Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας απέναντι στη Λαμία στο «Ελ Πάσο».

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στη Λαμία.
17:15
Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.
17:16
Στο ίδιο γκρουπ είναι επίσης ο ΝΠΣ Βόλος, που επικράτησε 5-1 κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας στην πρεμιέρα.
17:28
Σαφώς την επικαιρότητα της ΑΕΚ απασχολεί η απόφαση για τα επεισόδια με τον Ολυμπιακό, η οποία εκδόθηκε πριν από λίγο. Οι κιτρινόμαυροι τιμωρήθηκαν με αφαίρεση τριών βαθμών από το πρωτάθλημα και δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών. Διαβάστε αναλυτικά ΕΔΩ.
17:32
Στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα οι παίκτες των δύο ομάδων.
17:38
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
17:39
17:39
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας, Γκάλο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Τσόσιτς, Μοράν, Αϊντάρεβιτς, Γιαννιώτας, Μπότος, Γιακουμάκης
17:39
Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Γιαννούτσος, Σιμόες, Μπάμπης, Γιούσης, Κλωναρίδης, Μπογέ
17:39
17:40
Εκτεταμένο, όπως άλλωστε αναμενόταν, το ροτέισον από τον Μαρίνο Ουζουνίδη, που δεν υπολογίζει στους διεθνείς και στους τραυματίες. Εκτός έμεινε και ο Άλεφ, αφού δεν υπήρχε λόγος να ρισκάρουν οι άνθρωποι της ΑΕΚ τη συμμετοχή του μετά τον τραυματισμό του.
17:41
Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Οσμάν, Δημούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Μαστούρ, Επστάιν, Καραμάνος
17:41
Στον πάγκο: Κατσικάς, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης, Πινιώτης, Τσούκαλος, Μπουλούλης, Κωστίκας

18:04
5' Κάθετη για τον Βασιλαντωνόπουλο, με παρέμβαση του Χουλτ παραχωρείται ένα κόρνερ
18:11
11' Προσπαθεί να βρει τα πατήματά της στο γήπεδο η ομάδα του Ουζουνίδη.
18:15
16' Πιέζει ψηλά η Λαμία στο ξεκίνημα του ματς.
18:18
18' Ο Γιακουμάκης βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από ένα μαρκάρισμα του Αντέτζο. Ο Τζήλος άφησε σωστά το ματς να συνεχιστεί. Δεν ζήτησε κάτι και ο επιθετικός της Ένωσης.
18:22
23' Κίτρινη κάρτα στον Οσμάν για δυνατό μαρκάρισμα στον Μοράν.
18:29
30' Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
18:29
Η ΑΕΚ έχει ανεβάσει τις γραμμές της και προσπαθεί να πιέσει τη Λαμία, που μέχρι στιγμής δεν έχει δώσει δικαιώματα στα μετόπισθεν.
18:31
33' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Επστάιν
18:34
36' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.
18:35
36' Πρώτο σουτ στο ματς! Ο Δημούτσος δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα έσκασε όμως δεν ξεγέλασε τον Τσιντώτα.
18:39
40' Γέμισμα του Αϊντάρεβιτς έπειτα από φάουλ, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Λαμίας.
18:42
42' Κίτρινη στον Μοράν, που εμπόδισε την γρήγορη εκτέλεση ενός φάουλ.
18:44
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
18:45
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:46
Έπειτα από ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, ΑΕΚ και Λαμία μπαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ 0-0.
18:46
Μόλις μία τελική στο παιχνίδι! Την είχε η ομάδα του Χάβου με ένα σουτ του Δημούτσου, που δεν ανησύχησε τον Τσιντώτα.
19:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:03
47' Ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Καραμάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα απ' την εστία αφού κόντραρε και στο πόδι του Σβάρνα.
19:08
52' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για την ΑΕΚ. Ο Γιαννιώτης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έπιασε το σουτ και ο Μελίσσας πέφτοντας στην αντίθετη γωνία μπλόκαρε την μπάλα.
19:08
52' Ο Γιαννιώτας βγήκε τετ-α-τετ και έπεσε στο έδαφος ύστερα από μαρκάρισμα του Πλιάτσικα. Ο Τζήλος άφησε το ματς να συνεχιστεί.
19:09
53' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αϊντάρεβιτς έσπασε κάθετα στον Γιαννιώτα, ο οποίος πέρασε την μπάλα κάτω από το σώμα του Μελίσσα και ύστερα από επαφή του Αντέτζο έφυγε δίπλα απ' την εστία.
19:10
54' Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου από πλάγια θέση, η μπάλα αφού έσκασε κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιντώτα.
19:11
55' Φάση για τη Λαμία. Σουτ του Καραμάνου από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω στον Τσιντώτα.
19:11
56' Ο Γιαννιώτας συγκρούστηκε με τον Μελίσσα και ζητάει τις πρώτες βοήθειες, στη συνέχεια της φάσης ο Αϊντάρεβιτς πλάσαρε πάνω απ' την εστία.
19:13
58' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπότου πέρασε ο Μπογέ.
19:14
Κίτρινη κάρτα σε Μπογέ και Μπότο, επειδή έκαναν την αλλαγή χωρίς να έχει δώσει εντολή για αλλαγή ο Τζήλος. Έντονες διαμαρτυρίες για τον διαιτητή. Έχει δίκιο ο ρέφερι, ούτε ο τέταρτος δεν ήταν κοντά για να σηκώσει τον πίνακα.
19:19
64' ΓΚΟΟΛ 0-1 Η ΛΑΜΙΑ!
19:20
Εξαιρετική αντεπίθεση για την ομάδα της Φθιώτιδας, που εκμεταλλεύτηκε την κακή επιστροφή της ΑΕΚ ύστερα από κόρνερ. Σέντρα ακριβείας του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, ο Επστάιν με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Τσιντώτα.
19:21
*Δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει ο Γιαννιώτας ύστερα από τη σύγκρουση με τον Μελίσσα. Ετοιμάζεται ο Γιούσης.
19:22
66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιούσης αντί του Γιαννιώτα.
19:22
66' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης αντί του Μαστούρ.
19:23
Η κάμερα έπιασε τον Γιαννιώτα στον πάγκο και δείχνει να υποφέρει από τον πόνο στα πλευρά.
19:26
70' Σουτ του Γιακουμάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:28
72' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Γιακουμάκη από πλάγια θέση, έδιωξε ο Μελίσσας σε κόρνερ.
19:28
73' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, ο Βασιλαντωνόπουλος έδιωξε στη γραμμή
19:29
73' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Η ΑΕΚ!
19:29
Ο Τσιντώντας έβγαλε την μπάλα στην πλάτη με βολέ στον Μπογέ, ο οποίος κατέβασε άψογα και σέρβιρε την ισοφάριση στον αμαρκάριστο Γιακουμάκη που πλάσαρε στην κενή εστία.
19:30
Το ριπλέι δεν είναι καλό για να καταλάβουμε εάν καλύπτεται ο παίκτης της ΑΕΚ μετά το βολέ του Τσιντώτα.
19:30
75' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Αϊντάρεβιτς πέρασε ο Κλωναρίδης.
19:31
75' Αλλαγή και για την Λαμία. Αντί του Επστάιν μπήκε ο Τσούκαλος.
19:31
Καλύπτεται καθαρά ο Μπογέ.
19:34
Στο ιατρικό κέντρο με ασθενοφόρο πηγαίνει ο Γιαννιώτας.
19:34
78' Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα για σκληρό μαρκάρισμα στον Βασιλαντωνόπουλο.
19:36
80' Κεφαλιά του Τσούκαλου ύστερα από σέντρα του Δημούτσου, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.
19:36
80' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Δημούτσος έσπασε την μπάλα στον Καραμάνο, που βγήκε τετ-α-τετ από πλάγια θέση, όμως ο Τσιντώτας μαζί με τον Σβάρνα (έπεσε για προβολή) τον νίκησαν.
19:37
81' Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Δημούτσο.
19:38
83' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κωστίκα στη θέση του Καραμάνου.
19:41
86' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο για χέρι που έκανε έξω από την περιοχή, ύστερα από σουτ του Μπογέ.
19:42
87' ΓΚΟΟΟΛ 2-1 Η ΑΕΚ!
19:43
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκαλο, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.
19:46
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
19:51
90'+4': Μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Γιούσης θα μπορούσε να πασάρει στον αμαρκάριστο Γιακουμάκη μέσα στην περιοχή, ωστόσο πάσαρε στον Κλωναρίδη που ήταν οφσάιντ.
19:51
90'+5': Λήξη του αγώνα.