ΑΕ Λεμεσού-Άρης

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του επαναληπτικού της ΑΕ Λεμεσού με τον Άρη για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League.

19:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα στην ΑΕ Λεμεσού και τον Άρη στην Κύπρο! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Ο Άρης στο πρώτο παιχνίδι στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) με την ΑΕ Λεμεσού παρότι ήταν ανώτερος, είχε δύο δοκάρια και πολλές φάσεις. Πλέον, αναζητά στην Κύπρο τη νίκη ή μια ισοπαλία με σκορ για να προκριθεί στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League όπου θα αντιμετωπίσει την Μόλντε από τη Νορβηγία. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Ο Άρης βρίσκεται στην Κύπρο από την περασμένη Τρίτη καθώς ήθελε να εγκλιματιστεί στις συνθήκες και κυρίως στον καιρό, ο οποίος είναι παρόμοιος με την Ελλάδα. Ίσως και πιο ζεστός. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Το ματς θα ξεκινήσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Cosmote Sports TV, ενώ ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
ΑΕ Λεμεσού: Βοζίνια, Αντρέ Τεξέιρα, Γκαζντανάγκα, Ζντραβκόβσκι, Γκαζαριάν, Αντάμοβιτς, Αγκάντοβιτς, Γκοντάλ, Χουράδο, Γουίλερ και Τεξέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Πρόσεκ, Αβραάμ, Κοέλιο, Τόρες, Ράσο, Κυριάκου και Αντόνια στον πάγκο των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Μπάσα, Ματίγια, Λάρσον, Φετφατζίδης, Ντιγκινί, Ιντέγε. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Εμαν, Σόουζα, Ντουάρτε, Μαρτίνες, Τόνσο, Κωνσταντινίδης και Σάσα στον πάγκο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Διαιτητής είναι ο Χόρχε Σόουζα (Πορτογαλία), με βοηθούς τους Άλβαρο Μεσκουίτα (Πορτογολία), Νούνο Μιγκέλ (Πορτογαλία), ενώ τέταρτος είναι ο Κλαούντιο Περέιρα (Πορτογαλία). by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Κοντά στους 1500 οπαδούς του Άρη στο γήπεδο, δημιουργούν μια εντυπωσιακή ατμόσφαιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Κίτρινες εμφανίσεις από την ΑΕ Λεμεσού, μοβ από τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
19:59
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κόρχουτ έκανε το λάθος με τον Γκαζαριάν να βγάζει τον Χουράδο σε θέση τετ-α-τετ αλλά ο Κουέστα το... έβγαλε με τα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Ο Άρης όπως και στο πρώτο ματς έχει κάνει κάποια λάθη που δεν επιτρέπονται σε τέτοιο επίπεδο αλλά δεν το έχει πληρώσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
8' Δυνατή κάθετη του Φετφατζίδη, δεν προλαβαίνει ο Ιντέγε. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
9' Παραλίγο το λάθος από τους γηπεδούχους, δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί ο Φετφατζίδης που είναι πολύ κινητικός στα πρώτα λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
12' Πέναλτι για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Ο Μπάσα έβγαλε την μπαλιά προς τον Ιντέγε, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα και πέρασε τον Βοζίνια με τον πορτιέρε της ΑΕΛ να του κάνει κάτι σαν... φράγμα και τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
14' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Ο Ντιγκινί έστειλε την μπάλα δεξιά και τον Βοζίνια στην αντίθετη μεριά, ανοίγοντας για τον Άρη το σκορ και τον δρόμο της πρόκρισης. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Ο Άρης παίρνει το προβάδισμα με την εκτέλεση πέναλτι του Νικολά Ντιγκινί και βρίσεκι το εκτός έδρας γκολ που ήθελε και του ανοίγει τον δρόμο για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
20:19
20:20
20' Κόρνερ για την ΑΕ Λεμεσού. Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Έχει δώσει χώρο ο Άρης και προσπαθεί να κλέψει μπάλες για να χτυπήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Γύρισμα του Κόρχουτ στην περιοχή, ο Ιντέγε έκανε το σουτ που κόντραρε με τον Βοζίνια να κάνει απίθανη διπλή επέμβαση και να μην επιτρέπει στον Νιγηριανό να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Να πούμε ότι την ίδια ώρα αγωνίζεται και ο Ατρόμητος, ο οποίος προηγείται επίσης με 1-0 της Ντουνάισκα Στρέντα. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Και 2-0 μόλις ο Ατρόμητος! Δεν χάνεται αυτή η πρόκριση για τους Περιστεριώτες. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
29' Κακή εκτέλεση του Γκαζιαράν, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
32' Άλλη μία κακή εκτέλεση φάουλ, αυτή τη φορά από τον Αγκάνοβιτς. Δεν απειλείται ιδιαίτερα ο Άρης. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Κουέστα για καθυστέρηση. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
Το προηγούμενο πέναλτι που είχε κερδίσει ο Άρης σε ευρωπαϊκό του παιχνίδι, ήταν στο Βιθέντε Καλντερόν, όταν ο Ντομίνγκεθ ανέτρεψε τον Λαζαρίδη και ο Κόκε νίκησε τον Ντε Χέα (01.12.2010, Ατλέτικο Μαδρίτης - Άρης 2-3). (πηγή soccerbase). by Γιώργος Τσανάκας
20:35
35' Ωραία προσπάθεια του Γουίλερ, δεν τον προλαβαίνει ο Σούντγκρεν αλλά το γύρισμά του απομάκρυνε ο Ροζ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
36' Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια για φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
37' Δοκάρι για την ΑΕΛ! Ο Χουράδο έκανε κεφαλιά πάσα στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Τεϊξέιρα δεν κατάφερε να σκοράρει από το... μισό μέτρο, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κουέστα/ Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
39' Κίτρινη κάρτα στον Ν. Τεϊξέιρα για φάουλ στον Ροζ. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
42' Γουίλερ και Ντιγκινί παίρνουν από μία κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης προηγείται με 1-0 της ΑΕ Λεμεσού στην Κύπρο χάρη στο πέναλτι του Ντιγκινί. Ισορροπημένο ματς, ο Άρης έδωσε χώρο στους Κύπριους οι οποίοι άγγιξαν το γκολ με κεφαλιά του Τεϊξέιρα. Πλέον οι παίκτες του Παντελίδη καλούνται να διαχειριστούν το προβάδισμά τους και να προκρθούν στην επόμενη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές παραμένουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Φοβερή μπαλιά του Σούντγκρεν, ο Ιντέγε κάνει άψογο κοντρόλ και σουτ με το αριστερό αλλά ο Βοζίνια έδιωξε ενστικτοδώς σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
53' Διπλή αλλαγή για την ΑΕ Λεμεσού. Κάρλος και Αβραάμ αντί Χουράδο και Γουίλερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Ο Λάρσον έχει ένα πρόβλημα και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. Ελπίζουμε να μην έχει κάποιο πρόβλημα. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
59' Δυνατό τζαρτζάρισμα του Σούντγκρεν στον Αβραάμ, παίζετε λέει ο διαιτητής. Ίσως και να μπορούσε να το δώσει ο διαιτητής, έμοιαζε με τη φάση πέναλτι του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
61' Ο Τόνσο στη θέση του Λάρσον. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
65' Ωραίο σουτ του Γκαζαριάν, ο Κουέστα χάνει την μπάλα από τα χέρια του ωστόσο ο Κάρλος ήταν σε θέση οφσάιντ στη συνέχεια. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
65' Ζαρζίνιο αντί Τεϊξέιρα για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
66' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕ Λεμεσού. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
67' Σάσα αντί Φετφατζίδη για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
69' Ο Κουέστα έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του ωστόσο ο Γκαζτανάγκα δεν κατέφερε να βρει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό, ο Άρης κρατάει το 1-0 κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού και την πρόκριση στα χέρια του. Για να μείνει εκτός όπως είναι τα πράγματα, πρέπει να δεχθεί δύο τέρματα. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
75' Σέντρα σουτ του Σάσα, ο Ιντέγε δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
77' Κίτρινη κάρτα στον Γκαζντανάγκα. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
78' Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, ελάχιστα άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
81' Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα σε κεφαλιά του Κάρλος. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
83' Αποβολή για την ΑΕ Λεμεσού, με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Γκοντάλ. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
86' Μαρτίνες στη θέση του Ιντέγε για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Τέσσερα λεπτά χωρίζουν τον Άρη από την πρόκριση. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
91' Κίτρινη κάρτα στον Ζαρζίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 1-0 της ΑΕ Λεμεσού στην Κύπρο και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League οπου θα αντιμετωπίσει την Μόλντε. Το μοναδικό γκολ ο Ντιγκινί με πέναλτι, άριστη εμφάνιση τακτικά από τους Θεσσαλονικείς που πήραν αυτό που άξιζαν. by Γιώργος Τσανάκας