Μόλντε-Άρης

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με την Μόλντε στη Νορβηγία μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρώτης... μάχης του Άρη με την Μόλντε, επί νορβηγικού εδάφους, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Ο Άρης στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την ΑΕ Λεμεσού, ενώ η Μόλντε πέταξε εκτός την Τσουκαρίτσκι. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Όποια ομάδα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού Παρτιζάν-Μαλάτιασπορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Ο Έρλινγκ Μόε παρατάσσει τους Νορβηγούς με διάταξη 4-2-3-1 και τον Κράνινξ κάτω από τα δοκάρια. Στην τετράδα της άμυνας βρίσκονται οι Χάραλντσεϊντ, Μπιόρνμπακ, Γκάμπριελσεν και Χάουγκεν, ενώ μπροστά τους στα χαφ παίζουν οι Χουσαΐν, Άουρσνες. Οι Χέσταντ, Έικρεμ και Ομοϊγιουάνφο αποτελούν την μεσοεπιθετική τριπλέτα πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Τζέιμς. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Μόλντε: Κράνινξ, Χάραλντσεϊντ, Μπιόρνμπακ, Γκάμπριελσεν, Χάουγκεν, Χουσαΐν, Άουρσνες, Χέσταντ, Έικρεμ, Ομοϊγιουάνφο, Τζέιμς. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Στον πάγκο οι Ράνμαρκ, Φόρεν, Σιόλσταντ, Μόστρεμ, Έλιγκσεν, Κνούτζον, Μπολί. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Μπάσα, Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Ιντέγε, Τόνσο. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον πάγκο οι Έμαν, Δεληζήσης, Ντουάρτε, Λάρσον, Μαρτίνες, Κωνσταντινίδης, Φετφατζίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Ο Σάββας Παντελίδης παρατάσσει την ομάδα του με διάταξη 4-3-3 στο πρώτο ματς με την Μόλντε στη Νορβηγία και σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού, έχει προχωρήσει σε μία αλλαγή. Ο Κουέστα είναι κάτω από τα δοκάρια, με τους Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ και Κόρχουτ στην τετράδα της άμυνας. Μπάσα, Σάσα και Ματίγια η τριπλέτα στον άξονα, με τους Ντιγκινί και Τόνσο να πλαισιώνουν τον Ιντέγε στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Υπενθυμίζεται πως ο Σάββας Παντελίδης τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική γιατί είχε ένα διάλογο στο προηγούμενο ματς με τους οπαδούς της ΑΕ Λεμεσού και σήμερα δεν θα βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Διαιτητής είναι ο Μαουρίτσιο Μαριάνι (Ιταλία), με βοηθούς τους Ματέο Πασέρι (Ιταλία), Βαλεντίνο Φιορίτο (Ιταλία), ενώ τέταρτος είναι ο Τζιαμπάολο Καλβαρέζε (Ιταλία). by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Το ματς στο «Aker Stadion» ξεκινάει στις 20:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2. Ραδιοφωνικά μπορείτε να το ακούσετε από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Οι καιρικές συνθήκες είναι εξαιρετικές αφού στη Νορβηγία έχει 15 βαθμούς Κελσίου. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:11
5' Σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ. Πρώτη καλή τελική για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Πατάει καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης, έχει την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και ψάχνει με ορισμένες βαθιές μπαλιές από την άμυνα να... τρυπήσει αυτή της Μόλντε, η οποία παίζει αρκετά ψηλά. Οι Νορβηγοί έχουν πολύ κοντά τις γραμμές τους και δυσκολεύουν το passing game των παικτών του Παντελίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
20' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια, έδιωξε με υπερένταση ο Κράνινξ και στη συνέχεια κέρδισε το επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Ο Άρης πατάει πολύ καλά στη Νορβηγία, δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και ο Κουέστα μέχρι τώρα είναι... θεατής! Δεν έχει φτιάξει και φάσεις, βέβαια, ο Άρης καθώς και οι Νορβηγοί είναι σκληρή σαν ομάδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
23' O Σάσα κλέβει την μπάλα και... εφορμά προς την αντίπαλη περιοχή, καθυστερεί να πασάρει ή να σουτάρει και χάνεται η ευκαιρία για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
27' Γκολ για την Μόλντε, 1-0.
by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Τρομερή συνεργασία των γηπεδούχων που... κρύβουν την μπάλα με τους Τζέιμς, Χάραλντσεϊντ και Χέσταντ, τελικός αποδέκτης ο Έικρεμ ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Κουέστα. 1-0 η Μόλντε, παρότι δεν ήταν καλύτερη αλλά οι παίκτες της κατάφεραν να αξιοποιήσουν την πρώτη τους καλή ευκαιρία. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Έχει χτυπήσει στο κεφάλι και έχει ματώσει ο Χουσεϊν, θα του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και θα επανέλθει στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
31' Κίτρινη κάρτα στον Χουσεΐν καθώς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς άδεια. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
32' Γκολ για την Μόλντε, 2-0.
20:35
Τραγικό λάθος του Κουέστα που προσπάθησε να βρει τον Μπάσα αλλά βρήκε τον Άουρσνες, αυτός πέρασε τον πορτιέρε του Άρη αλλά έκανε το... τσαφ, με την μπάλα να φτάνει στον Ομοϊγουάνφο, αυτός έκανε το σουτ το οποίο έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Βέλεθ. Ο Χέσταντ πήρε το ριμπάουντ και με εξουδετερωμένο τον Κουέστα, έστειλε με αριστερό πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Φτάσαμε στο 35ο λεπτό, με τον Άρη να βρίσκεται ουσιαστικά από το πουθενά πίσω στο σκορ με δύο τέρματα από την Μόλντε. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Πρέπει να δείξει αντίδραση ο Άρης, να μην απογοητευτούν οι παίκτες του και να ψάξουν τουλάχιστον το εκτός έδρας γκολ που θα είναι πολύ σημαντικό ενόψει της ρεβάνς. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
40' Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντιγκινί με το αριστερό, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Κράνινξ. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Έχει κερδίσει τέσσερα κόρνερ σε δύο λεπτά ο Άρης που ανεβάζει την πίεσή του. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Δεν κατάφεραν να τα εκμεταλλευτούν οι Θεσσαλονικείς. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Μόλντε προηγείται με 2-0 του Άρη παρότι δεν ήταν καλύτερη, με τους Θεσσαλονικείς να πληρώνουν την κακή αμυντική συμπεριφορά τους σε διάστημα πέντε λεπτών όταν δέχτηκαν και τα δύο τέρματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Ο Έικρεμ στο 27' άνοιξε το σκορ για τους Νορβηγούς, με τον Χέσταντ να σκοράρει πέντε λεπτά αργότερα εκμεταλλευόμενος και το τραγικό λάθος του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
48' Σέντρα-σουτ του Ιντέγε, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κράνινξ. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
50' Ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, ο Τόνσο έσπασε την μπάλα έξω από την περιοχή και ο Μπάσα έκανε το σουτ με την μία που βρήκε πάνω στον Ντιγκινί! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
52' «Χλιαρό» σουτ του Ιντέγε, μπλόκαρε ο Κράνινξ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
54' Απίθανη ευκαιρία για την Μόλντε! Ο Τζέιμς έκανε τη σέντρα, ο Ομοϊγουάνφο το μονοκόμματο σουτ ανάμεσα στο ύψους του πέναλτι και της μικρής περιοχής αλλά ο Σούντγκρεν έδιωξε την μπάλα πριν περάσει την γραμμή! by Γιώργος Τσανάκας
21:13
57' Σουτ του Σάσα, έπεσε και μπλόκαρε ο Κράνινξ. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
63' Αποβολή για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Ο Τζέιμς τσιμπάει την μπάλα και την πετάει μπροστά προσπερνώντας τον Βέλεθ, ο οποίος τον τράβηξε παρατεταμένα και δεν του επέτρεψε να φύγει απέναντι από τον Κουέστα. Σωστή η αποβολή του στόπερ του Άρη, δεν πήγε σε καμία στιγμή για την μπάλα αλλά για να μην επιτρέψει στον αντίπαλό του να φύγει σε θέση τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Στη φάση της αποβολής του ο Βέλεθ τραυματίστηκε καθώς έπιανε και τον αριστερό οπισθιο μηριαίο του.! by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Όλα στραβά και ανάποδα για την ομάδα του Παντελίδη σήμερα! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
68' Αλλαγή για τον Άρη. Δεληζήσης αντί Μπάσα. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
69' Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση γιατί μπήκε χωρίς την άδεια του διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
74' Φετφατζίδης αντί Τόνσο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
81' Λάρσον αντί Ιντέγε για τον Άρη. Στην κορυφή πλέον ο Ντιγκινί, δεξία ο Φετφατζίδης και αριστερά ο Λάρσον. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
85' Κνούτζον αντί Ομοϊγουάνφο για την Μόλντε. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
88' Γκολ για την Μόλντε, 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Ο Έλινγκσεν με ωραίο σουτ στην κίνηση μετά από κακή απομάκρυνση της άμυνας των Θεσσαλονικιών, έγραψε το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
93' Έξω ο Χέσταντ, μέσα ο Μόστρεμ για την Μόλντε. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Τέλος στο ματς. Ο Άρης ηττήθηκε με 3-0 από την Μόλντε στη Νορβηγία και πλέον το έργο του για πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ γίνεται πολύ δύσκολο. by Γιώργος Τσανάκας