ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 3-0

Παρακολουθήστε από το live του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για την 17η αγωνιστική της Super League.

19:12
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο για την 17η αγωνιστική της Super League.
19:17
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Τόσκα, Βαρέλα, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Άκπομ
19:17
Πανιώνιος: Κότνικ, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Μακρύλλος, Κότσιτς, Σίντι Αλί, Κούρντι, Ντουρμισάι
19:18
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ρέι, Χατσερίδης, Λύρατζης, Πέλκας, Μπαλογιάννης, Ζαμπά, Καρέλης
19:19
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μανοϊλοβιτς, Ντε Ταντεο, Μικο, Μανθάτης, Καμαρά, Μπανανά, Οικονομίδης
19:26
Διαιτητής της συνάντησης, ο Τάσος Σιδηρόπουλος.
19:30
Κοντά στις 25.000 ο κόσμος στις κερκίδες της Τούμπας.
19:30
1' Σέντρα αγώνα
19:32
Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, Αντελίνο Βιεϊρίνια, μετακινήθηκε σήμερα στο δεξί άκρο, αντικαθιστώντας τον τιμωρημένο Μάτος, ενώ αριστερά παίζει ο Αλίν Τόσκα. Σε ρόλο δεκαριού ο Ελ Καντουρί.
19:34
4' Εκτέλεση φάουλ του Κούρντι, χλιαρή κεφαλιά του Ντουρμισάι, ο Πασχαλάκης σταθερά.
19:35
5' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τον ΠΑΟΚ.
19:36
5' Χαμηλά στο πρώτο δοκάρι, εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, ο Βιεϊρίνια πιάνει σουτ, στην κλειστή γωνία διώχνει ο Κότνικ και στη συνέχεια η προβολή του Μαουρίσιο στέλνει την μπάλα στον Σλοβένο πορτιέρε.
19:37
6' Φάουλ σε καλή θέση, κερδίζει ο Άκπομ.
19:37
7' Πάνω στο τείχος ο Μαουρίσιο.
19:41
11' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπίσεσβαρ με εκπληκτικό τρόπο!
19:42
Ο Ολλανδός, ανήμερα της ανανέωσης του συμβολαίου του, υπογράφει το 1-0, με μια έξοχη ντρίπλα στον Σταυρόπουλο και με δεξί σουτ από το όριο της περιοχής, ανοίγει το σκορ.
19:45
14' Προσωπικό τέρμα από τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ που έβγαλε νωρίς το άγχος από τους συμπαίκτες του με το όμορφο και γρήγορο γκολ, που ήταν το 3ο του στο πρωτάθλημα.
19:47
16' Έξοχη πάσα του Ελ Καντουρί, στον Μαουρίσιο, προλαβαίνει να διώξει ο Κότνικ που τραυματίζεται από τη σύγκρουση με τον Βραζιλιάνο. Κίτρινη βλέπει ο παίκτης του ΠΑΟΚ.
19:48
18' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, παραχωρεί ο Βιεϊρίνια.
19:53
22' Φάουλ από δεξιά για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, διώχνει ο Κόρμπος.
19:56
25' Ο ΠΑΟΚ θέλει να δώσει κάποιο χώρο στον Πανιώνιο, για να βρει πιο εύκολα διεξόδους μπροστά. Ο Δικέφαλος του Βορρά κρατά το προβάδισμα από το 11' με γκολ του Μπίσεσβαρ.
19:59
28' Ο Πανιώνιος βγήκε στην κόντρα που τελείωσε με σουτ του Μακρύλλου που πέρασε λίγο από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.
20:00
28' Ακριβώς μια φάση νωρίτερα, είχαν βγει τέσσερις παίκτες του Πανιωνίου στην αντεπίθεση, τέσσερις εναντίον τριών, αλλά ο Ντουρμισάι έκανε την χειρότερη επιλογή, κάνοντας σουτ από μακριά.
20:04
33' Φάουλ του Λημνιού στον Κόρμπο και κίτρινη κάρτα. Κίτρινη έχει δεχτεί και ο Μακρύλλος για τάκλιν λίγο νωρίτερα.
20:06
35' Σέντρα του Βιεϊρίνια, δύσκολα ο Κότνικ απομακρύνει
20:07
36' Πίεση του ΠΑΟΚ, καταλήγει σε σέντρα του Λημνιού, μπλοκάρει ο Κότνικ.
20:09
39' Αρκετός εκνευρισμός στην Τούμπα, για ορισμένες αποφάσεις του Σιδηρόπουλου.
20:10
39' Κίτρινη ο Σαραμαντάς.
20:11
41' Δεύτερη κίτρινη (σωστή) και αποβολή στον Μακρύλλο, για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ.
20:14
43' Νέα ωραία προσπάθεια του Μπίσεσβαρ που αποφεύγει έναν αντίπαλο, βγάζει τη σέντρα, αλλά ο Κότνικ μπλοκάρει.
20:15
44' Κόντρα και κόρνερ σε σουτ του Ελ Καντουρί.
20:15
44' Ο Άκπομ βρίσκει την μπάλα, τη στέλνει όμως άουτ.
20:17
45+1' Δύο λεπτά επιπλέον οι καθυστερήσεις.
20:18
45+2' ΓΚΟΟΟΛ ο Βιεϊρίνια!
20:20
45+2': Ο Ελ Καντουρί αποφεύγει τον Παπαγεωργίου από αριστερά, στέλνει την μπάλα προς την άλλη μεριά έξω από την περιοχή και ο αρχηγός του ΠΑΟΚ με δεξί σκαστό σουτ στέλνει την μπάλα στη γωνία του Κότνικ που αδράνησε πάντως. Ο Δικέφαλος του Βορρά προηγείται 2-0 στο ημίχρονο και το καθαρίζει, αφού έχει αποβληθεί και ο Μακρύλλος.
20:34
46' Ο Μανοϊλοβιτς αντί του Κότνικ, αναγκαστική η αλλαγή καθώς ο Σλοβένος είχε πρόβλημα από τη φάση με τον Μαουρίσιο
20:34
46' Σέντρα β΄μέρους
20:36
48' Κίτρινη στον Σάκχοφ για μαρκάρισμα στον Ντουρμισάι.
20:37
48' Κίτρινη και στον Ντουρμισάι για την αντίδραση του.
20:40
52' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.
20:44
55' Σέντρα του Βιεϊρίνια, κεφαλιά ο Σάκχοφ, έξοχα ο Μανοϊλοβιτς σε κόρνερ με το ανάποδο χέρι.
20:45
56' Ωραίος συνδυασμός του Ελ Καντουρί με τον Τόσκα που δεν κάνει ωστόσο καλό γύρισμα.
20:46
58' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
20:48
59' Γυριστό του Μπίσεσβαρ, η μπάλα πολύ έξω.
20:49
60' Πεσμένος ο Σαραμαντάς που δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο. Θέμα με ένα χτύπημα έχει ο Αλίν Τόσκα για τον ΠΑΟΚ.
20:50
61' Κόρνερ παραχωρεί ο Ντομίνγκεζ.
20:52
63' Ο Βιεϊρίνια γυρνάει την μπάλα στον Άκπομ, αλλά αυτός δεν μπορεί με τακουνάκι.
20:52
63' Καμαρά αντί Ντουρμισάι
20:55
67' Ο Πασχαλάκης βγαίνει με τα πόδια και προλαβαίνει τον Καμαρά.
20:55
67' Ο Λέο Ζαμπά παίρνει τη θέση του Λημνιού.
20:58
69' ΓΚΟΟΟΛ ο Σάκχοφ.
20:59
Ο Μαουρίσιο κάνει την κάθετη στον Σάκχοφ που ξεμαρκάρεται ωραία, ο Ουκρανός σουτάρει για να δεχτεί το τέρμα κάτω από τα πόδια σε μια φάση-blooper ο Μανοϊλοβιτς.
21:03
75' Ο Καρέλης αντί του Μαουρίσιο
21:05
76' Ο Μανθάτης στη θέση του Σίντι Αλί
21:07
79' Ο Βιεϊρίνια αφήνει τη θέση του στον Λύρατζη που κάνει ντεμπούτο στη Super League.
21:12
84' O ρυθμός του αγώνα έχει πέσει πολύ. Ο 19χρονος Λύρατζης καταχειροκροτήθηκε, όπως και ο Βιεϊρίνια που βγήκε από το ματς. Ο νεαρός κάνει ντεμπούτο στη Super League.
21:14
86' Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ
21:16
88' Φοβερή επέμβαση του Πασχαλάκη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρντι.
21:19
90+1' Σουτ του Σάκχοφ, μπλόκαρε ο Μανοϊλοβιτς.
21:21
90+2' Δεν μπόρεσε ο Άκπομ να κάνει επαφή με την μπάλα στη σέντρα του Λύρατζη.
21:23
90+3' Λήξη αγώνα. Με απολαυστικό Μπίσεσβαρ ν' ανοίγει το σκορ στο 11', τον Βιεϊρίνια να σκοράρει στο φινάλε του πρώτου μέρους και τον Σάκχοφ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα ο ΠΑΟΚ πέτυχε την 15η νίκη του στο πρωτάθλημα και 8η σε ισάριθμα ματς στην Τούμπα.