Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Παναιτωλικό. Ραδιοφωνική περιγραφή στον ΣΠΟΡ FM 94,6.

16:55
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Παναιτωλικό για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:56
Οι Βοιωτοί προέρχονται από ισοπαλία στη Ριζούπολη με τον Απόλλωνα Σμύρνης (1-1), οι Αγρινιώτες από εύκολη νίκη απέναντι στον Πλατανιά (3-0).
16:56
Στους 25 βαθμούς ο Λεβαδειακός, στους 23 ο Παναιτωλικός, με τις δύο ομάδες να έχουν... συμπαθητική διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη (στους 16 ο Απόλλων Σμύρνης) και να μην αισθάνονται φόβο για την παραμονή τους.
16:58
Λεβαδειακός: Επασί, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Νίκας, Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Σουμπίνιο, Φαβάρο, Καθάριος, Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι
16:58
Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Χαντάκιας, Μύγας, Σοάρες, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα, Μοράρ, Μάζουρεκ, Ντίας
16:58
Στον πάγκο των Βοιωτών: Σωτηρίου, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Ζαραδούκας, Τριποτσέρης, Νουάνκο, Σαβαντογκό
16:58
Στον πάγκο των Αγρινιωτών: Σταματόπουλος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μπαρμπόσα, Βακράκος, Κλέσιο, Νταλακούρας
16:58
Διαιτητής του αγώνα ο Βάτσιος με βοηθούς τους Πάτρα και Νικολαΐδη.
17:13
Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, πάμε για σέντρα.
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
17:20
Καλό ρυθμό έχει το ματς στο πρώτο πεντάλεπτο.
17:23
7' Σέντρα-σουτ του Τσαμπούρη από διαγώνια θέση, δεν βρίσκει στόχο.
17:25
8' Ο Λεονάρντο βρίσκει δίχτυα με καρφωτή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ, ωστόσο υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.
17:27
Πιο κινητικός ως τώρα ο Λεβαδειακός, δεν έχει φανεί μέχρι στιγμής η δυναμική του Παναιτωλικού μεσοεπιθετικά.
17:32
16' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Λεβαδειακό. Πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού θα στηθεί η μπάλα.
17:33
17' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!
17:34
Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε το φάουλ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού του Κυριακίδη. Παραμένει το 0-0.
17:41
22' Πρώτη φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραίο γύρισμα του Μύγα από τα δεξιά στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού, ο Μάζουρεκ κάνει το σουτ με τη μία, αλλά σημαδεύει απευθείας την αγκαλιά του Επασί.
17:42
25' Διαγώνιο σουτ του Ντίας, απελπιστικά άουτ η μπάλα.
17:45
28' Κίτρινη κάρτα στον Νίκα του Λεβαδειακού. Την γλίτωσε σε πρώτη φάση, αλλά υπέπεσε σε back to back επικίνδυνο μαρκάρισμα και τελικώς κιτρινίστηκε.
17:47
Ως το 20' ο Λεβαδειακός ήταν "αφεντικό" του αγώνα, πλέον οι ρόλοι έχουν αντιστραφεί, με τον Παναιτωλικό να έχει μπει στο... πετσί του αγώνα.
17:48
32' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά του Σουμπίνιο, πολύ κακό το τελείωμά του..
17:50
34' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη του Λεβαδειακού.
17:52
36' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ
17:53
Τραγικό λάθος του Τσαμπούρη, δεν γυρίζει σωστά πίσω την μπάλα για τον Επασί. Ο Μοράρ μπαίνει... σφήνα στην φάση και ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού τον ανατρέπει.
17:53
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 0-1!
17:54
Ο Μοράρ, που κέρδισε το πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους Αγρινιώτες μέσα στη Λιβαδειά.
17:55
39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-1!
17:56
Εξαιρετική μπαλιά του Σουμπίνιο από τον άξονα για τον Μαρκόφσκι, ο οποίος είχε "ξεχαστεί" στην καρδιά της του Παναιτωλικού κι αφού στόπαρε ωραία, στη συνέχεια εκτέλεσε υποδειγματικά τον Κυριακίδη για την... άμεση απάντηση.
17:57
Μέσα σε 3'... άναψε για τα καλά παιχνίδι.
17:57
40' Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα του Παναιτωλικού.
17:58
Ο Μαρκόφσκι δεν πανηγύρισε το γκολ της ισοφάρισης, καθώς μέχρι τον Δεκέμβριο αγωνιζόταν στον Παναιτωλικό.
18:00
43' Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό!
18:01
Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο από τα δεξιά, η άμυνα του Παναιτωλικού... χάνει τον Λεονάρντο, αυτός πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σημαδεύει ψηλά άουτ!
18:02
Λήξη του πρώτου μέρους. Λεβαδειακός και Παναιτωλικός είναι ισόπαλοι, 1-1, χάρη στα γκολ των Μοράρ (πέναλτι) και Μαρκόφσκι.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο...
18:22
50' Κίτρινη στον Άργκους του Παναιτωλικού.
18:26
54' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ
18:27
Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν... σφαίρα στον αιφνιδιασμό, ο Μάζουρεκ έβγαλε ωραία κάθετη για τον Ντίας, αυτός βγήκε απέναντι από τον Επασί, ο οποίος τον ανέτρεψε και μάλιστα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα (είχε κιτρινιστεί και στο πέναλτι του πρώτου μέρους).
18:29
Μικρή καθυστέρηση μέχρι να μπει ο... νέος τερματοφύλακας του Λεβαδειακού στο ματς.
18:29
58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο γκολκίπερ Σωτηρίου παίρνει τη θέση του Νίκα.
18:31
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-2!
18:31
Ο Μοράρ ανέλαβε την εκτέλεση, σημάδεψε ωραία στη δεξιά γωνία του Σωτηρίου και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Παναιτωλικό.
18:34
Η ομάδα του Δέλλα προηγείται, λοιπόν, με σκορ 2-1 και παίζει με αριθμητικό πλεονέκτημα.
18:35
63' Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:39
Ελέγχει την κατάσταση ο Παναιτωλικός.
18:44
72' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Γουίλιαν Μπαρμπόσα, έξω ο Άργκους.
18:45
Δεν μπορεί να απειλήσει καθόλου ο Λεβαδειακός, που αγωνίζεται με δέκα παίκτες.
18:48
76' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!
18:48
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη από μακριά, η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη! Παραμένει το 1-2.
18:51
79' Κίτρινη κάρτα στον Γουίλιαν του Παναιτωλικού.
18:52
Ο Ζαραδούκας πήρε τη θέση του Καθάριου για τον Λεβαδειακό.
18:54
Το... παλεύει στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός μήπως βρει κάποια γκολ, παρά το γεγονός πως παίζει με δέκα από το 60'.
18:56
84' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό
18:57
Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Ρόσα πετάγεται στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού, πιάνει την κεφαλιά, αλλά δεν μπορεί να βρει εστία!
18:59
87' Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπεχαράνο.
19:03
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο παίρνει τη θέση του Ρόσα.
19:03
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος, έχουμε ήδη μπει στις καθυστερήσεις, πάντα στο 1-2 το σκορ.
19:04
92' Φάση για τον Παναιτωλικό. Τεχνικό σουτ του Μάζουρεκ μέσα από την περιοχή του Λεβαδειακού, φεύγει πάνω από τα δοκάρια η μπάλα
19:09
90+6' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μάζουρεκ, μέσα ο Βασιλούδης.
19:09
Λήξη του αγώνα. Ο Παναιτωλικός πήρε σημαντικό διπλό επί του Λεβαδειακού με σκορ 2-1. Ο Μαρκόφσκι το γκολ των ηττημένων, ο Μοράρ και τα δύο για τους νικητές, χάρη σε ισάριθμες εκτελέσεις πέναλτι (σωστές οι υποδείξεις). Με δέκα παίκτες αγωνιζόταν η ομάδα του Ανιγκό από το 60' λόγω αποβολής του Επασί.