Λαμία-Απόλλων

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Απόλλων, για την 27η αγωνιστική της Super League.

14:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Απόλλων, για την 27η αγωνιστική της Super League, που θα ξεκινήσει στις 15:00
14:45
Οι δύο ομάδες θα παλέψουν για να βρεθούν πιο κοντά στη σωτηρία και έχουν από 25 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από την Κέρκυρα που βρίσκεται εντός της επικίνδυνης ζώνης με 21 βαθμούς και τη Δευτέρα παίζει με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη.
14:46
Οπότε, αν κάποια από τις δύο νικήσει, είναι πιθανό να βρεθεί αγκαλιά με την παραμονή
14:49
14:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:50
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Κουκόλης, Μπλάζιτς, Μπουλούλης, Πίτι, Τσούκαλος, Μπούντνικ.
14:51
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Κοντοές, Παπάζογλου, Στάθης, Τσουκαλάς, Ναδάλες, Κονέ, Ζησόπουλος, Αλμπάνης, Ελμπάζ, Χουάρες
14:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πίτκας, Ακόστα, Κουτρομάνος, Μπεν Τζεμιά, Παπαργυρίου, Βάντερσον, Φράγκος
14:51
Στον πάγκο ττων φιλοξενούμενων: Ταϊρης, Σιατραβάνης, Μενδρινός, Ανιέτε, Κούρος, Μπαρτολίνι, Ντεβέσα.
14:52
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης. Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας, Αϊχάν Χούσκογλου Τέταρτος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
15:02

Έναρξη στο ματς!

15:11
Δεν κινείται... φύλλο στο ΔΑΚ Λαμίας. Χωρίς φάση το ματς έως τώρα
15:15
11' Πρώτη τελική! Μακρινό σουτ του Πίτι, χωρίς να ανησυχήσει ο Χουάντερσον που μπλόκαρε.
15:23
21' Κίτρινη για τον Απόλλωνα, την είδε ο ο Παπάζογλου. Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τους γηπεδούχους
15:24
22' Εκτέλεσε ο Πίτι, πάνω στο τείχος η μπάλα.
15:29
Πρόβλημα με τον Πίτι στη Λαμία, δεν μπορεί να συνεχίσει όπως φαίνεται
15:30
28' Σουτ του λαβωμένου, Πίτι, για τη Λαμία η μπάλα σε... πλάγιο.
15:32
30' Αλλαγή για τη Λαμία. Ακόστα αντί του τραυματία Πίτι στο ματς
15:38
Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή εν όψει.Αυτήν τη φορά για τον Απόλλωνα. Στο έδαφος ο Ναδάλες
15:39
37' Αλλαγή για τη Λαμία. Κούρος αντί Ναδάλες
15:41
39' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ωραίο-χαμηλό σουτ του Μπούτνικ εκτός περιοχής, έπεσε και έδιωξε ο Χουάντερσον
15:46
44' Σουτ από τον Απόλλωνα από τον Ελπμάζ εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος
15:47
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
15:49

Ημίχρονο στο ματς. Λαμία-Απόλλων 0-0

Πολύ κακό το πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να βολεύονται με την ισοπαλία. Καλύτερη στιγμή έως τώρα το σουτ του Μπούτνικ στο 39ο λεπτό
16:04
Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Σιατραβάνης αντί του Αλμπάνη
16:04

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

16:15
55' Δυνατό σουτ του Παντελιάδη από τα πλάγια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
16:18
Ο Απόλλων είναι αυτός που έχει την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου
16:21
61' Σουτ εκτός περιοχής για τον Απόλλωνα με τον Κονέ, δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος
16:22
«Παίξτε μπάλα…», φωνάζουν ρυθμικά οι οπαδοί των γηπεδούχων
16:27
64' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Στάθης γυρίζει από δεξιά στον Ελμπάζ, που σουτάρει άουτ από τη μικρή περιοχή.
16:28
69' Φράγκος αντί Τσούκαλου για τη Λαμία
16:29
70' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Βολέ του Παντελιάδη εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χουάντερσον
16:39
79' Σουτ του Κονέ, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος
16:42
83' Σουτ του Χουάρες, η μπάλα κατέληξε πολύ αργά εκτός εστίας.
16:44
85' Ανιέτε αντί Ελμπάζ στο ματς για τον Απόλλωνα
16:44
85' Κουτρομάνος αντί Μπούτνικ στο ματς για τη Λαμία
16:50
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος
16:51
Με δέκα πλέον ο Απόλλων! Ο Παπάζογλου δέχθηκε δεύτερη κίτρινη στο ματς και αποβλήθηκε