοβιτς έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. Κοιμήθηκε η άμυνα του ΠΑΣ
15:08
Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά
15:10
6' Δεύτερη τελική για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα έφθασε στον Κάμπος -που ήταν στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής- έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και το σουτ του ήταν αρκετά άστοχο.
15:11
7' Σέντρα του Κάμπος, ο Μάτος στην πορεία της μπάλας που κατέληξε εκτός (ίσως να μην την έχει βρει), αλλά υποδείχθηκε φάουλ εις βάρος του
15:13

9' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1!

Έπειτα από γέμισμα του Μακ από τα αριστερά, ο Πρίγιοβιτς τροφοδότησε με κεφαλιά τον Πέλκα που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τουλάχιστον ένα μέτρο εκτεθειμένος ο σκόρερ
15:16
Φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα για τον ΠΑΟΚ
15:17
14' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, στην πορεία της μπάλας ο Βιεϊρίνια. Κέρδος νέο κόρνερ
15:17
Ο ΠΑΟΚ είναι ο απόλυτος κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο. Δεν... υπάρχει ο ΠΑΣ
15:19
Πολύ νωρίς η πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ
15:20
16' Ο Μανθάτης αντί του Λίλα στο ματς
15:22
18' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος κινήθηκε από τα δεξιά και έπιασε δυνατό του, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης
15:24
Η κατοχή της μπάλας είναι 31%-69%
15:27
15:27
15:28
24' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΣ στην αντίπαλη εστία, ο Πασχαλάκης έδιωξε με γροθιές έπειτα από γέμισμα προς τον Κόντε
15:33
29' Κοντά στο 2-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς (έπειτα από κάθετη μπαλιά) βγήκε τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά στο "σκάψιμο" που έκανε νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ, που με δεύτερη προσπάθεια έδιωξε με γροθιές
15:35
31' Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ Κεφαλιά του Κόντε έπειτα από κόρνερ, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη η μπάλα
15:36
15:37
15:41
Μίνι ένταση στο ματς, έπειτα από σκληρό φάουλ του Γαρουφαλιά στον Σάκχοφ
15:41
37' Κίτρινη σε Κρέσπο και Γαρουφαλιά
15:42

39' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2!

Ο Βαρέλα συνεργάστηκε με τον Κάμπος από τα δεξιά και ο στόπερ του δικεφάλου έκανε το γύρισμα για τον Πρίγιοβιτς που προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι, αλλά η μπάλα πήγε στο δοκάρι (τη βρήκε και ο Βελλίσης) και μετά το... ριμπάουντ ο Σέρβος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
15:49

45' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-3!

Γύρισμα του Μακ από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και απέκτησε παράξενη τροχιά, με αποτέλεσμα να στρωθεί στον Πρίγιοβιτς που από κοντά πέτυχε δεύτερο γκολ
15:51

Ημίχρονο στα Γιάννενα. ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 0-3

Πολύ ανώτερος ο «δικέφαλος» στο πρώτο μέρος, έχει πατήσει τους γηπεδούχους που δεν... βρίσκονται στο γήπεδο. Δύο γκολ ο Πρίγιοβιτς, ο οποίος έφτιαξε το πρώτο τέρμα για τον Πέλκα, που ήταν τουλάχιστον ένα μέτρο εκτεθειμένος.
15:56
Σημαντική μερίδα του κόσμου του ΠΑΣ έχει ξεκινήσει να φεύγει από το ημίχρονο από το γήπεδο
16:06
Σολτάνι αντί Βιντάλ στο ματς για τον ΠΑΣ
16:06

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:16
55' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Μακρινό-δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια, έδιωξε ο Βελλίδης
16:25
64' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σόλο προσπάθεια του Πέλκα λίγο έξω από την περιοχή, που σταμάτησε εντός αυτής
16:26
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ασεβέδο αντί Κάμπος στο ματς.
16:27
66' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε φάτσα με τον Βελλίδη και δεν κατάφερε να τον νικήσει, κερδίζοντας ένα κόρνερ
16:29
68' Σουτ του Γιάκου εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης.
16:30
69' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Τσικάρσκι αντί Τζημόπουλου στο ματς
16:31

70' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 1-3!

Σέντρα του Μανθάτη από τα δεξιά, κεφαλιά του Κόντε που δεν μπόρεσε να διώξει ο Πασχαλάκης.
16:36
Ο ΠΑΟΚ δέχθηκε γκολ έπειτα από επτά σερί ματς που είχε κρατήσει το "μηδέν" στο πρωτάθλημα
16:36
Δείχνει... παλμό πλέον ο ΠΑΣ. Αλλά μάλλον είναι αργά για να πάρει κάτι θετικό από το ματς
16:38
77΄ Σουτ του Τσικάρσκι, η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία.
16:39
78' Κίτρινη στον Τσικάρσκι
16:40
79' Λημνιός αντί του Μακ για τον ΠΑΟΚ
16:41
81' Κακό σουτ του Μαουρίσιο, η μπάλα άουτ.
16:45
84' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Δυνατό σουτ του Τσικάρσκι, διώχνει με δυσκολία ο Πασχαλάκης
16:47
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Πέλκα στο ματς
16:50
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Βελλίδης με σπουδαία επέμβαση του είπε "όχι".
16:51
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:52
90' Χαμένο τετ-α-τετ του Πρίγιοβιτς. Ακόμη ένα. Εξαιρετική έξοδος του Βελλίδη
16:52
90 + 1' Κίτρινη στον Βιεϊρίνια
16:53
90+2' Κι άλλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Σουτ του Βιεϊρίνια από πλάγια θέση, κρατάει ο Βελλίδης