Απόλλων-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Παναιτωλικο για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναιτωλικό για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:34
Ο Απόλλων είναι ουραγός από το... ξεκίνημα του πρωταθλήματος και από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην δευτερη κατηγορία. Πλέον, αγωνίζεται για την ιστορία του και φυσικά οι παίκτες για τα... επόμενα συμβόλαιά τους.
18:35
Από την άλλη μεριά ο Παναιτωλικός έχει κάνει μια αξιοπρεπέστατη πορεία, βρίσκεται στην 7η θέση και κατεβαίνει χωρίς άγχος για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
18:36
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
18:37
Απόλλων (Λευτέρης Βελέντζας): Χουάντερσον, Βαφέας, Κοντοές, Ναδάλες, Ρώσση, Στάθης, Αγρόδημος, Μπεντινέλι, Ντούρσο, Ελ Χέλβε, Ναζλίδης.
18:38
Στον πάγκο οι Αστράς, Ντεφεντερίκο, Ριβέρο, Οικονομόπουλος, Γαρουφαλιάς, Βάρκας, Ακόστα.
18:39
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Τσιγγάρας, Λιάβας, Μαλής, Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Γκούγκα, Μπαϊροβιτς, Ντουάρτε, Μιχάι.
18:39
Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Μανά, Πάουλο, Γιαννιώτης, Παρράς, Βασιλούδης, Μπελεβώνης.
18:41
Υπενθυμίζεται πως όλα τα παιχνίδια σε αυτή την αγωνιστική αλλά και στις δύο ακόμη που απομένουν θα ξεκινήσουν την ίδια ώρα (19:00).
18:41
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ευάγγελος Γρατσάνης, με βοηθούς τους Δημήτρη Σαμοΐλη, Μαρία Δέτση, ενώ τέταρτος είναι ο Αθανάσιος Σέζος.
18:48
Σε κάτι παραπάνω από ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στη Ριζούπολη όπως και στα υπόλοιπα επτά παιχνίδια της Σούπερ Λίγκας.
18:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το ματς.
18:56
Ελάχιστος κόσμος στη Ριζούπολη. Καμιά 30αρια οπαδοί του Παναιτωλικού και περίπου 150 του Απόλλωνα.
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:06
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά και τον ρυθμό να είναι αρκετά καλός.
19:15
15' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο βρήκε τον Γκούγκα έξω από την περιοχή, αυτός έπιασε... γεμάτο σουτ αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί «Γ» της εστίας του Χουάντερσον.
19:15
15' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντίας μέσα στην περιοχή, ο Χουάντερσον χάνει την μπάλα αλλά δεν υπάρχει κάποιος αντίπαλος να το εκμεταλλευτεί.
19:18
18' Η άμυνα του Παναιτωλικού δεν διώχνει σωστά, ο Ντούρσο γίνεται αποδέκτης της μπάλας αλλά το σουτ που επιχείρησε με το αριστερό, εφυγε μακριά από την εστία.
19:19
19' Κίτρινη κάρτα στον Ναζλίδη.
19:20
20' Νέα τελική για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαΐροβιτς δίνει στον Γκούγκα, αυτός κάνει το σουτ αλλά ο Χουάντερσον δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.
19:27
27' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χουάντερσον έκανε λάθος και τροφοδότησε τον Ντίας, αυτός έστρωσε στον Γκούγκα αλλά ο τελευταίος κατάφερε από το ύψος του πέναλτι και ουσιαστικά σε κενή εστία να αστοχήσει.
19:30
30' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε έκανε την προσποίηση στον Κοντοέ, ο οποίος και τον ανέτρεψε με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
19:31
31' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!
19:32
Ο Χουάντερσον μαντεύει σωστά τη γωνία, ωστόσο το πέναλτι του Μπαΐροβιτς ήταν εξαιρετικό, πήγε ψηλά στην δεξιά γωνία και ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 στη Ριζούπολη!
19:33
Ο Παναιτωλικός παίρνει το προβάδισμα το οποίο βάσει της εικόνας κρίνεται και δίκαιο.
19:35
35' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ελ Χέλβε μπήκε στην περιοχή και σημάδεψε την κλειστή γωνία του Κυριακίδη, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
19:44
42΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.
19:45
45' Εκτέλεση κόρνερ του Ρώσση, ο Βαφέας προλαβαίνει τον Κυριακίδη αλλά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα στη Ριζούπολη. Σκόρερ στο 31ο λεπτό ο Μπαΐροβιτς με πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο Ντουάρτε από τον Κοντοέ.
19:56
20:01
46' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ντεφεντερίκο αντι Ελ Χέλβε.
20:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος στη Ριζούπολη, ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα.
20:04
47' Διαμαρτύρονται για νέο πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σ εμαρκάρισμα του Βαφέα στον Ντίας, με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι και μάλλον να έχει δίκιο.
20:06
48' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεντινέλι, δεν καταφέρνει ο Ναζλίδης να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα.
20:08
49' Νέο πέσιμο του Ντίας σε τζαρτζάρισμα με τον Ναδάλες στα όρια της περιοχής, τίποτα δεν υπέδειξε ξανά ο διαιτητής. Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων και του Τραϊανού Δέλλα.
20:14
56' Δεν υπάρχει κάποια φάση στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων έχει ισορροπήσει και προσπαθεί να φτιάξει με ορθολογικό τρόπο φάσεις αλλά δεν τα έχει καταφέρει.
20:19
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο ματς, παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης.
20:20
62' Ο Αγρόδημος βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ, το οποίο έφυγε ψηλά άουτ.
20:26
68' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ρώσση.
20:30
73' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Βάρκας αντί Ρώσση.
20:30
73' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Πάουλο αντί Αμαράλ.
20:31
74' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα. Το... σπαταλάει ο Ναζλίδης, ο οποίος σούταρε πάνω στο τείχος.
20:38
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναιτωλικός κρατάει εύκολα το υπέρ του 1-0 κόντρα στον φιλότιμο Απόλλωνα που θέλει αλλά δεν... μπορεί.
20:38
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Παρράς αντί Μπαΐροβιτς.
20:39
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.
20:41
84' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Οικονομόπουλος αντί Στάθη.
20:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.
20:47
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπελεβώνης αντί Γκούγκα.
20:48
90΄Σουτ του Αγρόδημου, μπλοκαρε ο Κυριακίδης.
20:48
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:49
91' Κίτρινη κάρτα στον Αγρόδημο.
20:52
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο Παναιτωλικός με το πέναλτι του Μπαΐροβιτς επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη και ανεβαίνει στην 6η θέση της βαθμολογίας.