Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του Λεβαδειακός-Παναιτωλικός για την 21η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

17:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:33
Oι γηπεδούχοι βρίσκονται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς και αναζητούν τη νίκη για να ξεφύγουν από την έκτη θέση και τον Παναθηναϊκό.
17:34
Αντιθέτως, οι φιλοξενούμενοι είναι στην 10η θέση με 22 βαθμούς και μόλις δύο πάνω από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος με αυτά τα δεδομένα πάει στα μπαράζ με τον δεύτερο της Football League.
17:36
Ο Άρης προέρχεται από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί του Αστέρα στην Τρίπολη, ενώ ο Πανιώνιος από εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.
17:36
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
17:36
Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Ροζ, Κορχούτ, Μπάσα, Mατίγια, Ματέο, Τόνσο, Ντιγκινί, Λάρσον.
17:37
Στον πάγκο βρίσκονται οι Αναγνωστόπουλος, Κωνσταντινίδης, Βαλεριάνος, Μαρτίνες, Γιουνές, Φετφατζίδης, Βέλεθ.
17:37
Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Κόσιτς, Κόρμπος, Μακσίμοβιτς, Μακρύλλος, Τσιλούλης, Σιντι Αλι, Ντουμιρσάϊ.
17:39
Στον πάγκο βρίσκονται οι Μανοΐλοβιτς, Μανθάτης, Σπιριντόνοβιτς, Μπανανά, Οικονομίδης, Καμαρά, Άρτσε.
17:40
Διαιτητής είναι ο Αριστομένης Κουτσιάυτης (Άρτας), με βοηθούς τους Αθανάσιο Κολοσιώνη (Αιτ/νίας), Ηλία Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), ενώ τέταρτος είναι ο Δημήτρης Μαλούτας (Ημαθίας).
17:41
Σε περίπου ένα εικοσάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
17:51
Υπάρχει αρκετός κόσμος στο γήπεδο αυτή τη στιγμή, ίσως και 10.000
17:53
17:54
Τη στήριξή τους στην φίλαθλο του Πανιωνίου που δίνει την δική της μάχη, εκφράζουν με πανό τους οι οπαδοί του Άρη.
17:58
Στο γήπεδο βρίσκονται και οπαδοί του Πανιωνίου. Ωραίο σκηνικό αυτό, με τους φίλους των δύο ομάδων να δίνουν το παρών. Είναι κάτι που δεν το βλέπουμε συχνά στην Ελλάδα είναι η αλήθεια.
17:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική τριάδα.
18:04
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:11
Ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα ο Άρης, έχει φουλ κατοχή και προσπαθεί με ορθολογικό ποδόσφαιρο να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα του Πανιωνίου.
18:14
Προσπαθεί σιγά σιγά να ανέβει στον αγωνιστικό χώρο ο Πανιώνιος.
18:15
11' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ!
18:16
Ο Μπάσα πάει με τις τάπες στον Μακσίμοβιτς και βλέπει σωστά την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Κουτσιαύτη! Αντιαθλητικό το μαρκάρισμα του Αλβανού χαφ, αν είναι δυνατόν!
18:20
14' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε στη θέση του Μακσίμοβιτς, ο οποίος μετά το... φονικό μαρκάρισμα του Μπάσα δεν μπορεί να συνεχίσει.
18:21
18' Ο Λάρσον προσπάθησε να πιάσει το σουτ στην κίνηση, κάνοντας... τσαφ, με την μπάλα να περνάει άουτ.
18:25
Φτάσαμε στο 20ο λεπτό με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στον Άρη και τον Πανιώνιο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Μπάσα στο 11ο λεπτό.
18:26
18:29
Στην παρακάτω φωτογραφία μπορείτε να δείτε τον λόγο για τον οποίο αποβλήθηκε ο Μπάσα! Εικόνα live21962562/113518.jpg
18:31
28' Σουτ του Τσιλούλη στην κίνηση, η μπάλα στην... κερκίδα.
18:32
Ο Τόνσο έχει γυρίσει πιο πίσω για να καλύψει το κενό που έχει αφήσει ο Μπάσα.
18:35
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία κάνει φοβερή ατομική προσπάθεια και γυρίζει στον Λάρσον, ο οποίος πιάνει ωραίο σουτ αλλά ο Κότνικ με μεγάλη επέμβαση κρατάει το μηδέν.
18:35
31' Εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια, ο Δεληζήσης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
18:36
33' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη για φάουλ στον Κόρχουτ.
18:41
37' Σουτ του Ντιγκινί από την δεξιά συμβολή της περιοχής, μπλόκαρε ο Κότνικ.
18:42
5-1 οι τελικές υπέρ του Άρη στο παιχνίδι.
18:45
41' Ταχύτατη αντεπίθεση του Άρη με τον Ντιγκινί να αλλάζει παιχνίδι για τον Λάρσον, ο οποίος προσπάθησε να στρώσει στον Ματέο Γκαρσία αλλά ο Ντομίνγκες έκοψε τελευταία στιγμή.
18:45
42' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έπιασε φοβερό φαλτσαριστό σουτ, με τον Κουέστα να κάνει μεγάλη επέμβαση και να απομακρύνει σε κόρνερ.
18:49
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
18:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρης και Πανιώνιος πάνε στο ημίχρονο όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Ωστόσο, από το 11ο λεπτό έχουν αλλάξει οι αριθμητικές ισορροπίες καθώς ο Μπάσα έχει αποβληθεί σωστά με απευθείας κόκκινη κάρτα για δολοφονικό μαρκάρισμα στον Μακσίμοβιτς, ο οποίος βγήκε αναγκαστική αλλαγή.
19:08
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
19:10
48' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη!
19:12
Ο Ματίγια κάνει καλή εκτέλεση από πολύ πλάγια και αριστερά, με τον Κότνικ να κάνει μυθικά κακή έξοδο και να μην μπορεί να διώξει και να καταλήγει στα δίχτυα! 1-0 ο Άρης με ένα τέρμα στο οποίο φέρνει απόλυτη ευθύνη ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.
19:13
Να που ο Άρης, λοιπόν, βρίσκει το γκολ παρότι αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 11ο λεπτό. Να δούμε πλέον και ποια θα είναι η αντίδραση του Πανιωνίου.
19:15
53' Κίτρινη κάρτα στον Άρτσε.
19:18
56' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο!
19:20
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μακρύλλος έκανε το σουτ στην κίνηση, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στον Τσιλούλη, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του σκόρερ οι γηπεδούχοι, δεν φάνηκε ξεκάθαρα από το ριπλέι εάν υπάρχει κάτι.
19:24
61' Καλή φάση για τον Άρη. Διαγώνιο σουτ του Λάρσον, η μπάλα περνάει άουτ.
19:24
Άλλα δύο ριπλέι είδαμε μόλις τώρα, μάλλον με το στήθος έχει κατεβάσει την μπάλα ο Τσιλούλης πριν σκοράρει. Πολύ δύσκολη φάση.
19:26
64΄ Αλλαγή για τον Άρη. Βέλεθ αντί Ματέο Γκαρσία.
19:30
68' Αλλαγή για τον Άρη. Φετφατζίδης αντί Δεληζήση. Έχει πρόβλημα τραυματισμού ο αρχηγός του Άρη και αποχωρεί.
19:31
Βέλεθ και Ροζ το δίδυμο στα στόπερ πλέον για τον Άρη.
19:33
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό. Άρης και Πανιώνιο στο 1-1.
19:35
72' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Λάρσον έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και άλλαξε παιχνίδι για τον Φετφατζίδη, ο οποίος έστρωσε στον Ματίγια και αυτός έπιασε ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή, με τον Κότνικ να διώχνει σε κόρνερ.
19:36
74' Ο Λάρσον έκλεψε την μπάλα και σούταρε εκτός περιοχής αλλά δεν βρήκε εστία.
19:39
77' Αλλαγή για τον Άρη. Μαρτίνες αντί Τόνσο.
19:41
78' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο.
19:42
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σπιριντόνοβιτς αντί Σίντι Αλι.
19:48
Πιέζει πάρα πολύ ο Άρης παρότι αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο και ψάχνει το γκολ που θα του δώσει τη νίκη.
19:49
85' Φωνάζει για πέναλτι ο Άρης σε χέρι του Μακρύλλου, ο οποίος το είχε κολλημένο στο σώμα του.
19:49
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Καμαρά αντί Τσιλούλη.
19:53
Tέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
19:58
Τέλος στην αναμέτρηση! Άρης και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 και παίρνουν από έναν βαθμό. Ο Ματίγια (48') άνοιξε το σκορ, με τον Τσιλούλη (56') να ισοφαρίζει. Με δέκα από το 11ο λεπτό έπαιζαν οι γηπεδούχοι, που ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.