Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του Πανιώνιος-Ξάνθη, για την 25η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ενημέρωση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Πανιώνιος-Ξάνθη, για την 25η αγωνιστική της Super League
Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Μάλερμπ, Μασούρας, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Τσιλούλης, Κόρμπος, Μανιάτης, Άρτσε, Μπουμάλ, Ντουρμισάι
19:23
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Κασάδο, Μπαριέντος, Αλμεϊδά, Λισγάρας, Καντά, Γεντρισεκ, Μπαξεβανίδης, Μπρίτο, Αμορίμ, Κοβάσεβιτς
19:24
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Νίκας, Οικονομίδης, Σιντί Αλί, Μαξίμοβιτς, Σταυρόπουλος, Καμαρά, Ρέντζας
19:24
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Γκαράβελης, Ντιρέσταμ, Θυμιάνης, Σαρπόνγκ, Φακκής, Μελισσόπουλος, Μελιόπουλος
19:25
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης. Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Ιωάννης Καραγκιζόπουλος 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος
19:28
Ο Πανιώνιος έχει υποχωρήσει στη 12η θέση με 26 βαθμούς αυτήν τη στιγμή και η Ξάνθη είναι 9η με 29 βαθμούς
19:33
Η μπάλα στα δίχτυα στο 3', αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Πανιώνιο.
19:34
Υποδείχθηκε (ορθώς) σε αντικανονική θέση ο Μανιάτης, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι
19:35
Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μανιάτης
19:37
7' Άστοχο σουτ του Μπρίτο μέσα από την περιοχή, έπειτα από καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες της Ξάνθης και αδράνεια των γηπεδούχων. Δεν είχε καλή ισορροπία και έστειλε την μπάλα αρκετά μακριά από την εστία.
19:49
Κακό ματς με πολλά λάθη και χωρίς μεγάλη φάση. Το σουτ του Μπρίτο στο 7' είναι η τελευταία τελική στο παιχνίδι
19:50
20' Στημένη φάση για την Ξάνθη σε καλό σημείο
19:50
Στο τείχος η μπάλα μετά το σουτ του Κοβάτσεβιτς
19:52
22' Κίτρινη στον Μπανανά
19:54
24' Κίτρινη ο Ντομίνγκες
19:54
Πάντως, η Ξάνθη είναι πιο δραστήρια
19:56
19:59
28' Απειλεί η Ξάνθη. Ο Μπρίτο έστρωσε για τον Αμορίμ, που έκανε περιστροφή για να εκτελέσει, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα.
20:07
37' Δυνατό σουτ του Μπουμάλ, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα
20:09
38' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου και τον Μπρίτο. Στον πρώτο για φάουλ, στον δεύτερο για διαμαρτυρίες
20:15
Έχει "ανέβει" ο Πανιώνιος
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
20:17
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Ξάνθη 0-0. Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος, με λιγοστές ευκαιρίες και καμία καλή ουσιαστικά. Οι γηπεδούχοι είχαν μια τελική, οι φιλοξενούμενοι τρεις με μια απ' αυτές να είναι εντός εστίας
20:33
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
20:37
49' Πολύ άστοχο σουτ του Μπουμάλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή
20:38
50' Απειλεί ο Πανιώνιος. Ο Τσιλούλης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και έκανε παράλληλο γύρισμα για τον Ντουρμισάι, που δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα. Αν το έκανε, τότε πολύ πιθανόν να είχαμε το 1-0 στο ματς.
20:39
51' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Γύρισμα του Μπρίτο, άστοχο πλασέ του Γέντρισεκ.
20:44
56' Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος βρήκε ωραία τον Αμορίμ, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, καθυστέρησε και εν τέλει εκτέλεσε με το αριστερό και κέρδισε το κόρνερ.
20:50
62' Κίτρινη για τον Λισγάρα
20:54
65' Άστοχο σουτ του Μανιάτη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής
20:54
66' Σαρπόνγκ αντί Μπρίτο
20:56
69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μαξίμοβιτς αντί Μανιάτη
20:58
70' Συρτό-αδύναμο σουτ του Μαξίμοβιτς, στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς
21:03
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Κόρμπου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και απόκρουση του Ζίβκοβιτς, δεν μπόρεσε από κοντά ο Μασούρας αφού του έβαλε προβολή η αντίπαλη άμυνα
21:03
75' ΓΚΟΟΛ ο Πανιώνιος, 1-0! Ύστερα από διώξιμο του Ζίβκοβιτς με τα χέρια, ο Μαξίμοβιτς έπιασε συρτό-δυνατό σουτ και η μπάλα πήγε στο δοκάρι και μέσα.
21:06
Αποβάλλεται από τον πάγκο ο Δημήτρης Ναλιτζής από την πλευρά του Πανιώνιου
21:09
81' Άστοχη κεφαλιά του Κόρμπου από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής
21:11
83' Φακκής αντί Καντά για τον Πανιώνιο
21:13
85' Σταυρόπουλος αντί Άρτσε για τον Πανιώνιο
21:15
87' Κίτρινη στον Μαξίμοβιτς
21:17
89' Τελυταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντίρεστραμ μπήκε αντί του Μπαξεβανίδη.
21:18
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
21:21
Πιέζει η Ξάνθη
21:21
90+3' Αντεπίθεση του Πανιώνιου με Ντουρμισάι, τον έκοψε με δυναμικό τρόπο ο Κασάδο
21:24
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έστρωσε από τα δεξιά για τον Κόρμπο που δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.