Αργεντινή - Κροατία 0-3

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Αργεντινή - Κροατία, για τη δεύτερη αγωνιστική του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου! Ενημέρωση και από τον ΣΠΟΡ FM 94,6…

20:41
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου αγώνα για τον 4ο όμιλο ανάμεσα σε Αργεντινή και Κροατία στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στάντιουμ.
20:44
Ρόχο, Ντι Μαρία και Μπίλια έξω, Μερκάδο, Ακούνια, Πέρες μέσα, για τον Σαμπάολι σε σύγκριση με το ματς κόντρα στην Ισλανδία. Ο Μπρόζοβιτς αντί του Κράμαριτς μοναδική αλλαγή για τους Κροάτες σε σχέση με το ματς απέναντι στη Νιγηρία.
20:45
Αργεντινή (3-4-3): Καμπαγέρο, Μερκάδο, Οταμέντι, Ταλιαφίκο, Σάλβιο, Μασκεράνο, Πέρες, Ακούνια, Μέσα, Μέσι, Αγκουέρο
20:46
Κροατία(4-2-3-1): Σούμπασιτς, Βρσάλικο, Λόβρεν, Βίντα, Στρίνιτς, Ράκιτιτς, Μπρόζοβιτς, Ρέμπιτς, Μόνριτς, Πέρισιτς, Μάντζουκιτς
20:58
Μόντριτς και Μέσι στο στρίψιμο του νομίσματος αυτή τη στιγμή.
21:00
1' Σέντρα αγώνα
21:02
2' Δείχνει να έχει μπει καλά η Αργεντινή.
21:04
5' Από ένα γέμισμα έφυγε ο Πέρισιτς από αριστερά, διαγώνιο σουτ με το αριστερό χέρι ο Καμπαγέρο σε κόρνερ.
21:10
10' Ο Βρσάλικο από πάσα του Ράκιτιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από δεξιά, αλλά το γύρισμα του δεν είναι καλό και διώχνει ο Ταλιαφίκο
21:12
12' Ο Μέσι από σκάψιμο του Ακούνια, δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με την μπάλα.
21:13
13' Καλή στιγμή με τον Μέσα, ο Λόβρεν κοντράρει για να παραχωρήσει κόρνερ.
21:18
19' Πολλά νεύρα από τους Αργεντινούς που διαμαρτύρονται σε κάθε απόφαση του διαιτητή.
21:20
21΄Πιέζουν ψηλά οι Κροάτες, αναγκάζουν σε λάθη τους Αργεντινούς.
21:21
21' Σέντρα σουτ του Ακούνια, η μπάλα στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και περνάει παράλληλα
21:26
27' Καλή κατεβασιά και κόρνερ για την Αργεντινή μετά από ώρα.
21:30
30' Απίθανη ευκαιρία για την Αργεντινή, δεν χάνεται με τον Πέρες να πλασάρει άουτ από το ύψος του πέναλτι σε κενό τέρμα.
21:32
Η άμυνα των Κροατών έκανε τρία λάθη στην ίδια φάση.
21:32
33' Bρσάλικο τη σέντρα με το αριστερό, ο Μάντζουκιτς από κανονική θέση με κεφαλιά ψαράκι άουτ από κοντά.
21:39
39' Κίτρινη κάρτα στον Ρέμπιτς για πάτημα στον Σάλβιο
21:45
45' Δύο λεπτά έξτρα χρόνος
21:47
45+2' Φοβερή μπαλιά του Μόντριτς στον Ρέμπιτς που έχει τον χώρο να φύγει μόνος του, αργεί πολύ και κάνει ένα σουτ με το δεξί αφού η μπάλα μένει πίσω του και η μπάλα πάει πάνω από την εστία του Καμπαγιέρο.
21:48
45+2' Τέλος α' μέρους. 0-0 με την Κροατία να είναι ελαφρώς καλύτερη, από την μετριότατη και πάλι Αργεντινή.
22:02
Eλπίζουμε στην επανάληψη να δούμε καλύτερο θέαμα, από δύο ομάδες που μπορούν. Μέχρι στιγμής το ματς αποτελεί ένα ακόμα βασανιστήριο για τους ποδοσφαιρόφιλους.
22:02
46' Σέντρα β' μέρους
22:08
51' Κίτρινη κάρτα στον Μερκάδο που έκοψε αντικανονικά τον Ρέμπιτς.
22:09
Ετοιμάζεται ο Ιγκουαϊν να περάσει στο ματς
22:10
53' Γκολ ο Ρέμπιτς για την Κροατία. ΓΚΟΟΟΟΟΛ
22:11
Ο Μερκάδο κάνει το γύρισμα στον Καμπαγέρο, αυτός πάει να τη σκάψει, αλλά η μπάλα δεν παίρνει δύναμη και όπως κατεβαίνει ο Ρέμπιτς που καιροφυλακτούσε, με δεξί σουτ γράφει το 1-0.
22:12
54' Δευτερόλεπτα πριν το γκολ ο Αγκουέρο είχε σουτάρει πάνω στον Σούμπασιτς. Ο Ιγκουαϊν στη θέση του Αγκουέρο.
22:13
56' Κόρνερ για την Κροατία, οι Αργεντινοί τα έχουν χαμένα.
22:13
56' Παβόν αντί Σάλβιο
22:15
57΄ Ο Κράμαριτς αντί του σκόρερ Ρέμπιτς
22:21
64' Ο Ιγκουαϊν γυρίζει την μπάλα, αρχικά ο Μέσα θα δει τον Σούμπασιτς να τον σταματά και μετά ο Ράκιτιτς προλαβαίνει τον Μέσι
22:23
66' Βρσάλικο στον Μάντζουκιτς αυτός πλασάρει έξω.
22:24
67' Κίτρινη ο Βρσάλικο
22:25
68' Ντιμπάλα αντί Πέρες
22:27
Ο Σαμπάολι ρίχνει τον Ντιμπάλα μετά από 1,5 παιχνίδι και βάλε να του βγάλει το φίδι από την τρύπα
22:28
71' Σουτ του Ντιμπάλα, άουτ
22:30
73' Άμυνα τραγέλαφος για την Αργεντινή, κουτούλησαν μεταξύ τους και πάλι πήγε να βγει φάση για τους Κροάτες
22:35
78' Kόρνερ για την Αργεντινή
22:37
80' Ο Μερκάδο σταματάει ηρωικά σουτ του Ράκιτιτς
22:37
81' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ο Μόντριτς
22:38
Ο Λούκα Μόντριτς βάζει το καλύτερο γκολ του Μουντιάλ ως τώρα και πετάει στο καναβάτσο την Αργεντινή. ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ
22:38
Που πας ρε κατακαημένε Οταμέντι. Οβίδα του Μόντριτς με το δεξί για το 2-0.
22:40
83' Κόβατσιτς αντί Πέρισιτς
22:40
84' Σουτ του Ιγκουαϊν πάνω στον Σούμπασιτς
22:43
86' Φάουλ σε καλή θέση για την Κροατία. Δοκάρι για τον Ράκιτιτς, τραντάζεται το τέρμα.
22:46
87' Κίτρινη κάρτα ο Ακούνια
22:47
89' Σουτ του Μόντριτς άουτ.
22:48
90' Σωτήρια προβολή του Βίντα σε σουτ του Μέσα. 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.
22:49
90+1' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Ράκιτιτς ταπεινώνει την Αργεντινή. Οι Κροάτες κάνουν πάρτι με τον Ράκιτιτς να σουτάρει, τον Καμπαγέρο να αποκρούει και τον Κόβατσιτς να σερβίρει στον Ράκιτιτς το 3-0
22:53
Τέλος αγώνα για πλάκα οι Κροάτες 3-0 την Αργεντινή, με Ρέμπιτς, Μόντριτς και Ράκιτιτς έκαναν σκόνη και θρύψαλα την παρέα του Μέσι.