Ρεάλ Μαδρίτης (Σαντιάγο Σολάρι): Κέιλορ Νάβας, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Γιορέντε, Κρόος, Μόντριτς, Λούκας Βάθκεθ, Βινίσιους, Μπενζεμά
Στον πάγκο: Κουρτουά, Νάτσο, Μπέιλ, Ασένσιο, Ισκο, Θεμπάγιος
Όπως αντιλαμβάνεστε, στον πάγκο για την Μπάρτσα έμεινε ο Λιονέλ Μέσι, με τον Ερνέστο Βαλβέρδε να μην παίρνει το ρίσκο να τον ξεκινήσει βασικό
Σέντρα στο παιχνίδι σε λιγότερο από 20 λεπτά
21:45
Στις εμφανίσεις της Μπάρτσα τα ονόματα θα είναι γραμμένα και στα κινέζικα, με αφορμή την κινεζική Πρωτοχρονιά
21:46
Μετά την περίοδο 2009-10, η Ρεάλ είναι η μοναδική ομάδα που έχει σταματήσει τη Μπαρτσελόνα στο Copa del Rey, νικώντας την σε δύο τελικούς το 2011 και το 2014 και στους ημιτελικούς του 2013. Τις άλλες πέντε φορές, το τρόπαιο κατέληξε στη Βαρκελώνη.
21:46
Σίγουρα μιλάμε για... τη μητέρα των μαχών στην Ισπανία! Το απόλυτο ντέρμπι
21:59
Oι δύο αντίπαλοι μαζί με τον Λαόθ βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
22:02
1' Σέντρα αγώνα
22:03
2' Με 4-3-3 αμφότεροι οι αντίπαλοι.
22:04
3' Οφσάιντ ο Κουτίνιο σε κάθετη του Ζόρντι Άλμπα.
22:06
5' Άψογη ανάπτυξη της Ρεάλ, σουτ του Κροος αποκρούει ο Τερ Στέγκεν.
22:07
6' ΓΚΟΟΟΟΛ η ΡΕΑΛ με τον Λούκας Βάθκεθ.
22:08
Ο Μπενζεμά από δεξιά, βγάζει έξοχη ασίστ για το 0-1 στον Βάθκεθ που πλασάρει με προβολή.
22:11
10' Κίτρινη κάρτα στον Ράμος.
22:13
12' Ο Βινίσιους κάνει την χειρότερη δυνατή επιλογή σε κόντρα επίθεση της Ρεάλ.
22:15
13' Ο Πικέ σταματά σωτήρια σουτ του Βινίσιους λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι. Η Ρεάλ έχει αιφνιδιάσει την Μπάρτσα!
22:18
16' H Ρεάλ ελέγχει τη μεσαία γραμμή και άρα και το τέμπο του αγώνα, με τον Κροος και τον Μόντριτς σε καλή μέρα.
22:19
18' Ο Μπενζεμά μοιράζει στον Βινίσιους που κάνει κακό τελείωμα, με τον Πικέ να βρίσκει ελάχιστα για το κόρνερ.
22:20
19' Σουτ του Γιορέντε έξω.
22:22
20' Οφσάιντ στον Μάλκομ, πολύ οριακό, με τον επιθετικό της Μπάρτσα πάντως να ολοκληρώνει την προσπάθεια και τον Νάβας να τον νικά στο τετ-α-τετ.
22:24
23' Ο Βινίσιους σεντράρει από αριστερά, η προβολή του Κροος στέλνει την μπάλα άουτ.
22:28
27' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπάρτσα.
22:29
27' Κεφαλιά του Πικέ, η μπάλα βρίσκει και λίγο σε αμυνόμενο (Βαράν) και βγαίνει κόρνερ.
22:31
30' Η Μπαρτσελόνα προσπαθεί να μεταφέρει το σκηνικό προς τα καρέ των Μαδριλένων, αλλά έχει θέμα στην τελική πάσα.
22:32
31' Ο Σεμέντο κάνει γύρισμα και η μπάλα κόβεται σε κόρνερ.
22:33
32' Νέο φάουλ σε καλή θέση με τον Μάλκομ. Δοκάρι ο Ράκιτιτς με κεφαλιά από τη σέντρα του Βραζιλιάνου.
22:34
33' Ο Βινίσιους σουτάρει από καλή θέση κόντρα και κόρνερ.
22:37
35' Η καλύτερη στιγμή της Μπάρτσα. Ο Σουάρες από την υπέροχη φάση του Μάλκομ σουτάρει με το αριστερό, φοβερή επέμβαση του Νάβας με το ένα χέρι.
22:43
41' Η Μπαρτσελόνα έχει πάρει τα μέτρα που έχει δώσει, η Ρεάλ, όμως ο Μάλκομ πάει σε πολλές προσωπικές προσπάθειες, αφού Σουάρες και Κουτίνιο μοιάζουν εγκλωβισμένοι.
22:45
44' Κίτρινη στον Σεμέντο
22:48
45' Τέλος, α' μέρους. Η Ρεάλ αιφνιδίασε στο πρώτο ημίωρο τη Ρεάλ και με τον Βάθκεθ στο 6' άνοιξε το σκορ, ενώ είχε ευκαιρίες και για 2ο στο πρώτο μισάωρο. Το δοκάρι του Ράκιτιτς και το πλασέ του Σουάρες που έπιασε στη γωνία ο Νάβας, οι καλύτερες στιγμές για την Μπάρτσα στο πρώτο μέρος.
23:02
46' Σέντρα β' μέρους
23:07
50' Xωρίς ρυθμό μπαίνει και στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα.
23:09
52' Το κοινό ζητάει τον Μέσι...
23:10
53' Πρώτη τελική του Κοουτίνιο στο ματς, η μπάλα από το σουτ λίγο πάνω από την εστία.
23:12
55' Φάουλ ο Σουάρες στον Ράμος, δέχεται και κίτρινη κάρτα.
23:14
58' ΜΑΛΚΟΜΜΜΜ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Μπάρτσα.
23:16
Ο Άλμπα βγαίνει σε τετ-α-τετ από πάσα του Λεγκλέ, ο Νάβας αποκρούει, ο Σουάρες από δύσκολη γωνία στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ο Μάλκομ έρχεται με δυνατό σουτ που βρίσκει και στον Καρβαχάλ για το 1-1. Κίτρινη στον Ζόρντι Άλμπα πάνω στους πανηγυρισμούς.
23:19
62' Σουτ του Κοουτίνιο, μπλοκάρει ο Νάβας. Ετοιμάζεται ο Μέσι.
23:20
63΄Βιδάλ αντί Ράκιτιτς
23:21
63'Κασεμίρο αντί Γιορέντε και Μπέιλ αντί Βινίσιους για τη Ρεάλ.
23:21
64' Μέσι αντί Κοουτίνιο.
23:26
69' Ο Μέσι κλέβει από τον Κασεμίρο και δέχεται το φάουλ από τον Βάθκεθ που βλέπει και κίτρινη κάρτα.
23:27
70' Στο τείχος εκτελεί το φάουλ ο Μέσι
23:32
75' Η Μπάρτσα προσπαθεί ν' ανεβάσει το τέμπο, αλλά για την ώρα δεν τα καταφέρνει.
23:33
76' Ο Μάλκομ βγαίνει από το ματς, περνάει μέσα ο Αλενια.
23:35
77' Ο Καρβαχάλ σταματά τον Αλενιά με προβολή.
23:39
81' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Τερ Στέγκεν προλαβαίνει προ του Μπέιλ, στέλνει την μπάλα στον Μπενζεμά που πασάρει στον Μπέιλ, αλλά ο Ουαλός φέρνει την μπάλα στο δεξί και κόβεται σε κόρνερ.
23:41
84' Ο Ασένσιο αντί του σκόρερ Βάθκεθ
23:42
85' Εκτέλεση του Κροος κεφαλιά του Κασεμίρο έξω.
23:44
87' Σουτ του Κροος, ο Λενγκλέ κόβει σωτήρια.
23:45
88' Κίτρινη στον Βιδάλ
23:48
90' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνος.
23:51
90+3' Τέλος αγώνα. Η Ρεάλ απέσπασε ισόπαλο 1-1 στο Καμπ Νου και έχει ένα ελάχιστο προβάδισμα λόγω του εκτός έδρας γκολ. Ο Βάθκεθ έκανε το 0-1 στο 6' για να ισοφαρίσει στο 58' ο Μάλκομ.