Άρης-ΑΕ Λεμεσού

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με την ΑΕ Λεμεσού, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.

20:46
Καλησπέρα σας! Ο Άρης επιστρέφει μετά από εννιά χρόνια στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, με τους «κίτρινους» να υποδέχονται στο κατάμεστο «Κλεάνθης Βικελίδης» την κυπριακή ΑΕ Λεμεσού. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Ο Άρης τελευταία σεζόν έπαιξε στο Europa League τη σεζόν 2010-11 όταν και αποκλείστηκε στη φάση των «32» σε διπλά ματς από την Μάντσεστερ Σίτι (0-3 συν. σκορ). Νωρίτερα, ο Άρης είχε πετύχει ένα τεράστιο διπλό μέσα στην Μαδρίτη επί της Ατλέτικο με 3-2, παίρνοντας έτσι την πρόκριση! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
21:09
Αυτή είναι η εικόνα της θύρας με τους οργανωμένους οπαδούς πριν από 40 λεπτά. Πλέον, σχεδόν όλο το γήπεδο είναι γεμάτο και η ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι Θεσσαλονικείς είναι εξαιρετική! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
O Άρης την σεζόν που μας πέρασε επέστρεψε στην Σούπερ Λίγκα μετά την... ταλαιπωρία του στις μικρές κατηγορίας και τερμάτισε τελικά στην 5η θέση, παίρνοντας ένα εισιτήριο για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Από την άλλη μεριά, η ΑΕ Λεμεσού κέρδισε την συμμετοχή της στα προκριματικά της διοργάνωσης καθώς κατέκτησε το Κύπελλο Κύπρου, επικρατώντας με 2-0 του ΑΠΟΕΛ στον τελικό. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Αποθέωση για τους παίκτες του Σάββα Παντελίδη, οι οποίοι ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια! by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Έντονες αποδοκιμασίες για αυτούς της ΑΕ Λεμεσού. «Καυτή» ατμόσφαιρα στο «Κλ. Βικελίδης». by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων! by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Άρης (Σάββας Παντελίδης, 4-2-3-1): Κουέστα – Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ – Μπάσα, Ματίγια – Φετφατζίδης, Τόνσο, Ντιγκινί - Ιντέγε. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Στον πάγκο για τους «κίτρινους» βρίσκονται οι Έμαν, Σόουζα, Ντουάρτε, Λάρσον, Μαρτίνες, Κωνσταντινίδης, Σάσα. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
ΑΕ Λεμεσού (Ντούσαν Κέρκεζ, 3-5-2): Βοζίνια, Ντόσα Τζούνιορ, Αντρέ Τεϊξέιρα, Γκαζτανιάγκα, Ζντραβόφσκι, Αντάμοβιτς, Αγκάνοβιτς, Γκορντάλ, Χουράδο, Γουίλερ, Τεϊξέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Στον πάγκο για τους Κύπριους βρίσκονται οι Πρόσεκ, Αβραάμ, Κοέλιο, Γκαζαριάν, Τόρες, Γερολέμου και Κυριακού. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
Διαιτητής είναι ο Στιούαρτ Άτγουελ (Αγγλία), με βοηθούς τους Χάρι Λέναρντ (Αγγλία), Ντάνιελ Ρόμπαθαν (Αγγλία), ενώ τέταρτος είναι ο Άντριου Μάντλεϊ (Αγγλία). by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Σε ένα πεντάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Την ίδια ώρα ξεκινάει και το ματς του Ατρόμητου στη Σλοβακία με την Ντουνάισκα Στρέντα, την εξέλιξη του οποίου φυσικά μπορείτε να δείτε από το sportfm.gr αλλά και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
ΑΠΙΘΑΝΗ ατμόσφαιρα από τους οπαδούς του Άρη κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο! by Γιώργος Τσανάκας
21:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:34
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ντιγκινί με εξαιρετική μπαλιά έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Ιντέγε αλλά ο Νιγηριανός επιθετικός πήγε να... σκοτώσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα άουτ! Μπορούσε να πλασάρει ο Ιντέγε, προτίμησε να κάνει το βολέ και έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Πρώτη τελική στο ματς, λοιπόν, και πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μπράουν Ιντέγε να κάνει κακό τελείωμα. Δεν μας έχει συνηθίσει σε αυτά ο Νιγηριανός φορ η αλήθεια είναι. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
9' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ζντραβόφσκι, βγήκε και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
10' Νέα τελική για τον Άρη. Ο Ντιγκινί αποφεύγει υπέροχα τον Αντρέ Τεϊξέιρα και κάνει το σουτ, με τον Βοζίνια να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
14' Σουτ του Τόνσο, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Βοζίνια. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Πατάει καλύτερα ο Άρης στο πρώτο τέταρτο και έχει φτιάξει τρεις τελικές, η πρώτη εξ αυτών πολύ μεγάλη με τον Ιντέγε να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
19' Εξαιρετική σέντρα του Σούντγκρεν, ο Ιντέγε έκανε την κεφαλιά υπό πίεση αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια! by Γιώργος Τσανάκας
21:49
20' Νέα τελική για τον Άρη, με τον Τόνσο να κάνει το μακρινό σουτ ενώ θα μπορούσε να τροφοδοτήσει κάποιον συμπαίκτη του στην γρήγορη αντεπίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Φτάσαμε στο 27ο λεπτό, το 0-0 παραμένει ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕ Λεμεσού! by Γιώργος Τσανάκας
21:58
29' Κίτρινη κάρτα στον Φετφατζίδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
30' Κεφαλιά του Γκαζτανιάγκα προς τα πίσω, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
32' Καλή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, έδιωξε ο Βοζίνια! by Γιώργος Τσανάκας
22:02
Πολλά νεύρα και αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων τα τελευταία λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
34' Από μία κίτρινη κάρτα σε Μπάσα και Αντάμοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
36' Κίτρινη κάρτα στον Γκαζτανιάγκα. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
36' Κίτρινη κάρτα και στον Ιντέγε. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
39' Πέναλτι για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
39' Παίρνει πίσω την απόφασή του για πέναλτι ο διαιτητής! by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Ο διαιτητής θεώρησε πως η μπάλα είχε περάσει την γραμμή και είχε βγει άουτ και μετά υπήρχε το χέρι από το γύρισμα του Ιντέγε, ωστόσο από το ριπλέι δεν φαίνεται ξεκάθαρα αν έχει περάσει όλη η μπάλα άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:10
41' Δοκάρι για τον Άρη, σε διπλή ευκαιρία! Ο Σούντγκρεν έκανε το σουτ με τον Βοζίνια να διώχνει στο πλάι. Ο Φετφατζίδης πήρε το ριμπάουντ και σημάδεψε το απέναντι «Γ» αλλά η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών! by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Άρης και ΑΕ Λεμεσού πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Πολύ καλή η εμφάνιση του Άρη στο πρώτο μέρος, είχε φάσεις, δοκάρι αλλά και μία στιγμή στην οποία διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
22:18
Ακίνδυνοι οι Κύπριοι, δεν έχουν απειλήσει και πρέπει να νιώθουν κολακευμένοι από το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα! by Γιώργος Τσανάκας
22:28
22:35
Στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες, σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
Έχει πάρει τον έλεγχο εξ αρχής ο Άρης και προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι του. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
50' Γύρισμα του Ντιγκινί στην περιοχή, ο Ιντέγε έκανε την προβολή αλλά τον πρόλαβε ο Βοζίνια και έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
54' Ο Βέλεθ πήρε την κεφαλιά που είχε κατεύθυνση προς την εστία αλλά η μπάλα βρήκε στο σώμα ενός αμυνομένου! by Γιώργος Τσανάκας
22:53
60' Ο Ντιγκινί μπήκε στην περιοχή αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή πριν πλασάρει από τον Ντόσα Τζούνιορ. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
63' Γκαζαριάν αντί Αντάμοβιτς για την ΑΕ Λεμεσού. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
65' Αλλαγή για τον Άρη. Λάρσον αντί Φετφατζίδη. by Γιώργος Τσανάκας
22:56
66' Καλό μακρινό σουτ του Γκαζαριάν, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
67' Ο Ιντέγε μπήκε στην περιοχή και σούταρε, ο Ντόσα Τζούνιορ έβαλε σωστά το πόδι του και δεν του επέτρεψε να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
Έχει πέσει ο ρυθμός, πολλές διακοπές και καθυστερήσεις από τους Κύπριους. by Γιώργος Τσανάκας
23:00
70' Δοκάρι για την ΑΕ Λεμεσού! Τρομερό σουτ του Γκαζαριάν, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:01
71' Κίτρινη κάρτα στον Γουίλερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:03
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αρη. Ο Τόνσο κάνει φοβερή ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή, με τον Βοζίνια να κρατάει με εντυπωσιακή επέμβαση το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:04
74' Αλλαγή για τον Άρη. Σάσα αντί Μπάσα. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
76' Νέα ευκαιρία για τον Άρη με τον Ντιγκινί να σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων! by Γιώργος Τσανάκας
23:08
78' Κεφαλιά του προωθημένου Ζούνιορ, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
79' Παραλίγο τραγικό λάθος του Ματίγια, προλαβαίνει ο Κουέστα τον Χουράδο! by Γιώργος Τσανάκας
23:10
80' Αλλαγή για την ΑΕ Λεμεσού. Ιβάν Κάρλος αντί Ζούνιορ. by Γιώργος Τσανάκας
23:12
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
23:13
82' Συρτή εκτέλεση του Ματίγια, μπλόκαρε ο Βοζίνια. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
84' Αλλαγή για τον Άρη. Μαρτίνες αντί Τόνσο. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
87' Νέα διπλή ευκαιρία και δεύτερο δοκάρι για τον Άρη! Ο Ματίγια μετά το κακό διώξιμο των αμυντικών κάνει το σουτ, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι! Ο Ντιγκινί στη συνέχεια πήρε το ριμπαουντ αλλά δεν βρήκε εστία! by Γιώργος Τσανάκας
23:18
88' Αβραάμ αντί Γουίλερ για την ΑΕ Λεμεσού. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
23:21
91' Κίτρινη κάρτα στον Βοζίνια για καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
23:22
92' Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν. by Γιώργος Τσανάκας
23:23
Συμπληρώσαμε τρία λεπτά καθυστερήσεων. Απομένουν άλλα τόσα. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
Τέλος στο ματς. Ο Άρης ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με την ΑΕ Λεμεσού και οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στον επαναληπτικό στην Κύπρο. by Γιώργος Τσανάκας