Ολυμπιακός-Μπασακσεχίρ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Μπασακσεχίρ για τον 3ο προκριματικό του Champions League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:51
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης». Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Μπασακσεχίρ για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από την καλή εμφάνιση στην Πόλη, που τους χάρισε τη νίκη με 1-0 με το τέρμα του Γιώργου Μασούρα στο 53ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Για να συμβεί αυτό χρειάστηκε απόκρουση πέναλτι του Σα στην εκτέλεση του Βίστσα στις καθυστερήσεις, με την οποία ακυρώθηκε το λάθος του Μπρούνο, αλλά οι… ανορθογραφίες των Πειραιωτών στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Ενημερωθήκατε νωρίτερα από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και το sport-fm.gr για την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, αλλά και της Μπασακσεχίρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Πάμε να τις θυμηθούμε... by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Γκερέρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Μπασακσεχίρ (Ιρφάν Σαράλογλου): Γκιουνόκ, Κλισί, Ροντρίγκες, Βιεϊρά, Καϊσάρα, Βίστσα, Αταμά, Αζουμπουίκε, Ελία, Ρομπίνιο, Κριβέλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Αλέν, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Κούτρης, Τοροσίδης, Σισέ, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Σε αυτόν της Μπασακσεχίρ: Βολκάν, Γκουλμπραντσεν, Αρντά, Μπα, Μπεχίκ, Φρέι, Ουτσάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Ο Πέδρο Μαρτίνς θα ακολουθήσει την πετυχημένη συνταγή της Πόλης και δεν έχει κάνει ούτε μια αλλαγή στο αρχικό σχήμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Ο Μπόμπι Μάντεν θα είναι ο διαιτητής του αγώνα, με τους Ντάγκλας Ρος, Ντέιβιντ Ρόουμ στο πλευρό του και τον Γκρεγκ Άιτκεν να είναι τέταρτος. Ο Σκωτσέζος είχε διευθύνει και τον περσινό αγώνα των Πειραιωτών με τη Μίλαν στο «Σαν Σίρο», όταν ηττήθηκαν με 3-1 στις 4 Οκτωβρίου για τους ομίλους του Europa League. Επίσης ήταν στο Μπενφίκα-ΑΕΚ 1-0 για τους ομίλους του Champions League στις 12 Δεκεμβρίου. Αν μη τι άλλο, δεν έχει φέρει... γούρι έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο για την απαραίτητη προθέρμανση, ενώ, όπως αναμενόταν οι φιλοξενούμενοι αποδοκιμάστηκαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρώην άσος των Πειραιωτών, Νταβίντ Φουστέρ, ενώ πριν από λίγο βρέθηκε (όπως συνηθίζει) στο ύψος της γραμμής της σέντρας ο Βαγγέλης Μαρινάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
21:11
21:13
Υπενθυμίζεται ότι στον πάγκο της Μπασακσεχίρ δεν βρίσκεται ο προπονητής της, Οκάν Μπουρούκ, αλλά ο βοηθός του, Ιρφάν Σαραλόγλου, λόγω τιμωρίας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Αποχωρεί για τα αποδυτήρια η Μπασακσεχίρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Σε περίπτωση που τα καταφέρει ο Ολυμπιακός, θα αντιμετωπίσει μια εκ των Πόρτο και Κράσνονταρ στα play offs της διοργάνωσης. Οι Πορτογάλοι επικράτησαν 1-0 στο πρώτο παιχνίδι και το σημερινό ματς είναι προγραμματισμένο για τις 22:00 στην Πορτογαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Διαφορετικά, θα πάρει μέρος στους ομίλους (και όχι στα play offs) του Europa League by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Ακούγονται τώρα οι ενδεκάδες των δύο ομάδων από τα μεγάφωνα του γηπέδου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
21:25
Προβάλλεται μήνυμα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου αυτήν τη στιγμή στα matrix του γηπέδου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Ο Ολυμπιακός παίζει ψηλά στο ξεκίνημα και έχει την κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
4' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ύστερα από λάθος του Γκιουνόκ σε πίεση του Γκερέρο, ο Γκιγέρμε έγινε αποδέκτης της μπάλας και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τούρκου τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Είχε ξεκινήσει με δοκάρι και κόντρα στην Πλζεν στο Φάληρο ο Βραζιλιάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Η Μπασάκ θα θελήσει (όσο κυλάει έτσι το παιχνίδι) να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα των Βίστσα και Ρομπίνιο, που μέχρι στιγμής δεν έχουν τροφοδοτηθεί ιδιαίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
8' Φαλτσαριστό σουτ του Ρομπίνιο εκτός περιοχής, έπειτα από παράλληλη κίνηση με την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Ο Γκερέρο έφυγε γρήγορα στην κόντρα, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπασάκ. Ο Βίστσα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά νικήθηκε από τον Σα και στη συνέχεια με τον Πορτογάλο να είναι ουσιαστικά εξουδετερωμένος, ο Κριβέλι αστόχησε με κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
14' Άστοχη κεφαλιά του Μεριά έπειτα από κόρνερ, αλλά ούτως ή άλλως έχει υποδειχθεί σε αντικανονική θέση ο παίκτης του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
16' Πολύ καλή στιγμή για την Μπασακσεχίρ, με τον Σα να διώχνει την μπάλα έπειτα από τακουνάκι του Κριβέλι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός με μίνι σερί από στημένες φάσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι, αφού Σεμέδο και Μεριά δεν έφτασαν στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
21' Άστοχο σουτ του Βαλμπουενά, μετά από γύρισμα που του έγινε από τα δεξιά, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να ηρεμήσει το παιχνίδι του ο Ολυμπιακός έπειτα από πίεση ολίγων λεπτών που δέχθηκε από τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
31' Άστοχη κεφαλιά του Γκερέρο έπειτα από στημένη φάση με τον Βαλμπουενά από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
48%-52% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
35' Τρομερή ευκαιρία της Μπασακσεχίρ και φοβερή επέμβαση του Σα! Έπειτα από καλά δομημένη επίθεση, ο Βίστσα, έστρωσε στον Ρομπίνιο, ο οποίος από εξαιρετική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Πορτογάλο. Πάντως, από το ριπλεϊ φάνηκε ότι πρέπει να ήταν εκτεθειμένος Βόσνιος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
36' Κίτρινη στον Αζουμπουίκε για φάουλ στον Ποντένσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
39' Σουτ του Κριβέλι με τη μια, η μπάλα κόντραρε και έφυγε έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
42' Μονοκόμματο σουτ του Μασούρα εκτός περιοχής έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
Την ίδια ώρα, η Κράσνονταρ κάνει το 2-0 επί της Πόρτο στην Πορτογαλία! Πρέπει να δεχθεί δύο γκολ (χωρίς να βάλει) για να αποκλειστεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-Μπασακσεχίρ 0-0! Οι Πειραιώτες έχουν να λένε ότι ήταν άτυχοι στο 4' με το δοκάρι του Γκιγέρμε, αλλά στη συνέχεια οι Τούρκοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες. Με τους Βίστσα και Κριβέλι στο 10', αλλά κυρίως με τον Ρομπίνιο στο 35'. Όταν από τξν καρδιά της αντίπαλης περιοχής δεν κατάφερε να νικήσει τον Σα. Ο Βόσνιος που του έκανε το γύρισμα έδειξε να είναι εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Αρντά Τουράν αντί Ρομπίνιο στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
Σουτ του Γκερέρο από προσπάθεια του Ποντενσε που έκανε το γύρισμα.. Μπλόκαρε ο τερματοφυλακας των Τούρκων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
50' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Μετά από γύρισμα από τ' αριστερά, ο Γκερέρο άφησε στον Ποντένσε και αυτός στον Βαλμπουενά, που με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
Πιέζει ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
55' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Γκερέρο έπιασε σκαστή κεφαλιά, ο Γκιουνόκ έδιωξε προσωρινά και ο Σεμέδο με προβολή άνοιξε το σκορ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
59' Ντεμπά Μπα αντί Αταμά για την Μπασακσεχίρ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
62' Κίτρινη στον Κλισί για τράβηγμα φανέλας στον Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
63' Απειλεί η Μπασακσεχίρ. Αποκρούει ο Σα, πέφτοντας στην αριστερή του γωνία έπειτα από δυνατό σουτ του Βίστσα από πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:52
66' Δυνατό σουτ του Καϊσάρα, διώχνει σε κόρνερ ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:53
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ραντζέλοβιτς αντί Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:56
71' Κίτρινη στον Ελαμπντελαουί by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός και φυσικά αυτό είναι καλό για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
74' Απειλεί η Μπασάκ. Ο Μπα βγήκε στην κόντρα, τα έβαλε με τον Ομάρ και αστόχησε με συρτό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
75' Αλλαγή για την Μπασακσεχίρ. Ο Γκούλμπραντσεν αντί του Κριβέλι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:01
Ο Ολυμπιακός περιμένει την Μπασακσεχίρ στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
77' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Βιέιρα έφαγε την προσποίηση του Ραντζέλοβιτς και τον έριξε στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
78' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Ο Βαλμπουενά ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε τον Γκιουνόκ στην αριστερή του πλευρά και την μπάλα στην αντίθεση, και πλέον οι ερυθρόλευκοι είναι αγκαλιά με την πρόκριση. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
81' Καμαρά αντί Βαλμπουενά στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ, με τα τωρινά δεδομένα, διότι οι Ρώσοι προηγούνται 3-0 της Πόρτο στο 54ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
Πικάρισμα από τους φίλους του Ολυμπιακού σε αυτούς του ΠΑΟΚ.... by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
89' Κούτρης αντί Γκιγέρμε για τον Ολυμπιακό στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
Τέλος στο ματς. Ολυμπιακός-Μπασακσεχίρ 2-0 (55' Σεμέδο, 78' Βαλμπουενά πέναλτι) και πρόκριση στα play offs για τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος