Εργοτέλης - ΠΑΟΚ 1-2

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης - ΠΑΟΚ για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6...

14:51
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα Κυπέλλου του Εργοτέλη με τον ΠΑΟΚ για τη φάση των ομίλων.
14:51
Έχουν γίνει γνωστές οι 11άδες των δύο ομάδων
14:51
ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Χατσερίντι, Μαλεζάς, Κίτσιου, Βέρνμπλουμ, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Άκπομ
14:52
Εργοτέλης: Καλογεράκης, Μαζουλοξής, Γιακούμπου, Κοζωρώνης, Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Ροβίθης, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Οικονόμου
14:53
Λιγοστοί οπαδοί στις κερκίδες του γηπέδου.
14:54
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης).
15:01
1' Σέντρα αγώνα
15:03
3' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής
15:04
Πρώτο ματς που παίρνει χρόνο συμμετοχής ο Μαλεζάς
15:04
4' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.
15:08
7' Φάουλ κερδίζει ο Ελ Καντουρί,από αριστερά, λίγο έξω από την περιοχή του Εργοτέλη.
15:09
8' Απευθείας ο Μπίσεσβαρ το φάουλ και συρτά, μπλόκαρε ο Καλογεράκης
15:11
10' ΓΚΟΟΟΛ ο Μπίσεσβαρ, με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή. Ωραία κίνηση από αριστερά προς τα μέσα και σουτ από το ημικύκλιο με τον δεξί στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Καλογεράκη για το 0-1.
15:15
14' Ωραία προσπάθεια του Ελ Καντουρί, που απέφυγε έναν αντίπαλο έκανε το σουτ από πλάγια αριστερά, η μπάλα έφυγε έξω από την εστία.
15:16
15' Ευκαιρία ο Εργοτέλης. Ο Έφορντ μπήκε από τα δεξιά απέναντι από τον Ρέι, αλλά ο Μαλεζάς πρόλαβε να του βάλει την προβολή. Ανοικτό ματς στο πρώτο τέταρτο.
15:19
19' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ πλάγια δεξιά, θα φέρει ένα κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
15:21
20' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Άκπομ ανοίγει στον Μπίσεσβαρ, αλλά αυτός κάνει κακή σέντρα, πάνω στον Καλογεράκη.
15:25
24' Μετά το πρώτο τέταρτο που είχε πολύ καλό ρυθμό, πέφτει κάπως το τέμπο του ματς. Ο ΠΑΟΚ έχει το προβάδισμα και ελέγχει τον αγώνα.
15:28
27' Ο Άκπομ βγαίνει σε κόντρα, αλλά η πάσα του για τον Ζαμπά, είναι κακή.
15:31
30' Ελ Καντουρί σε προσωπική προσπάθεια, ο Καλογεράκης αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.
15:33
32' Νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Καλογεράκη, σε κεφαλιά του Μπίσεσβαρ από σέντρα του Άκπομ.
15:36
35' Κεφαλιά του Ροβίθη άουτ, από σέντρα του Γιακούμπου.
15:41
40' Ο Ρέι πέφτει στα πόδια του Έφορντ που έφυγε στον κενό χώρο και μπλοκάρει την μπάλα.
15:42
Με πολλά κέφια ο Μπίσεσβαρ από την ομάδα του ΠΑΟΚ, που πάτησε πολύ από αριστερά στο πρώτο μέρος. Πολύ καλά στοιχεία και ταχύτητα από τον Έφορντ του Εργοτέλη που είναι εξαιρετικά κινητικός, αλλά και σβέλτος παίκτης.
15:44
43' Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, πάνω από την εστία του Ρέι.
15:46
45' Φινάλε πρώτου μέρους, ο ΠΑΟΚ προηγείται με το γκολ του ορεξάτου Μπίσεσβαρ από το 10ο λεπτό με το ωραίο πλασέ εκτός περιοχής.
16:01
46' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπρους αντί του Μαζολοξή. Ο Κοζορώνης θα πάει δεξί μπακ και ο πρώτος στη μεσαία γραμμή.
16:02
46' Σέντρα β' μέρους
16:06
49' Ο Κοζορώνης βγάζει σέντρα για τον Ροβίθη, αλλά μπλόκαρε ο Ρέι.
16:09
52' Ο Μπουτσάκης, αντί του Ροβίθη, δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη.
16:12
55' Πολύ πεσμένος ο ρυθμός σε σύγκριση με το πρώτο μέρος, μέχρι στιγμής.
16:13
56' Ωραία παράλληλη σέντρα του Γιακούμπου για τον Μπουρσέλη που δεν προλαβαίνει να κάνει επαφή με την μπάλα για ελάχιστα εκατοστά.
16:17
60' Ο Εργοτέλης παίζει ωραίο και κάθετο ποδόσφαιρο με πολλά τρεξίματα. Έχει βάλει δύσκολα στην επανάληψη στον ΠΑΟΚ.
16:18
61' Κίτρινη ο Κοζορώνης
16:19
63' Δοκάρι ο Μπουρσέλης, με ωραίο αριστερό σουτ από το ημικύκλιο σημαδεύει την κάθετη δοκό του Ρέι.
16:20
64΄Κάνιας αντί Μαουρίτσιο και Σάκχοφ αντί Ζαμπά, διπλή αλλαγή ο Λουτσέσκου.
16:23
66' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Κίτσιου.
16:23
67' Ο Καλογεράκης βγαίνει και μαζεύει στην εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ.
16:24
1-1 ΓΚΟΟΟΟΛ ο Εργοτέλης
16:25
Μαγικός συνδυασμός, με τον Τσέλιο, να πασάρει στον Έφορντ, αυτός με μια στον Ιατρούδη που από κοντά κάνει το 1-1.
16:28
71' Κόρνερ για τον Εργοτέλη, ο Μάτος είχε μαζέψει πόδια του Έφορντ.
16:29
73' Κόρνερ για τον Εργοτέλη που πιέζει για την ανατροπή.
16:30
73' Σουτ του Μπουρσέλη άουτ.
16:33
75' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί, ο Καλογεράκης κάνει άστοχη έξοδο, ο Μάτος βρίσκει την μπάλα με το στήθος αλλά δεν προλαβαίνει να την προωθήσει περισσότερο, αφού προλαβαίνει η άμυνα του Εργοτέλη.
16:35
79' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Βέρνμπλουμ με κεφαλιά από σέντρα του Μπίσεσβαρ. Φέρει σοβαρή ευθύνη ο Καλογεράκης.
16:38
80' Ο Καπνίδης περνάει στο ματς αντί του Μπουρσέλη.
16:43
86' Ο Καπνίδης από δύσκολη θέση πάει να κρεμάσει τον Ρέι, η μπάλα φεύγει άουτ.
16:44
88' Κρέσπο αντί Μπίσεσβαρ
16:47
90' Tρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:49
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.
16:50
90'+4' Λήξη του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει τον Εργοτέλη με 2-1.