Λιχτενστάιν-Ελλάδα 0-2

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sportfm.gr το ματς της Εθνικής μας ομάδας με το Λιχτενστάιν στο Βαντούζ για τα προκριματικά του EURO.

21:21
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στο Λιχτενστάιν και την Ελλάδα από το Rheinpark Stadion του Βαντούζ για τον 10ο όμιλο των προκριματικών του EURO.
21:21
ΕΛΛΑΣ: Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Κουρμπέλης, Σιόβας, Κούτρης, Ζέκα, Σάμαρης, Μπακασέτας, Φορτούνης, Μασούρας, Μήτρογλου
21:24
ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ: Μπούχελ, Γκοπέλ, Κούφμαν, Βέιζερ, Σαλάνοβιτς, Μπούχελ, Γκούμπσελ, Χάσλερ, Γουλφίνγκερ, Ρεχστέινερ, Πολβερίνο
21:25
Στον πάγκο για την Εθνική οι: Πασχαλάκης, Μπάρκας, Βαλεριάνος, Ρισβάνης, Μπουχαλάκης, Σιώπης, Κουλούρης, Δώνης, Κολοβός, Μαυρίας, Παπασταθόπουλος, Κολοβέτσιος
21:26
Στον πάγκο για το Λιχτενστάιν: Χόμπι, Μάγερ, Μπράντλι, Μαλίν, Όσπελτ, Σέλε, Κούνε, Μέιερ, Γιντλίζ, Έμπερλε, Φρικ
21:39
Oι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
21:40
Ο Εθνικός Ύμνος της Ελλάδος ακούγεται αυτή τη στιγμή!
21:41
Ο Εθνικός Ύμνος του Λιχτενστάιν!
21:44
Με 4-3-3 κατεβαίνει η Εθνική μας.
21:45
1' Σέντρα αγώνα
21:47
2' Προσπάθεια του Σάμαρη να παίξει κάθετα, έκοψαν οι γηπεδούχοι.
21:48
Ο τεχνικός του Λιχτενστάιν, Χέλγκι Κόλβιντσον λίγο πριν αρχίσει το ματς έκανε ένα αναμνηστικό δώρο στον Άγγελο Αναστασιάδη.
21:50
5' Ο Σάμαρης παίρνει την πρώτη πάσα για να μοιράσει το ματς για την Εθνική.
21:52
6' Διαγώνια μεγάλη πάσα του Κουρμπέλη για τον Μπακάκη, δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ ο τελευταίος.
21:52
7' Δυνατό φάουλ του Βόλφινγκερ στον Μασούρα.
21:53
8' ΚΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ. Σουτ του Μήτρογλου από δεξιά εκτός περιοχής, έξοχα σε κόρνερ ο Μπούχελ.
21:55
10' Μπαλιά σκαφτή του Σάμαρη, δεν μπορεί ο Μπακασέτας το κοντρόλ.
21:56
11' Φάουλ για την Εθνική, απομάκρυνε ο Μπίχελ.
21:57
12' Σουτ του Μασούρα, ο Μπίχελ επεμβαίνει.
21:58
14' Σουτ του Βίζερ, πολύ άστοχο.
21:59
14' Σουτ του Σάμαρη, μπλόκαρε ο Μπίχελ.
22:03
18' Σέντρα του Μπακασέτα, καραμπόλα και κόρνερ.
22:03
18' Κεφαλιά του Σιόβα, άουτ.
22:05
20' Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Μήτρογλου, ετοιμάζεται ο Δώνης.
22:06
23' Δώνης αντί Μήτρογλου. Λίγο νωρίτερα ο Κούτρης σε μια σέντρα, δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της μπάλας.
22:08
Στη γάμπα το πρόβλημα που υποχρέωσε τον Μήτρογλου, να φύγει από το ματς.
22:09
24' Σέντρα του Σιόβα, κεφαλιά του Δώνη πίσω από το σημείο του πέναλτι, μπλόκαρε ο Μπίχελ.
22:11
26' Το περιβραχιόνιο έχει περάσει στον Φορτούνη.
22:11
27' Σουτ του Φορτούνη, η μπάλα περνάει εκτός εστίας.
22:12
28' Σουτ του Βολφίνγκερ, η μπάλα μακριά από την εστία.
22:12
28' Σουτ του Σαλάνοβιτς η μπάλα περνάει έξω.
22:15
30' Ο Σαλάνοβιτς εκτελεί φάουλ, ο Βίζερ την κεφαλιά άουτ.
22:17
32' Πάσα του Μασούρα για τον Δώνη, οφσάιντ (μάλλον λανθασμένα) δίνει ο βοηθός.
22:18
34' Απίστευτη ευκαιρία του Σάμαρη, μόνος του από τον άξονα και λίγο δεξιά άουτ.
22:20
35' Νέα καλή στιγμή για την Εθνική. Ο Κούτρης βγάζει σέντρα, λάθος της άμυνας, η μπάλα φτάνει στον Μασούρα που από πλάγια αριστερά, πλασάρει άουτ!
22:23
39' Ο Μπακασέτας ψάχνει χώρο για το σουτ, το κάνει πολύ άστοχο!
22:24
40' Κόρνερ για την Εθνική.
22:26
42' Προσωπική ενέργεια του Δώνη, που σουτάρει εκτός περιοχής άουτ.
22:28
43' Σέντρα του Δώνη, κεφαλιά του Μασούρα, μπλόκαρε ο Μπίχελ.
22:30
45' Ένα λεπτό επιπλέον!
22:31
45+1' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Φορτούνης!
22:32
Ο Κουρμπέλης απίθανη πάσα 40-45 μέτρων στον Φορτούνη που περίπου από το σημείο του πέναλτι πιάνει το σουτ με τη μία με το δεξί και νικά τον Μπίχελ.
22:34
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Το ιδανικό φινάλε για την Εθνική, αφού το άγχος φαινόταν να κυριεύει τους Έλληνες διεθνείς και όσο πέρναγε η ώρα, η μπάλα δεν έμπαινε. Εξαιρετική μπαλιά του Κουρμπέλη για τον Φορτούνη που με τέλειο σουτ ανοίγει το σκορ.
22:46
46' Σέντρα β' μέρους
22:48
46' Γύρισμα του Μπακασέτα, από πάσα του Ζέκα, μπλόκαρε ο Μπίχελ.
22:50
Το γκολ του Κώστα Φορτούνη από τη σέντρα του Κουρμπέλη
22:51
50' Κάπως πιο απελευθερωμένοι οι διεθνείς μας στην επανάληψη.
22:52
51' Γύρισμα του Κούτρη στον Μασούρα, αυτός με το αριστερό άστοχα. Καλή στιγμή στην Εθνική.
22:55
53' Νέα λάθος υπόδειξη σε οφσάιντ σε βάρος της Εθνικής. Καλυπτόταν ο Φορτούνης.
22:58
56' Ο Μασούρας εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας, κλέβει από τον Κάουφμαν, σουτάρει με το αριστερό, αλλά ο Μπίχελ μπλοκάρει.
23:00
58' Σουτ του Σάμαρη, δύσκολα ο Μπίχελ, στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ για την Εθνική.
23:00
59' Νέο κόρνερ μετά το σουτ του Σάμαρη στα σώματα.
23:01
60' Σουτ του Μπακασέτα, κόντρα κόρνερ.
23:02
60' Κόρνερ του Φορτούνη, κεφαλιά του Σιόβα, ο Βόλφινγκερ στη γραμμή.
23:03
61' Σέντρα του Φορτούνη, κεφαλιά του Μασούρα άουτ.
23:05
63' Μπακασέτας, στον Σάμαρη δεξιά το γύρισμα κόρνερ.
23:06
65' Σουτ του Μπακάκη, ο Μπίχελ μπλοκάρει.
23:08
67' Γύρισμα του Κούτρη στον Μπακασέτα, αυτός σουτάρει άουτ.
23:09
67' Ο Ζέλε αντί του Μάρτιν Μπίχελ
23:09
68' Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
23:10
Ετοιμάζεται ο Κολοβός.
23:10
69' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Σάμαρης.
23:12
71' Κολοβός αντί Μπακασέτα
23:14
73' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.
23:16
75' Ο Κολοβός παίρνει φάουλ από τον Βίζερ.
23:17
76' Ο Σιόβας προσπαθεί να γυρίσει κόρνερ από την κόντρα του Κάουφμαν.
23:18
77' Γιλντίζ αντί Γκούμπσερ
23:21
79' Ο Μασούρας βρίσκει τον Φορτούνη σε θέση μέσα δεξιά, αλλά ο σκόρερ δεν μπορεί να σουτάρει, πιάνει περισσότερο αέρα στο σουτ, παρά βρίσκει την μπάλα.
23:21
80' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Δώνης, από υπέροχη ασίστ του Μασούρα.
23:22
Εξαιρετική πάσα του Μασούρα στην πλάτη της άμυνας, ο Δώνης κατεβάζει την μπάλα προς τα δεξιά και τελειώνει με ξερό σουτ εκτελώντας τον Μπίχελ για το 0-2!
23:24
83' Ο Κουλούρης αντί του Φορτούνη, κλείνουν οι αλλαγές.
23:27
86' Φρικ αντί Χάσλερ
23:29
88' Ο Μασούρας βγάζει ωραία μπαλιά στον Κολοβό, που σουτάρει οι κόντρες στα σώματα.
23:30
89' Κόντρα του Κάουφμαν πάνω στον Μασούρα και κόρνερ.
23:31
Το 2-0 από τον Δώνη:
23:31
90' Ωραίο ψαλιδάκι από τον Κουλούρη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Λιχτενστάιν
23:32
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:35
Λήξη της αναμέτρησης!
23:35
Η Ελλάδα επικρατεί 2-0 του Λιχτενστάιν και αρχίζει θετικά την περιπέτειά της στα προκριματικά του Euro 2020.
23:36
O Φορτούνης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 1-0, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε στο 80' ο Δώνης