Καλησπέρα σας
21:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Πανιώνιο
21:34
Είναι ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους Νεοσμυρνιώτες να έχουν επικρατήσει 1-0 στο πρώτο ματς
21:34
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Mελίσσας, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Πριντέτα, Πίτι, Τσούκαλος, Βάντερσον.
21:35
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Κότνικ, Μπανανά, Σαντάνα, Σταυρόπουλος, Βλάχος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.
21:35
Στον πάγκο είναι οι: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Νίλσεν, Λάμπρου, Βουκελάτος, Οικονομίδης.
21:42
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Α' βοηθός: Δημητριάδης Β' βοηθός: Ακρίβος
21:44
Έναρξη του ματς
21:48
Στον πάγκο της Λαμίας είναι οι: Πίτκας, Αναστασόπουλος, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου, Καραγιάννης, Μανιάς, Πατσαρούχας.
21:48
4' Τίποτα το αξιόλογο μέχρι τώρα στο παιχνίδι
21:52
8' Πρωτοβουλία των κινήσεων από τους παίκτες της Λαμίας που με ενθουσιασμό και από τον κόσμο που έχει γεμίσει το γήπεδο έχουν πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων
21:57
13' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς πάνω στον Ασίγκμπα
22:00
16' Πλασέ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:01
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ! Ο Βλάχος γύρισε την μπάλα στον Ντουρμισάι, αυτός με πλάτη στην εστία γυρνά και σουτάρει, ξέροντας πού είναι η εστία και ανοίγει το σκορ.
22:04
20' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα
22:07
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά
22:08
24' Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Πανιωνίου
22:12
28' Γύρισμα του Μασούρα προς τον Σπιριντόνοβιτς στο ύψος του πέναλτι, δεν πρόλαβε ο τελευταίος να πλασάρει
22:14
30' Μακρινό σουτ του Πίτι, η μπάλα άουτ. Έλεγχε τη φάση ο Κότνικ.
22:15
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Ασθενής επέμβαση του Μελίσσα σε μπαλιά του Σαντάνα, παίρνει το ριμπάουντ ο Μασούρας και σε κενή εστία δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 0-2.
22:17
Με αυτό το σκορ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου παιχνιδιού, η πρόκριση για τους Νεοσμυρνιώτες έχει καθαρίσει
22:19
36' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Όμο, μέσα ο Αναστασόπουλος
22:20
36' Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ
22:23
39' Προσπάθεια με αυτοθυσία του Ασίγκμπα μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου, ωστόσο το τέλειωμά του δεν είναι καλό και η μπάλα πέρασε άουτ.
22:24
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τρομερή ενέργεια του Βάντερσον από πλάγια θέση και από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα του Κότνικ. 1-2 από το γκολ του Βραζιλιάνου
22:28
44' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Πίτι, κεφαλιά του ανενόχλητου Αναστασιάδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ
22:30
Λήξη του α' ημιχρόνου.
22:31
Λαμία-Πανιώνιος 1-2 με τους φιλοξενούμενους να έχουν σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης
22:47
46' Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Τσούκαλος, μέσα ο Καραγιάννης
22:47
Έχει αρχίσει το β' ημίχρονο
22:50
49' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ντουρμισάι «ξάπλωσε» τον Αναστασιάδη, αλλά αργεί να πλασάρει τον Μελίσσα και τελικά η άμυνα της Λαμίας «καθαρίζει» τη φάση.
22:56
55' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πλάγιο τετ-α-τετ ο Σπιριντόνοβιτς με τον Μελίσσα, απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Λαμίας
22:56
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ! Εκτέλεση κόρνερ του Μασούρα, ανενόχλητος ο Ντουρμισάι παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 1-3.
22:57
56' Αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα ο Κουτρομάνος, έξω ο Πριντέτα
22:59
58' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Παπαγεωργίου
23:06
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ντουρμισάι, μέσα ο Νίλσεν
23:13
72' Φαίνεται και από τις κινήσεις των παικτών ότι είναι διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα
23:15
74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Λάμπρου
23:18
77' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
23:22
81' Με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Λαμία λόγω τραυματισμού του Αναστασόπουλου
23:23
83' Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα
23:31
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:33
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Λάμπρου στην αντεπίθεση έκανε ωραία λόμπα πάνω από τον Μελίσσα και έκανε το 1-4
23:34
Λήξη της αναμέτρησης
23:34
Ο Πανώνιος επικράτησε 4-1 της Λαμίας και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού