Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος – Κίτσιου, Χατσερίντι, Βαρέλα, Βιεϊρίνια – Σάκχοφ, Κάνιας – Ζαμπά, Πέλκας, Ουάρντα – Μυστακίδης.
Προληπτικά δεν θα είναι διαθέσιμος για το σημερινό φιλικό ο Λάζαρος Λάμπρου, εξαιτίας κάποιων ενοχλήσεων.
Γάνδη: Κούζμαν, Ρόστιτ, Πλάστουν, Τσακβετάντζε, Ντόμπε, Νταβίντ, Γιάρεμτσουκ, Ασάρε, Αντιάσεβιτς, Ράσκιν, Φόκετ.
19:08
1' Σέντρα αγώνα
19:12
5' Ωραία βάζει το σώμα ο Βαρέλα και παρεμβαίνει πριν ολοκληρώσει προσπάθεια ο Νταβίντ.
19:14
6' Κόρνερ παραχωρεί ο Χατσερίντι.
19:22
Mετά από 14' παραμένει το 0-0 με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί κυρίως από τα δεξιά, να βγάλει ανάπτυξη.
19:23
15΄ Πρώτη τελική του ΠΑΟΚ με σουτ του Κάνιας πολύ πάνω από την εστία.
19:25
17' Κίτσιου και Ζαμπά συνεργάζονται υπέροχα ο τελευταίος κάνει κάτι σαν πλασέ αλλά είναι παράλληλο γύρισμα, δεν προλαβαίνει για λίγο ο Ουάρντα η μπάλα κόρνερ.
19:31
24' Σουτ του Βιεϊρίνια, λίγο έξω από την εστία.
19:32
25' Ένα μικρό ταϊμ άουτ για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.
19:36
29' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ζαμπά απίθανο με απίστευτο σλάλομ.
19:37
Ο Βραζιλιάνος χόρεψε σάμπα την άμυνα της Γάνδης πέρασε τέσσερις παίκτες και πλάσαρε με σκάψιμο τον Κούζμαν για το 1-0, υπέροχο προσωπικό γκολ του νεαρού φορ.
19:46
38' Κοντράρει το σουτ του Ράσκιν ο Κίτσιου και διώχνει σε κόρνερ.
19:52
45' Ωραία συνεργασία Κίτσιου με Πέλκα, ο τελευταίος γυρίζει, για να διώξει ο Φόκετ.
19:55
45+2' Λήξη πρώτου μέρους 1-0 με το υπέροχο σόλο του Ζαμπά ο ΠΑΟΚ
20:11
46' Σέντρα β' μέρους
20:12
Ο Ζαμπά, ο Ουάρντα, ο Σάκχοφ και ο Χατσερίντι έχουν μείνει από την αρχική ενδεκάδα.
20:14
ΠΑΟΚ β' μέρος: Ρέι, Μάτος, Μπαλογιάννης, Χατσερίδης, Μιχόγιεβιτς, Χαρίσης, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Ουάρντα, Πρίγιοβιτς
20:15
50' Φοβερή διπλή επέμβαση του Ρέι σε κεφαλιά του Γιάρεμτσουκ και στη συνέχεια σε σουτ του Κακχβετάτζε.
20:16
51' Ο Νταβίντ γυρίζει την μπάλα ο Ντομπέ σε κενό τέρμα, δεν μπορεί να ισοφαρίσει, στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
20:17
52' Φάουλ του Μπίσεσβαρ, ο Σάκχοφ από πλάγια θέση άουτ.
20:19
53' Νέα φάση με τον Νταβίντ να γυρίζει την μπάλα, ο Μάτος διώχνει σε κόρνερ.
20:22
57' Λημνιός αντί Ζαμπά
20:24
58' Ουάρντα σουτ ο Χούσεμανς μπλόκαρε
20:29
64' Ο Μυστακίδης επανέρχεται στο ματς αντί του Ουάρντα.
20:31
65' Ο Πρίγιοβιτς κλέβει την μπάλα πλασάρει με λόμπα αλλά προλαβαίνει ο Χούσεμανς να διώξει σε κόρνερ.
20:31
66' Νέο κόρνερ για τον Δικέφαλο του Βορρά.
20:35
69' Μαουρίτσιο αντί Σάκχοφ και Κρέσπο αντί Χατσερίντι
20:36
71' Κόρνερ για τη Γάνδη
20:40
74' Ο Μαουρίτσιο κάνει γύρισμα από αριστερά, ο Χούσεμανς προλαβαίνει να διώξει. Aμέσως μετά νέα επέμβαση του Ρέι.
20:48
83' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
20:52
86' Σουτάρει ο Μπίσεσβαρ από πλάγια αριστερά, αποκρούει ο Χούσεμανς. Από το κόρνερ ο Κρέσπο δεν μπορεί με κεφαλιά να σκοράρει.
20:57
90+1' Καθυστερήσεις στο ματς.
20:58
90+2' Ο Γιάρεμτσουκ χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει από πάσα έτοιμο γκολ του Σιλά.
20:59
90+3' Kίτρινη για τον Κρέσπο
20:59
90'+4' Άλλη μια υπέροχη επέμβαση του Ρέι, σε πλασέ του Γιάρεμτσουκ.
21:00
90+5' Ο Ρόστετ και ο Πλαστούν συνεργάζονται με πρώτη κεφαλιά και προβολή κάνει το 1-1.
21:01
Ο ΠΑΟΚ είχε σοβαρά θέματα στην άμυνα στην επανάληψη και ισοφαρίστηκε στο φινάλε με τον Πλαστούν.