Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ρόμα

92' Αλλαγή για την Σαχτάρ. Στη θέση του Μπερνάρ ο Κοβαλένκο

21:31
Καλησπέρα σας!
21:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης της Σαχτάρ Ντόνετσκ με την Ρόμα για την φάση των 16 του UEFA Champions League.
21:35
Η δεύτερη του 6ου ομίλου (Σαχτάρ) υποδέχεται την πρώτη του 3ου (Ρόμα).
21:36
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
21:39
Για την γηπεδούχο Σαχτάρ ο Πάουλο Φονσέκα επέλεξε τους: Πιατόφ, Μπούτκο, Κριβτσόφ, Ρακίτσκι, Ισμαΐλι, Φρεντ, Στεπανένκο, Μάρλος, Τάισον, Μπερνάρντ, Φερέιρα
21:40
Από την άλλη πλευρά ο Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο επέλεξε τους: Άλισον, Φλορέντσι, Μανωλάς, Φάτσιο, Ντε Ρόσι, Στρούτμαν, Τζενγίζ Ουντέρ, Ναϊνγκολάν, Περότι, Τζέκο
21:40
21:43
Να πούμε πως το παιχνίδι διεξάγεται στο ουδέτερο Χάρκοβο.
21:44
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης!
21:46
Σέντρα στο ματς!
21:47
Από την Σκωτία μας έρχεται το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης το οποίο αποτελείται από τους Κόλουμ, ΜακΓκίτσι και Κόνορ
21:51
3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαχτάρ! Ο Μπερνάντ γύρισε παράλληλα την μπάλα, ωστόσο ο Φρεντ δεν μπόρεσε να ακουμπήσε την μπάλα κάνοντας φάουλ στον Περότι
21:52
6' Απίστευτη ευκαιρία για την Ρόμα! Ο Κόλαροφ εκτέλεσε το κόρνερ με τον Πιατόφ να αποκρούει ενστικτωδώς την προβολή του Ντζέκο.
21:52
Στη συνέχεια το σουτ του Φάτσιο κόντραρε σε σώμα αμυνομένου
21:54
Πάνω κάτω η μπάλα στα πρώτα λεπτά. Εξαιρετικός ο ρυθμός του ματς!
21:59
13' Ο Μάρλον πέρασε σαν σταματημένο τον Κολάροφ, δοκίμασε το παράλληλο γύρισμα με τον Άλισον να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια
22:04
18' Παράλληλο γύρισμα του Περότι, αποσωβεί τον κίνδυνο η άμυνα των Ουκρανών
22:06
20' Ο Μανωλάς άγγιξε το 0-1! Ο Έλληνας διεθνής πήδηξε μόνος του στη μικρή περιοχή μετά από κόρνερ του Κολάροφ με την κεφαλιά του να καταλήγει άουτ
22:07
21' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόμα! Στην κόντρα ο Περότι έστρωσε στον Τζέκο, ο οποίος πλάσαρε με τον Πιατόφ να μπλοκάρει την μπάλα
22:14
Νέο κόρνερ για την Ρόμα. Το 7ο για τους Ιταλούς
22:26
Στο 39' το ματς δίχως την μεγάλη ευκαιρία στα τελευταία λεπτά. Οι δύο ομάδες δυσκολεύονται να βρουν την τελική πάσα.
22:26
41' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ!
22:28
Ο Ουντέρ είναι ο σκόρερ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ιδανικά την κάθετη πάσα του Τζέκο βγήκε στην πλάτη της ουκρανικής άμυνας και με άψογο πλασέ έκανε το 0-1!
22:29
Δείτε το γκολ:
22:32
45' Διακοπή στο παιχνίδι μετά από τραυματισμό του Κριβτσόφ ο οποίος πάτησε πολύ άσχημα και δείχνει να υποφέρει...
22:34
Ο Ουκρανός αποχώρησε με φορείο από το ματς και δεν θα συνεχίσει. Στη θέση του περνά ο Όρντετς
22:35
Τέλος 1ου ημιχρόνου με την Ρόμα να προηγείται στο σκορ με 0-1!
22:36
Ο Ουντέρ στο 41' πέτυχε το μοναδικό ως τώρα τέρμα της αναμέτρησης, πλασάροντας τον Πιατόφ μετά από την εξαιρετική κάθετη του Τζέκο.
22:51
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!
22:54
Πιο δυνατά έχουν ξεκινήσει οι γηπεδούχοι το δεύτερο ημίχρονο
22:57
51' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ!
22:59
Ο Ρακίτσκι γέμισε από την άμυνα με την άμυνα της Ρόμα να πετάει... χαρταετό. Ο Φερέιρα κινήθηκε στην πλάτη,«χόρεψε» τον Μανωλά και πλάσαρε άψογα τον Άλισον!
23:00
56' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ!
23:01
Ο Ισμαΐλι έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Μάρλος υποδέχθηκε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, πλάσαρε εντελώς μόνος του με τον Άλισον να έχει απάντηση!
23:02
Άλλο ματς βλέπουμε στο δεύτερο μέρος.
23:03
Δείτε πως η Σαχτάρ ισοφάρισε νωρίτερα:
23:06
Το αποψινό είναι το 26 (!) συνεχόμενο εκτός έδρας ματς που η Ρόμα δεν καταφέρνει να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της.
23:08
63' Μεγάλη ευκαιρία για την Σαχτάρ! Ο Τάισον σούταρε έξω από την περιοχή με τον Άλισον να πετάγεται ως από μηχανής θεός και να στέλνει τη μπάλα με τα δάχτυλα σε κόρνερ
23:09
Ό,τι θέλει κάνει η Σαχτάρ στο δεύτερο μέρος, αφού έχει κλείσει τη Ρόμα στα καρέ της και την σφυροκοπάει ψάχνοντας το δεύτερο γκολ
23:10
65' Κεφαλιά του Ναϊνγκολάν, μαζεύει εύκολα ο Πιατόφ
23:14
70' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Σαχτάρ
23:16
71' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ!
23:16
Ο Φρεντ με απευθείας φάουλ εκτέλεσε τον ανύμπορο να αντιδράσει Άλισον και έγραψε το 2-1!
23:18
71' Διπλή αλλαγή για την Ρόμα. Στις θέσεις των Φλορέντσι και Ουντέρ περνούν οι Μπρούνο Πέρες και Ζέρσον
23:19
72' Ωραίο σουτ του Ζέρσον με το που μπήκε στο ματς, μπλοκάρει ο Πιατόφ
23:22
Η Ρόμα έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της και αναζητά το τέρμα της ισοφάρισης.
23:23
Φτάσαμε αισίως στο 78'
23:27
82' Σουτ του Στεπανένκο στην κίνηση πέφτει και μαζεύει ο Άλισον
23:28
83' Αλλαγή για τη Ρόμα. Στη θέση του Ναϊνγκολάν περνάει ο Ντεφρέλ
23:31
Δείτε πως η Σαχτάρ νωρίτερα έφερε... τούμπα το ματς:
23:32
88' Νέα προσπάθεια του Ζέρσον. Πέφτει και μπλοκάρει ο Πιατόφ
23:37
23:38
93' Μυθική ευκαιρία για την Σαχτάρ! Ο Μπρούνο Πέρες πάνω στη γραμμή έκανε την απόκρουση της σεζόν στο σουτ του Κοβαλένκο και κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 2-1