Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λαμίας με τον Άρη στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Άρη για την πρώτη αγωνιστική της Superleague.
Η ενδεκάδα της Λαμίας (3-4-2-1): Σαράνοβ - Αντέτζο, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα - Βασιλαντωνόπουλος, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Βάντερσον - Μπερτόγλιο, Επστάιν - Μπαράλες
20:59
Η ενδεκάδα του Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Τζανακάκης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Βαλεριάνος - Μπάσα, Ματίγια - Γκάμα, Ντιγκινί, Ματέο Γκαρσία - Γιουνές
21:13
Με προπονητή τον έμπειρο Ισπανό Πάκο Ερέρα ο Άρης, που επιστρέφει στη μεγάλη κατηγορία μετά από 4 χρόνια.
21:16
Ο ενισχυμένος Άρης παρέμεινε αήττητος στα καλοκαιρινά φιλικά που έδωσε (4-3-0).
21:16
Με τον Μπάμπη Τεννέ συνεχίζει στον πάγκο της η Λαμία, που τερμάτισε 13η στην περσινή Superleague.
21:23
Διαιτητής του αγώνα ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.
21:24
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μελισσάς, Παπαργυρίου, Καρυπίδης, Οσμάν, Καραγκούνης, Τσούκαλος, Μπουλουλής.
21:25
Στον πάγκο για τον Άρη οι Καντιμοίρης, Κωνσταντινίδης, Σόουζα, Ιντζόγλου, Ναζλίδης, Κολάσο, Μενέντεθ.
21:25
Αυτή την ώρα βρέχει στη Λαμία.
21:29
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
21:31
Ξεκίνησε το ματς. Η Λαμία πήρε τη σέντρα.
21:34
4' Χωρίς τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής ο αγώνας.
21:35
Σε κάποια σημεία του γηπέδου η μπάλα κολλάει λόγω της βροχής.
21:37
5' Πρώτο σουτ στο ματς, με τον Γκαρσία να στέλνει την μπάλα άουτ από το ύψος της περιοχής.
21:38
8' Κόρνερ για τον Άρη.
21:41
10' Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο 10λεπτο.
21:43
12' Αυτός που έχει ξεχωρίσει μέχρι στιγμής με την τεχνική του κατάρτιση είναι ο βιρτουόζος χαφ του Άρη, Ματέο Γκαρσία.
21:44
14' Κόρνερ για τον Άρη.
21:44
Ξεδιπλώθηκε ωραία η ομάδα του Ερέρα, όμως το γύρισμα του Ντιγκινί βρήκε σε παίκτη της Λαμίας για να καταλήξει κόρνερ.
21:47
16' Ο Άρης ελέγχει το ρυθμό στα τελευταία λεπτά.
21:52
21' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με την κεφαλιά του Μπαράλες να καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα.
21:53
22' Κόρνερ για τον Άρη.
21:53
Η βροχή πάντως συνεχίζει να πέφτει κανονικά και να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.
21:55
24' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
21:58
Δεν μπορεί να βρει ελεύθερους χώρους ο Άρης, που ελέγχει όμως το ρυθμό.
21:59
28' Επικίνδυνο γύρισμα του Τζανακάκη στην περιοχή της Λαμίας, δεν βρήκε όμως κάποιο συμπαίκτη του.
22:01
29' Πιέζει ο Άρης, αντέχουν οι γηπεδούχοι.
22:04
33' Σκοράρει με κεφαλιά ο Γιουνές, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ.
22:10
38' Επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη, με τον Ματέο Γκαρσία να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως ο Αντέτζο έδιωξε με το κεφάλι.
22:11
40' Κόρνερ για τη Λαμία.
22:12
41' Απείλησε η Λαμία, με τον Αναστασιάδη να παίρνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
22:15
42' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
22:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
22:18
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Άρης στο 0-0.
22:18
Μέτριο ποιοτικά το πρώτο μέρος, ο Άρης είχε ελαφρά υπεροχή, ωστόσο δεν δημιούργησε "καθαρές" ευκαιρίες.
22:34
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
22:34
Με μία αλλαγή θα εμφανιστεί η Λαμία. Ο Θανάσης Καραγκούνης παίρνει τη θέση του Μπερτόγλιο.
22:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:35
Χωρίς αλλαγές ο Άρης.
22:37
48' Κίτρινη κάρτα στον Γιουνές.
22:39
Μίνι ένταση μεταξύ Κουέστα και Βασιλαντωνόπουλου.
22:40
51' Κόρνερ για τη Λαμία, που είναι πιο... ζωηρή στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.
22:40
64%-36% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος.
22:40
51' Νέο κόρνερ -από την άλλη πλευρά- για τη Λαμία.
22:41
52' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κουέστα.
22:41
52' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.
22:42
53' Γκολ για τον Άρη με τον Ντιγκινί!
22:43
Από την εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, ο Ντιγκινί πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα.
22:48
59' Γυριστό σουτ του Αντέτζο, η μπάλα άουτ.
22:49
60' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία, με τον Τσούκαλο να αντικαθιστά τον Επστάιν.
22:50
61' Κόρνερ για τη Λαμία.
22:53
Στο μεταξύ, σταμάτησε η βροχή στη Λαμία.
22:54
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπάσα.
22:55
66' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία.
22:55
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, η μπάλα στα χέρια του Κουέστα.
22:56
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς.
22:57
68' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Κολάσο να παίρνει τη θέση του Ματίγια.
22:58
69' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Τσούκαλο να γυρίζει μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του δεν ήταν δυνατό και ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα.
23:00
71' Γκολ για τον Άρη με τον Ματέο Γκαρσία!
23:01
Ωραία σέντρα του Μπρούνο Γκάμα στην περιοχή, εκεί βρέθηκε ο Ματέο Γκαρσία, που πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στη γωνία του τέρματος των γηπεδούχων για να γράψει το 0-2!
23:02
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, με τον Ναζλίδη να παίρνει τη θέση του Ντιγκινί.
23:03
73' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία, με τον Οσμάν να αντικαθιστά τον Ασίγκμπα.
23:07
78' Γκολ για τον Άρη με τον Μπρούνο Γκάμα!
23:08
Καταπληκτικό τέρμα του Μπρούνο Γκάμα, που με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα σε σημείο που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο γκολκίπερ των γηπεδούχων για να γράψει το 0-3!
23:11
81' Σουτ του Μπλάζιτς, μπλοκάρει στη γωνία του ο Κουέστα.
23:13
84' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη, με τον Ιντζόγλου να παίρνει τη θέση του Μπρούνο Γκάμα.
23:17
88' Φαλτσαριστό σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
23:19
90' Ευκαιρία για τη Λαμία, με την κεφαλιά του Τσούκαλου να βρίσκει σε σώματα αντιπάλων και να καταλήγει κόρνερ.
23:20
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:24
Τέλος αγώνα, Λαμία-Άρης 0-3! Με επιβλητικό τρόπο ο Άρης πέρασε από τη Λαμία και συνδύασε την επιστροφή του στη Superleague με νίκη.
23:25
Ντιγκινί (53'), Γκαρσία (71'), Γκάμα (78') οι σκόρερ των φιλοξενούμενων, που ήταν ανώτεροι από τους γηπεδούχους.