Ντουνάισκα Στρέντα-Ατρόμητος 1-2

20:49
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ντουνάισκα Στρέντα και τον Ατρόμητο, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League. by Κώστας Μιαούλης
20:52
H ενδεκάδα του Ατρόμητου (4-4-2):Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ούμπιντες, Ενσικουλού Βέλλιος. by Κώστας Μιαούλης
20:53
Ο Ατρόμητος θα παίξει με τον Βέλλιο και τον Μανούσο επιθετικό δίδυμο, τον Ούμπιντες δεξιά και τον Ενσικουλού αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
20:57
Η ενδεκάδα της Ντουνάισκα Στρέντα: Γέντλιτσκα, Ρόναν, Βίντα Μ., Ραμίρεζ, Καλμάρ, Όραβετς, Κρούζλιακ, Κόστρνα, Ντίβκοβιτς, Ντέιβις, Τσμέλικ by Κώστας Μιαούλης
21:00
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Θεοδωράκης, Καχίλα, Φάρλεϊ, Κορτ, Ουγκράι, Γιακουμάκης, Νάτσος. by Κώστας Μιαούλης
21:15
Στον πάγκο για την Ντουνάισκα: Σάραζ, Μπεσκοροβάινι, Βίντα, Τάιβο, Βεσελόφσκι, Μπέντναρ, Καμαρένα by Κώστας Μιαούλης
21:25
Ο Γερμανός Μπάστιαν Ντάνμπερτ διευθύνει τη συνάντηση. by Κώστας Μιαούλης
21:27
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
21:29
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
21:31
Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος. by Κώστας Μιαούλης
21:31
2' Ο Χαρίσης παραχωρεί το πρώτο κόρνερ του αγώνα. by Κώστας Μιαούλης
21:32
Απομάκρυνε η άμυνα των Περιστεριωτών. by Κώστας Μιαούλης
21:33
4' Σέντρα του Μανούσου, ο Βέλλιος σε θέση οφσάιντ. by Κώστας Μιαούλης
21:35
5' Ο Βέλλιος θέλησε να βρει τον Μανούσο στον ανοικτό χώρο, δεν πέρασε η πάσα. by Κώστας Μιαούλης
21:36
6' Από μπαλιά του Βίντα, ο Ντίβκοβιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, αλλά έκανε κακό κοντρόλ. by Κώστας Μιαούλης
21:37
7' Σέντρα του Ούμπιντες, ο Μανούσος μέσα στην περιοχή, δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ. by Κώστας Μιαούλης
21:39
9' Σέντρα του Ντέιβις, απομακρύνει με το κεφάλι ο Γούτας. by Κώστας Μιαούλης
21:39
10' Φάουλ από αριστερά για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
21:40
10' Μπλοκάρει ο Μέγιερι το σουτ του Ρόναν. by Κώστας Μιαούλης
21:41
12' Πλάγιο κερδίζει ο Τσμέλικ. by Κώστας Μιαούλης
21:42
Καθοριστικές οι επεμβάσεις του Γούτα μέχρι στιγμής. by Κώστας Μιαούλης
21:44
15' Μπαλιά του Ούμπιντες για τον Μανούσο, σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός του Ατρόμητου. by Κώστας Μιαούλης
21:45
15' Κόρνερ παραχωρεί ο Ρισβάνης. by Κώστας Μιαούλης
21:46
17' Δυνατό σουτ του Κάλμαρ, σε κόρνερ ο Μέγιερι. by Κώστας Μιαούλης
21:47
17' Σέντρα του Κόστρνα, μπλόκαρε ο Μέγιερι. by Κώστας Μιαούλης
21:49
19' Κάνει κάποια φτηνά λάθη η Ντουνάισκα στην άμυνα, πρέπει να τα εκμεταλλευτεί ο Ατρόμητος. Ξανά σε θέση οφσάιντ ο Μανούσος. by Κώστας Μιαούλης
21:49
20' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ούμπιντες. Υπέροχο. by Κώστας Μιαούλης
21:51
Ο Βέλλιος βγάζει τον Ούμπιντες στα δεξιά. Το πρώτο σουτ του Αργεντινού, μπλοκάρεται αλλά στο κατέβασμα της μπάλας από την κόντρα, ο αρχηγός του Ατρόμητου, πιάνει το βολέ στην απέναντι γωνία του Γέντλιτσκα για το 0-1. Μεγάλο γκολ!!! by Κώστας Μιαούλης
21:53
24' Βέλλιος, Ενσικουλού, ο Μανούσος δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ, για να φύγει προς την εστία. by Κώστας Μιαούλης
21:55
25' Ο Τσμέλικ σε ατομική προσπάθεια, χωρίς αποτέλεσμα. Πολύ καλή η ανασταλτική λειτουργία για τους Περιστεριώτες. by Κώστας Μιαούλης
21:56
26' Ο Μανούσος αργεί να περάσει την παράλληλη σέντρα στον Βέλλιο, έδιωξε η άμυνα των Σλοβάκων. by Κώστας Μιαούλης
21:58
28' Πεσμένος ο Κόστρνα, διακοπή στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:59
30' Σουτ του Τσμέλικ, πολύ άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
22:00
30' Αλλαγή για την Ντουνάισκα. Ο Κρίστοφερ Βίντα, αντί του Ρόναν. by Κώστας Μιαούλης
22:01
31' Πέρασε ο Ντίβκοβιτς από αριστερά, έδιωξε πάλι ο Γούτας. by Κώστας Μιαούλης
22:01
Ο Κιβρακίδης αντιμετωπίζει ένα μικροπρόβλημα. by Κώστας Μιαούλης
22:03
34' Χέρι ο Κατράνης, ευτυχώς δεν τιμωρείται με κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
22:04
35' ΓΚΟΛ για την Ντουνάισκα. Ο Κρίστοφερ Βίντα σκοράρει. by Κώστας Μιαούλης
22:05
Βρήκε χώρο ο παίκτης που πέρασε πριν λίγο σαν αλλαγή, και με εκπληκτικό δεξί σουτ εκτός περιοχής, ισοφάρισε για την Ντουνάισκα. by Κώστας Μιαούλης
22:06
37' Κόρνερ για τους Σλοβάκους, που θέλουν να αξιοποιήσουν το μομέντουμ. by Κώστας Μιαούλης
22:08
39' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αναστασίου. Ο Νάτσος αντί του Κιβρακίδη. by Κώστας Μιαούλης
22:09
40' Κίτρινη ο Τσμέλικ για μαρκάρισμα στον Κατράνη. by Κώστας Μιαούλης
22:10
41' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Κώστας Μιαούλης
22:11
42' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Βέλλιος μετά την απομάκρυνση της μπάλας σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
22:12
43' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μανούσος 1-2. by Κώστας Μιαούλης
22:13
Από σέντρα του Ούμπιντες, ο Βέλλιος δεν μπορεί, αλλά έρχεται στην πλάτη της άμυνας ο Μανούσος και με δεξί πλασέ δίνει προβάδισμα στον Ατρόμητο. by Κώστας Μιαούλης
22:14
44' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΟΥΝΑΙΣΚΑ. Σουτ του Ραμίρες που έβαλε στην πλάτη του Ρισβάνη, δίπλα από την συμβολή των δοκαριών. by Κώστας Μιαούλης
22:16
45+1' Ο Ούμπιντες κάνει σέντρα, την προβολή ο Βέλλιος, ο Γέντλιτσκα μπλόκαρε σε δύο χρόνους. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
22:16
45+2' Φάουλ για την Ντουνάισκα από πλάγια δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
22:17
Ο Βέλλιος απομάκρυνε, με γροθιές στη συνέχεια ο Μέγιερι. by Κώστας Μιαούλης
22:18
45+4' ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ by Κώστας Μιαούλης
22:19
Ο Ατρόμητος με τα γκολ του Ούμπιντες στο 20' και του Μανούσου στο 43', προηγείται 2-1 της Ντουνάισκα που ισοφάρισε προσωρινά με τον Κρίστοφερ Βίντα στο 35'. Μεγάλο ματς από τον αρχηγό των Περιστεριωτών, Χαβιέρ Ούμπιντες με ένα γκολ πανέμορφο και μια ασίστ. by Κώστας Μιαούλης
22:34
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
22:35
46' Κόρνερ παραχωρεί ο Κατράνης. by Κώστας Μιαούλης
22:36
47' Νέο κόρνερ για την Στρέντα. by Κώστας Μιαούλης
22:38
49' Ωραία μπαλιά του Νάτσου για τον Μανούσο, που συλλαμβάνεται σε αντικανονική θέση. by Κώστας Μιαούλης
22:40
51' Κόρνερ παραχωρεί ο Μέγιερι μπροστά από τον Τσμέλικ που πήγε να πάρει τις κόντρες. by Κώστας Μιαούλης
22:41
Διακοπή στο ματς, έχει δεχτεί κλωτσιά στο κεφάλι ο Ρισβάνης. by Κώστας Μιαούλης
22:42
53' Κλέβει και κερδίζει και φάουλ ο Κατράνης. by Κώστας Μιαούλης
22:43
54' Φάουλ παίρνει ο Μανούσος, από τον Κάλμαρ. by Κώστας Μιαούλης
22:43
55' Σουτ του Μανούσου από μακριά, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:44
55' Κόρνερ η Ντουνάισκα. by Κώστας Μιαούλης
22:45
57' Ο Χαρίσης κερδίζει φάουλ από τον Κάλμαρ. by Κώστας Μιαούλης
22:46
58' Κακή σέντρα από τον Κόστρνα. by Κώστας Μιαούλης
22:48
59' Ο Νάτσος πετάει την μπάλα εκτός. Ο Ούμπιντες λίγο νωρίτερα γύρισε σαν δεξί μπακ και έκοψε. by Κώστας Μιαούλης
22:48
60' Ο Βεσελόφσκι αντί του Τσμέλικ. by Κώστας Μιαούλης
22:50
61' Ο Φάρλεϊ Ρόσα αντί του Ενσικουλού. by Κώστας Μιαούλης
22:51
62' Ο Βίντα κάθετη στον Ντέιβις, μπλοκάρει ο Μέγιερι. by Κώστας Μιαούλης
22:52
63' Κόρνερ παραχωρεί ο Γούτας. by Κώστας Μιαούλης
22:52
64' Το δέκατο κόρνερ για την Στρέντα. by Κώστας Μιαούλης
22:56
67' Ο Γούτας σταματά τον Ντίβκοβιτς σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:59
70' Ο Μανούσος πήγε να πάρει το κόρνερ, αλλά δεν κέρδισε κάτι. by Κώστας Μιαούλης
22:59
Τελευταίο εικοσάλεπτο, ο Ατρόμητος συντηρεί το προβάδισμα και έχει ρίξει τον ρυθμό του ματς. by Κώστας Μιαούλης
23:02
73' Παράλληλη σέντρα του Ούμπιντες, άργησε ο Φάρλεϊ Ρόσα. by Κώστας Μιαούλης
23:02
73' Ο Καμαρένα αντί του Ντέιβις. by Κώστας Μιαούλης
23:02
74' Ο Καχίλα αντί του Βέλλιου. by Κώστας Μιαούλης
23:03
Ο Ισραηλινός θα πάει στα χαφ. by Κώστας Μιαούλης
23:03
75' Κόρνερ για την Στρέντα. by Κώστας Μιαούλης
23:04
Σέντρα του Καμαρένα, η μπάλα από την άλλη πλευρά πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
23:06
78' Φάουλ κερδίζει ο Μανούσος, από τον Όραβετς και κερδίζει πολύτιμο χρόνο. by Κώστας Μιαούλης
23:12
83' Ο Ατρόμητος σωστά τοποθετημένος, παρά την κόπωση δείχνει ν' αντέχει. by Κώστας Μιαούλης
23:15
87' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Χαρίσης βγάζει πάσα για τον Φάρλεϊ, ο Όραβετς τον κόβει σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:16
88' Από την εκτέλεση του Ούμπιντες ο Ρισβάνης την κεφαλιά, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:18
89' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Ρόσα περνάει τον αντίπαλο πορτιέρε, επανέρχεται προς τον άξονα σουτάρει στο δοκάρι, στην επιστροφή ο Ούμπιντες άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:19
90' Πέντε λεπτά επιπλέον χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
23:21
90+2' Σουτ του Ούμπιντες άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:23
90+5' Πλάγιο για τον Ατρόμητο. by Κώστας Μιαούλης
23:25
ΤΕΛΟΣ. Ο Ατρόμητος με σκόρερς τους Ούμπιντες 20' και Μανούσο 43' πήρε μεγάλο διπλό στη Σλοβακία. Ισοφάρισε προσωρινά με τον Κρίστοφερ Βίντα η Ντουνάισκα. Μεγάλο παιχνίδι από τον Αργεντινό αρχηγό των Περιστεριωτών, τεράστιο βήμα πρόκρισης για τον Ατρόμητο με το 2-1 εκτός έδρας κόντρα στην Ντουνάισκα. by Κώστας Μιαούλης