Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και την Ξάνθη για την 24η αγωνιστική της Super League.

19:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Ατρόμητο και την Ξάνθη.
19:13
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 4η θέση με 43 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη είναι 5η με 32 όσους έχει και ο Πανιώνιος.
19:13
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 1-1 με την ΑΕΚ στο Περιστέρι την περασμένη αγωνιστική, ενώ οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0 του Απόλωνα Σμύρνης.
19:15
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν από τη σέντρα.
19:16
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Κιβρακίδης,Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιδες, Σάκιτς, Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντάουντα.
19:17
Στον πάγκο οι Μίρκοβιτς, Μπρούνο, Κωτσόπουλος, Μάντσον, Νάτσος, Κυριακίδης, Στρούγγης.
19:18
Με 3-5-2 παρατάσσει τον Ατρόμητο ο Νταμίρ Κάναντι. Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιδες τα δύο χαφ, με τον Βασιλακάκη μπροστά τους και τον Ουάρντα σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Ουάρντα.
19:18
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίφκοβιτς, Σβάρνας, Λισγάρας, Φλίσκας, Σιλά, Μεχία, Καμαρά, Μπρίτο, Τριάδης, Φασίδης, Γέντρισεκ.
19:18
Στον πάγκο οι Γκαραβέλης, Κασάδο, Κίκε, Κάστρο, Μελιόπουλος, Λουσέρο, Ντε Λούκας.
19:18
Με το κλασσικό 4-2-3-1 φαίνεται πως παρατάσσονται οι φιλοξενούμενοι.
19:30
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Λεωνίδα Φραγκιαδάκη (Δωδεκανήσου), Κωνσταντίνο Κωνστάντιο (Εύβοιας), ενώ τέταρτος είναι ο Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας).
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:34
2' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Κιβρακίδης. Πρέπει να ήταν λίγο πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό.
19:39
Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
19:43
11' Πρώτη φάση στο ματς. Ο Τριάδης έκανε ωραία προσποίηση και σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Γιαννιώτης είχε καλή θέση και μπλόκαρε.
19:47
Ο Ατρόμητος έχει την φλύαρη κατοχή της μπάλας αλλά δυσκολεύεται πάρα πολύ να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα των φιλοξενούμενων.
19:48
17' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
19:49
Ο Ουάρντα άνοιξε στον Βασιλακάκη, ο οποίος έστρωσε πίσω του στον Κιβρακίδη και αυτός με εξαιρετική σέντρα έδωσε... έτοιμο γκολ στον Ντάουντα, με τον Νιγηριανό να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά. 1-0 για τον Ατρόμητο!
19:49
18' Κίτρινη κάρτα στο Ντάουντα για τον πανηγυρισμό του. Δεν έχουμε δει, πάντως, τι έχει κάνει ο σκόρερ.
19:51
Τώρα που είδαμε το ριπλέι, ο Ντάουντα έχει σηκώσει την μπλούζα του και γι' αυτό πήρε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.
19:54
23' ΜΥΘΙΚΗ χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γέντρισεκ τσίμπησε την μπάλα και ξεπέρασε τον Χατζηϊσαΐα, βγήκε απέναντι από τον Γιαννιώτη και προτίμησε αντί να τελειώσει τη φάση να σπάσει την μπάλα στον αμαρκάριστο Μπρίτο, ο οποίος δεν κατάφερε να σκοράρει σε κενή εστία κάνοντας ΤΡΑΓΙΚΟ τελείωμα!
19:57
25' Χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον Χατζηϊσαΐα ο διαιτητής για σκληρό φάουλ στον Τριάδη. Για την ακρίβεια δεν έδωσε ούτε φάουλ σε δυνατό μαρκάρισμα του αμυντικού του Ατρομήτου!
20:00
30' Μακρινό σουτ του Κιβρακίδη με το αριστερό, η μπάλα περνάει άουτ.
20:03
32' Φάουλ του Σιλά για κάρτα στον Μπουσουλάτζιτς. Την χαρίζει και εδώ ο Τζοβάρας.
20:07
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, με το 1-0 υπέρ του Ατρομήτου κόντρα στην Ξάνθη να παραμένει.
20:16
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος στην μοναδική ευκαιρία του στο πρώτο 45λεπτο βρήκε το γκολ με τον Ντάουντα και προηγείται 1-0 της Ξάνθης, η οποία έχασε απίθανη ευκαιρία με τον Μπρίτο να φέρει το ματς στα ίσα λίγο μετά το τέρμα που δέχθηκε. Έχουν... καθίσει στο υπέρ τους προβάδισμα οι γηπεδούχοι, που δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα από τους αντιπάλους τους.
20:32
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μάντσον αντί Βασιλακάκη.
20:32
46' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Λούκας αντί Καμαρά.
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:37
50' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λούκας.
20:40
53' Σουτ του Ουάρντα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
20:42
55' Αλλαγή για την Ξάνθη. Κίκε αντί Φασίδη.
20:46
Κακός ο ρυθμός στην επανάληψη, δεν υπάρχουν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες μέχρι τώρα.
20:47
60' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.
20:48
61' Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Καρασαλίδης βρέθηκε στο ένα μέτρο από την εστία αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με την κεφαλιά που έκανε. Κάτι σαν... διώξιμο παρά σαν τελείωμα ήταν αυτό από τον αμυντικό των γηπεδούχων!
20:55
68' Ωραία σέντρα του Κιβρακίδη, ο Ουάρντα έκανε την κεφαλιά-ψαράκι αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:57
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό. Ο Ατρόμητος συνεχίζει να προηγείται με 1-0 της Ξάνθης και να κρατάει πολύ εύκολα το υπέρ του προβάδισμα.
20:58
71' Αλλαγή για την Ξάνθη. Λουσέρο αντί Τριάδη.
20:59
72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπρούνο αντί Ντάουντα.
21:02
74' Χέρι του Μάντσον ζητάνε οι φιλοξενούμενοι. Ήταν κολλητό, δεν υπήρχε παράβαση ωστόσο υπήρχε άουτ και όχι κόρνερ όπως έδειξε ο Τζοβάρας.
21:03
76' Γυριστό του προωθημένου Χατζηϊσαΐα, ο Ζίφκοβιτς είχε καλή θέση και μπλόκαρε.
21:11
84' Ο Μπρούνο έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση αλλά το τελευταίο του κοντρόλ ήταν πολύ «ανοιχτό» και ο Ζίφκοβιτς βγήκε και πρόλαβε να μπλοκάρει την μπάλα.
21:13
86' Νέα απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από κεφαλιά-πάσα του Ρισβάνη, ο Μπρούνο έκανε την προβολή μέσα από την μικρή περιοχή αλλά κατάφερε να μην βρει εστία και να στείλει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
21:18
90' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μεχία, ο Λουσέρο βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι αλλά έκανε κάκιστο τελείωμα και έστειλε την μπάλα παράλληλα με την εστία!
21:18
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:18
90'+2' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κυριακίδης αντί Ούμπιδες.
21:21
94' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσουλάτζιτς.