Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Παναιτωλικό για την 25η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας
16:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Παναιτωλικό για την 25η αγωνιστική της Super League
16:42
H αναμέτρηση αναμένεται να κρίνει πολλά στην υπόθεση της 5ης θέσης, καθώς η Ξάνθη είναι στους 32 βαθμούς και μπορεί με νίκη να βρεθεί μόνη στην προνομιούχο θέση
16:43
Επιπλέον, ο Παναιτωλικός είναι στους 29 βαθμούς και θέλει με νίκη να βρεθεί στο -1 από τον Πανιώνιο και τον Αστέρα Τρίπολης που ισοβαθμούν στην 5η θέση
16:54
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Σιλά – Μεχία, Ντε Λούκας – Τριάδης, Ντουρίτσκοβιτς, Μπρίτο - Κάστρο
16:57
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης – Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης – Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο – Ντίας, Ρόσα, Ιταμπέλ - Μοράρ
16:58
Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Λουσέρο, Γέντρισεκ, Μελιόπουλος, Κασάδο, Φασίδης, Καμαρά
16:59
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Κουσιάδης, Χαντάκιας, Μπράβο, Γιαννιώτης, Βασιλούδης, Κλέσιο, Γουίλιαν Μπαρμπόσα
17:00
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης Α’ βοηθός: Δημήτρης Τάτσης Β’ βοηθός: Γεώργιος Πασχάλης 4ος: Αθανάσιος Σέζος
17:14
1' Έναρξη του ματς
17:17
3' Σουτ του Ιταμπέλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς
17:22
8' Φάουλ του Ιταμπέλ στον Μεχία που σήκωνε και κάρτα. Παρατηρήσεις από τον ρέφερι
17:25
12' Καίρια παρέμβαση του Μάρκος Πάουλο στον Ντουρίτσκοβιτς
17:28
14' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Γύρισμα του Μπαξεβανίδη από δεξιά που βρίσκει τον Κάστρο αμαρκάριστο στην περιοχή, αλλά στο σουτ που επιχείρησε του είπε «όχι» ο Κυριακίδης!
17:32
18' Χέρι μέσα στην περιοχή από τον Μάρκος Πάουλο! Ο παίκτης του Παναιτωλικού έκανε κακό κοντρόλ και η μπάλα βρήκε στο υπερβολικά απλωμένο χέρι του μέσα στην περιοχή και σταματά την πορεία της. Μπορούσε να δοθεί πέναλτι
17:37
23' ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΣΤΡΟ ΚΑΙ 1-0! Άψογη εκτέλεση φάουλ του Τριάδη και πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής ο Κάστρο, που με κεφαλιά ανοίγει το σκορ. Δίκαιη εξέλιξη βάσει της εικόνας του ματς
17:40
Στο 22' είδε κίτρινη κάρτα ο Μάρκος Πάουλο για φάουλ που έκανε
17:43
30' Νέο φάουλ υπέρ της Ξάνθης κοντά στην περιοχή του Παναιτωλικού
17:44
30' Με αρκετό κόπο απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού
17:52
37' Προσπαθεί να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι, αλλά είναι φανερό ότι η Ξάνθη πατάει καλύτερα
17:53
39' Κίτρινη κάρτα στον Ιταμπέλ
17:57
44' Κίτρινη κάρτα στον Άργκους για φάουλ στον Τριάδη
17:58
45' Ευκαιρία για την Ξάνθη!. Φάση-καρμπόν με αυτή του γκολ, αλλά από την άλλη πλευρά, με τον Κάστρο να παίρνει εκ νέου την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης κατάφερε να αποκρούσει
18:01
Λήξη του α' ημιχρόνου με την Ξάνθη να προηγείται δίκαια του Παναιτωικού 1-0 με το γκολ του Κάστρο
18:15
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
18:17
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Ιταμπέλ, μέσα ο Κλέσιο
18:22
52' Πολύ καλύτερη η παρουσία των φιλοξενούμενων στο β' ημίχρονο
18:28
59' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Λουσέρο, εκτός ο Ντουρίτσκοβιτς
18:30
60' Έχει αφήσει την πρωτοβουλία στον Παναιτωλικό η Ξάνθη, αλλά η ομάδα του Δέλλα δεν έχει καταφέρει να απειλήσει
18:36
66' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που επιτίθεται πιο ζωηρά
18:36
67' Φάουλ για τον Παναιτωλικό από εξαιρετικό σημείο
18:38
68' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, η πρώτη του στο ματς! Εκτέλεσε ο Μοράρ, απέκρουσε δύσκολα ο Ζίβκοβιτς
18:40
70' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη για φάουλ προκειμένου να σταματήσει την αντεπίθεση
18:42
73' Αλλαγή για Παναιτωλικό. Εκτός ο Τσοκάνης, μέσα ο Γιαννιώτης
18:43
74' Αλλαγή και για την Ξάνθη. Μέσα ο Γέντρισεκ, εκτός ο Μπρίτο
18:46
77' Κεφαλιά του Μπεχαράνο, η μπάλα άουτ. Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
18:48
78' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Καμαρά, εκτός ο Ντε Λούκας
18:49
79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μπεχαράνα, μέσα ο Γουίλιαν Μπαρμπόσα
18:50
80' Σουτ του Τριάδη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
18:54
83' Ο Παναιτωλικός θα συνεχίσει με 10, αφού ο Άργκους είναι εκτός με σοβαρό πρόβλημα τραυματισμού. Δεν μπορεί να πατήσει το πόδι του ο παίκτης των φιλοξενούμενων
18:57
Κατευθείαν για το νοσοκομείο ο Άργκους
19:00
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:02
92' Πολύ καλή επέμβαση του Κυριακίδη σε σουτ του Τριάδη
19:04
Λήξη της αναμέτρησης
19:04
Η Ξάνθη σκαρφαλώνει μόνη στην 5η θέση και ταυτόχρονα ο Παναιτωλικός μένει εκτός διεκδίκησης