Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης, για τη 12η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας!
16:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:52
Ο Λεβαδειακός έρχεται από κακή εμφάνιση και δίκαιη ήττα 2-0 στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ.
16:53
Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 εντός της Λάρισας στο ντεμπούτο του νέου τεχνικού του, Γιώργου Παράσχου.
16:53
Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους Αρκάδες μετά από 6 αγωνιστικές.
16:54
Μόλις μία φορά έχει ηττηθεί εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης ο Λεβαδειακός (7-3-1).
16:59
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς – Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Χατζηλάμπρος, Παντελιάδης – Όμο, Καραχάλιος – Νανγκίς, Στανόγεβιτς, Σαβαντογκό - Μαρκόβσκι
17:02
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος – Βαλιέντε, Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Τόνσο, Μανιάς
17:02
Διαιτητής του αγώνα ο Ευάγγελος Μανούχος.
17:06
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
17:07
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Ζωγράφος, Καθάριος, Βήχος, Λιάγκας, Μανγκά, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης.
17:07
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Αθανασιάδης, Βλάχος, Τσιλιανίδης, Ρόλε, Φερνάντεθ, Δουβίκας, Άνχελ.
17:12
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
17:15
Ξεκίνησε το ματς, ο Λεβαδειακός πήρε τη σέντρα.
17:16
1' Ανάποδη κεφαλιά του Μαρκόβσκι μέσα από την περιοχή μετά από πλάγιο του Παντελιάδη, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.
17:17
3' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα άουτ.
17:20
5' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
17:21
7' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Σαβαντογκό να πλασάρει με τη μία μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.
17:24
9' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κεφαλιά-ψαράκι του Ιγκλέσιας από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
17:27
12' Καλό ρυθμό έχει το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν επιθετικές διαθέσεις.
17:29
14' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
17:32
17' Μακρινό σουτ του Νανγκίς, η μπάλα άουτ.
17:35
19' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
17:36
20' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.
17:40
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλτσάς σέρβιρε στον Μανιά, που σούταρε με πολύ καλές προϋποθέσεις μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
17:42
28' Καλό σουτ του Στανόγεβιτς έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
17:43
29' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
17:47
32' Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μανιάς βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε.
17:49
34' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μουνάφο με το αριστερό, έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από το δοκάρι.
17:49
35' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
17:54
40' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, που κυριαρχεί στο τελευταίο 10λεπτο.
17:58
44' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
18:00
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
18:01
45'+1' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς σούταρε με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
18:01
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στον Σαβαντογκό. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Λεβαδειακού για... θέατρο.
18:02
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.
18:02
Καλό ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν. Ο Αστέρας είχε τις σημαντικότερες ευκαιρίες.
18:16
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
18:18
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
18:19
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:20
47' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
18:23
50' Κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) στον Σαβαντογκό, με 10 παίκτες θα συνεχίσει ο Λεβαδειακός.
18:25
52' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Καλό σουτ του Τόνσο, έδιωξε στη γωνία του ο Μπάγιτς. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
18:26
18:27
Στη φώτο, η επίμαχη φάση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, που ζήτησαν πέναλτι οι άνθρωποι του Λεβαδειακού.
18:28
55' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος αντικαθιστά τον Χατζηλάμπρο.
18:32
58' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τσιλιανίδης πήρε τη θέση του Ιγκλέσιας.
18:37
64' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!
18:37
Δυνατό σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή, ο Μπάγιτς δεν μπόρεσε να αντιδράσει τώρα.
18:39
Δικαίως προηγούνται οι φιλοξενούμενοι, αφού έχουν τις σημαντικότερες ευκαιρίες μετά το 25'.
18:42
69' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης σε καλό σημείο.
18:43
70' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, αφού η εκτέλεση φάουλ βρήκε στο τείχος.
18:44
71' Μετά από αρκετή ώρα απείλησε ο Λεβαδειακός, όμως ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Βήχου.
18:45
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος αντικαθιστά τον Νανγκίς.
18:50
77' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.
18:51
77' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Στανόγεβιτς.
18:54
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φερνάντεθ αντικατέστησε τον Καλτσά.
18:56
82' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
19:01
88' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, που το... παλεύει όσο μπορεί.
19:02
90' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!
19:03
Ο Μανιάς βρέθηκε μόνος του στην περιοχή του Λεβαδειακού και γύρισε στον -επίσης αμαρκάριστο- Φερνάντεθ, που απλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:04
91' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τόνσο προσπάθησε με ανορθόδοξο τρόπο να σκοράρει μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε σε κόρνερ.
19:05
92' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Άνχελ αντικαθιστά τον Τόνσο.
19:06
93' Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, η μπάλα άουτ.
19:08
Τέλος αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού!
19:09
Τόνσο (64') και Φερνάντεθ (90') τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων, που ήταν ανώτεροι.