Γιουβέντους-Άγιαξ

Παρακολουθήστε από το control-room τον δεύτερο προημιτελικό ανάμεσα στην Γιουβέντους και τον Άγιαξ στο Τορίνο. Προβάδισμα για τους μπιανκονέρι ύστερα από το 1-1 στο πρώτο ματς.

21:11
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Γιουβέντους απέναντι στον Άγιαξ.
21:14
Επαναληπτικός για τα προημιτελικά του Champions League στο Τορίνο. Προβάδισμα για τους Ιταλούς ύστερα από το 1-1 στο πρώτο παιχνίδι στο Άμστερνταμ. Πριν από μία εβδομάδα ο Ρονάλντο είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Αλέγκρι στο (45'), ενώ για τους Ολλανδούς απάντησε Νέρες (46').
21:36
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:37
Γιουβέντους (Μ.Αλέγκρι): Σέζνι – Ντε Σίλιο, Ρουγκάνι, Μπονούτσι, Α.Σάντρο - Πιάνιτς, Τσαν, Ματουϊντί – Μπερναντέσκι, Ντιμπάλα, Ρονάλντο
21:37
Στον πάγκο: Πινσόλιο, Κεντίρα, Μπαρτσάλι, Κιάν, Κανσέλο, Μπεντακούρ, Σπινατσόλα
21:37
21:37
Για την Γιουβέντους εκτός οι Κιελίνι, Κάσερες και Περίν, όπως και ο Κουαδράδο. Ξεπέρασε το πρόβλημά του και επέστρεψε στην ενδεκάδα ο Ματουιντί, ενώ ο Αλέγκρι θέλοντας να ενισχύσει τα μετόπισθεν χρησιμοποιεί τον Ντε Σίλιο στο δεξί άκρο για να βοηθάει τον Ρουγκάνι στο μαρκάρισμα του Νέρες.
21:37
Άγιαξ (Ε. Τεν Χαγκ): Ονάνα – Φέλτμαν, Ντε Λιχτ, Μπλιντ, Μαζραουί – Σένε, Ντε Γιονγκ, Φαν ντε Μπεκ, Ζίγεκ, Νέρες – Τάντιτς
21:37
Στον πάγκο: Έκελενκαμπ, Ντε Βιτ, Βαρέλα, Ντόλμπεργκ, Μαγκαγιάν, Χούντελαρ, Σινγκράβεν
21:37
21:38
Πρόλαβε να μπει την τελευταία στιγμή στην ενδεκάδα ο Ντε Γιονγκ, ενώ την θέση του τραυματία Ταλιαφίκο στο αριστερό άκρο πήρε όπως αναμενόταν Μαζραουί. Στο όριο καρτών βρίσκονται έξι βασικοί για τον Άγιαξ: Μπλιντ, Ντε Γιονγκ, Ντε Λιχτ, Σένε, Φαν ντε Μπεκ, Ζίγεκ
21:58
21:58
Φοβερή ατμόσφαιρα στα Juventus Stadium κατά την είσοδο των δύο ομάδων.
22:00
1' Σέντρα στο ματς
22:05
5' O Ονάνα άργησε να διώξει την μπάλα από την περιοχή του Άγιαξ, ο Τσαν τον πίεσε, έβαλε την κόντρα, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
22:07
7' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Άγιαξ. Ο Μαζραουί δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. Προσωρινά με δέκα ο Άγιαξ.
22:10
10' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαζραουί. Ετοιμάζει αλλαγή ο τεχνικός του Άγιαξ.
22:11
11' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άγιαξ. Ο Σινγκράβεν αντί του Μαζραουί.
22:14
13' Η Γιουβέντους έδειξε να είναι κάπως πιο ζωηρή στο ξεκίνημα, όμως ύστερα και από την αναγκαστική αλλαγή των Ολλανδών έπεσε κάπως ο ρυθμός.
22:16
-Με υπέροχο γκολ του Μέσι, η Μπαρτσελόνα ανοίγει το σκορ στο άλλο ματς-
22:21
21' Τεράστια ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Τάντιτς πέρασε υπέροχα στον Νέρες, η μπάλα έπειτα από κόντρες έφτασε στον Φαν ντε Μπεκ, που από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ.
22:22
22' Απαντάει η Γιουβέντους. Σουτ του Ντιμπάλα από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Ονάνα
22:28
28' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
22:28
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρέθηκε ξεχασμένος από τους αμυντικούς του Άγιαξ και με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Πιάνιτς άνοιξε το σκορ.
22:30
Οι παίκτες του Άγιαξ διαμαρτύρονται για φάουλ. Ο διαιτητής αφού κοίταξε το VAR δεν ακύρωσε το τέρμα του Πορτογάλου. Ο Φέλτμαν βρέθηκε στο έδαφος όμως τον έσπρωξε ο συμπαίκτης του και όχι ο Μπονούτσι. Σωστή η απόφαση.
22:32
22:33
33' Σουτ του Ρονάλντο από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:34
34' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Ο ΑΓΙΑΞ!
22:35
Από το πουθενά.... Οι Ολλανδοί έμοιαζαν να τα έχουν χαμένα, όμως στάθηκαν τυχεροί. Ο Φαν ντε Μπεκ έγινε αποδέκτης της μπάλας, ύστερα από κόντρα σε σουτ του Ζίγεκ, και με ψύχραιμο πλασέ απάντησε για τον "Αίαντα".
22:35
Σκορ παράτασης στο Τορίνο (1-1), αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για τέτοια σενάρια.
22:39
22:45
43' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
22:45
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
22:50
45+4' Μακρινό φάουλ του Ρονάλντο, η μπάλα στο τείχος.
22:50
45+5' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:51
Γιουβέντους και Άγιαξ στο 1-1 ύστερα από τα γκολ των Ρονάλντο (28') και Ντε Μπεκ (34').
22:52
Καλύτερη γενικά οι μπιανκονέρι, ωστόσο, ο Αίαντας είναι πολύ σοβαρός και ύστερα από το κακό πρώτο 20λεπτο στέκεται καλά στο παιχνίδι.
22:53
23:07
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:07
46' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Κιάν αντί του Ντιμπάλα
23:11
51' Ωραία ομαδική προσπάθεια από τον Άγιαξ. Ο Φαν ντε Μπεκ έπιασε το σουτ και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
23:13
52' Τεράστια απόκρουση του Σέζνι! Φοβερή αντεπίθεση του Άγιαξ, η μπάλα έφτασε στον Ζίγεκ και ο Πολωνός παρότι σχεδόν είχε πέσει έβγαλε την μπάλα με το ένα χέρι.
23:16
55' Ο Ρονάλντο πήρε μια κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Πιάνιτς, όμως η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ.
23:18
58' Φοβερό σουτ του Ντε Μπεκ με φάλτσα έξω από την περιοχή, όμως ο Σέζνι με νέα μεγάλη απόκρουση είπε "όχι".
23:22
61' Καλή στιγμή μετά από ώρα για την Γιουβέντους. Ο Ρονάλντο έσπασε στον Κιάν, όμως δεν σημάδεψε σωστά με σουτ από πλάγια θέση.
23:23
63' Νέα αντεπίθεση "φωτιά" για τους Ολλανδούς, όμως ο Πιάνιτς πήρε την μπουκιά από το στόμα του Ζίγεκ.
23:25
64' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Κανσέλο αντί του Ντε Σίλιο.
23:28
67' ΓΚΟΟΟΟΛ 1-2 Ο ΑΓΙΑΞ!
23:29
Ο Ντε Λιχτ πήρε παραμάζωμα τους Σάντρο και Ρουγκάνι και με τρομερή κεφαλιά ύστερα από κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
23:30
69' Κίτρινη κάρτα στον Τσαν.
23:30
23:31
70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σένε, η μπάλα άουτ.
23:35
74' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Ζίγεκ έβγαλε στην πλάτη τον Νέρες, ο οποίος δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα κι από κοντά την έστειλε άουτ.
23:39
78' Κεφαλιά του Ρονάλντο, η μπάλα στα χέρια του Ονάνα.
23:40
79' Ακυρώνεται γκολ του Ζίγεκ.
23:40
Περιμένει το VAR ο ρέφερι.
23:41
Η μπάλα ύστερα από κόρνερ έφτασε στα πόδια του Ζίγεκ που με φαλτσαριστό σουτ με το δεξί την έστειλε στα δίχτυα. Σωστή υπόδειξη από τον βοηθό.
23:42
82' Αλλαγή για τον Άγιαξ. Ο Μαγκαγιάν αντί του Σινκγκράβεν.
23:45
83' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μπεντακούρ αντί του Μπερναντέσκι