Παρακολουθήστε σε real time απο το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναθηναϊκό.

19:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναθηναϊκό για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:02
Ο Παναθηναϊκός αναζητά το πρώτο του εκτός έδρας τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα ωστόσο δεν θα έχει εύκολο έργο καθώς οι «Ζωσιμάδες» αποτελούν μια επικίνδυνη έδρα για κάθε ομάδα!
19:05
Από την άλλη μεριά, βέβαια, οι Ηπειρώτες έχουν να πανηγυρίσουν στην έδρα τους από τις 28 Οκτωβρίου, όταν και είχε επικρατήσει με 2-1 της Κέρκυρας.
19:05
Στην 9η θέση με 24 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στη 10η με 22 ο ΠΑΣ Γιάννινα.
19:07
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες κι ενώ απομένουν κάτι λιγότερο από 25 λεπτά για την έναρξη.
19:09
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Μανθάτης, Μπετρά, Κόντε.
19:10
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Γιαννίκογλου, Βιδάλ, Τσικάρσκι, Μπέριος, Χαλκιαδάκης, Αποστολόπουλος, Ντόλοβατς.
19:11
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Τζανδάρης, Κάτσε, Λουντ, Μυστακίδης, Δώνης.
19:11
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Διούδης, Άλτμαν, Αυλωνίτης, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας.
19:14
Διαιτητής είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), βοηθοί του οι Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), ενώ τέταρτος είναι ο Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)
19:25
Σε ένα πεντάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς. Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια.
19:30
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο.
19:32
Ωραίες στιγμές στους «Ζωσιμάδες», με τους παίκτες των δύο ομάδων να κρατάνε ένα πανό που γράφει «ο καρκίνος της παιδικής ηλικίας μπορεί να ιαθεί».
19:34
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:38
Έχει μπει δυνατά και πιέζει ψηλά τους αντιπάλους του ο Παναθηναϊκός, προσπαθώντας να τους υποχρεώσει σε εύκολα λάθη.
19:40
6' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Δώνης έκανε το συρτό σουτ, ο Βελλίδης έπεσε και έδιωξε άσχημα στρώνοντας στον Μυστακίδη, αλλά αυτός δεν κατάφερε σε κενή εστία μέσα από την περιοχή να σκοράρει!
19:42
8' Ωραία μπαλιά του Μπουκουβάλα, ο Μπετρά προσπάθησε να κάνει το σουτ στην κίνηση υπό την πίεση του Ινσούα αλλά ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου.
19:45
11' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μετά από ωραία σέντρα του Καρανικά, ο Μπετρά έκανε το κοντρόλ, ρολάροντας πάνω στον Κολοβέτσιο αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή ήταν τραγικό και πέρασε πολύ άουτ.
19:46
12' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κόντε.
19:47
Έχει ισορροπήσει πλήρως το ματς ο ΠΑΣ Γιάννινα και παίζοντας κυρίως από δεξιά, δείχνει πάρα πολύ επικίνδυνος.
19:50
16' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μυστακίδη.
19:55
Φτάσαμε στο 20 λεπτό με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκό.
19:58
24' Ο Μυστακίδης κοντρόλαρε έξω από την περιοχή και έκανε το σουτ με το αριστερό, με την μπάλα να περνάει άουτ.
20:01
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κάθετη του Δώνη στον Μυστακίδη, ο οποίος έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ο Βελλίδης έπεσε και έδιωξε. Στη συνέχεια της φάσης ο Δώνης έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στον Σκόνδρα και τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για χέρι, ωστόσο δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.
20:02
26' Κεφαλιά του Μυστακίδη, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
20:03
5 τελικές έχει στο πρώτο μισάωρο ο Παναθηναϊκός, 2 ο ΠΑΣ Γιάννινα.
20:03
30' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
20:05
Ο Μπετρά έκανε την κάθετη πάσα με τη μία προς τον Κόντε, ο οποίος... πήρε στο σπριντ τον Οικονόμου και με άψογο «τσιμπητό» πλασέ νίκησε τον Βλαχοδήμο, δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
20:07
Πολύ κακή η αντίδραση του Οικονόμου στο γκολ του ΠΑΣ, έχασε τον αντίπαλο επιθετικό και οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ.
20:10
Δέκα λεπτά ακόμη για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.
20:13
39' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μανθάτης έκανε το σουτ. με την μπάλα να σκάει μπροστά από τον Βλαχοδήμο, ο οποίος έδιωξε προσωρινά και στη συνέχεια ο Κόντε έκανε το μονοκόμματο σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο!
20:15
41' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κουλιμπαλί.
20:16
43' Σουτ του Ινσούα, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης.
20:19
45' Ο Τζημόπουλος έδιωξε σε κόρνερ, ωστόσο ο Σιδηρόπουλος δεν το είδε και έδειξε άουτ.
20:19
45'+1' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ!
20:20
Τι έβαλε ο Κόντε! Μετά από διώξιμο του Γιόχανσον με το κεφάλι, η μπάλα στρώθηκε στον Ισπανό φορ και με τρομερό σουτ στην κίνηση άφησε... άγαλμα τον Βλαχοδήμο για το 2-0!
20:21
Standing ovation για τον Κόντε από τους οπαδούς του ΠΑΣ, που φωνάζουν ρυθμικά το όνομά του.
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΣ Γιάννινα εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και προηγείται με 2-0 του Παναθηναϊκού! Και τα δύο τέρματα των Ηπειρωτών ο Πέδρο Κόντε, το ένα καλύτερο από το άλλο!
20:22
Στα 17 τέρματα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο ο Πέδρο Κόντε που πραγματοποιεί μυθική σεζόν!
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:43
51' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε έδωσε στον Μπετρά μέσα στην περιοχή, αυτός προσπάθησε να τον τροφοδοτήσει ξανά αλλά από τις κόντρες η μπάλα του στρώθηκε. Όμως το σουτ που έκανε το... έβγαλε ο Βλαχοδήμος.
20:44
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα για φάουλ στον Κουλιμπαλί.
20:47
54' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, ο Μυστακίδης προσπάθησε να κάνει με τη μία το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Μιχαήλ να τον ανατρέπει αλλά να μην δίνεται το πέναλτι από τον Σιδηρόπουλο. Υπήρχε παράβαση και θα έπρεπε να καταλογισθεί το πέναλτι.
20:47
56' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Άλτμαν αντί Τζανδάρη.
20:52
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο παιχνίδι, ο ΠΑΣ προηγείται με 2-0 του Παναθηναϊκού.
20:54
63' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κόντε, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος.
20:56
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Μυστακίδη.
21:00
69' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
21:01
Ο Χατζηγιοβάνης έκανε την ατομική προσπάθεια και το γύρισμα από τα αριστερά, με τον Γαρουφαλιά να κάνει το τάκλιν και να... καρφώνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Μειώνει σε 2-1 ο Παναθηναϊκός, για να δούμε έχουμε τουλάχιστον 20 λεπτά ακόμη.
21:04
73' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.
21:04
73' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βιδάλ αντί Γιάκου.
21:08
77' Σουτ του Κουλιμπαλί μέσα από την περιοχή, δεν βρήκε όμως στόχο.
21:09
78' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε για φάουλ στον Μανθάτη.
21:10
80' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μπέριος αντί Μπετρά.
21:11
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Πίσπας αντί Λουντ.
21:14
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Αποστολόπουλος αντί Μπουκουβάλα.
21:19
88' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί.
21:21
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:23
92' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, η μπάλα πήγε στο κέντρο και στην αγκαλιά του Βελλίδη.
21:24
93' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε.
21:25
94' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.
21:27
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΣ Γιάννινα παίρνει σπουδαία νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό με 2-1, χάρη σε δύο τέρματα του Πέδρο Κόντε. Μείωσαν οι πράσινοι με αυτογκόλ του Γαρουφαλιά.