Ατρόμητος-ΑΕΛ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Ατρόμητου με την ΑΕΛ, για τη πρώτη αγωνιστική της Super League 1.

18:17
18:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΑΕΛ για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
18:23
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι - Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης - Χαρίσης, Ούμπιδες, Μάντσον - Ρόσα, Μανούσος, Βέλλιος by www.sport-fm.gr
18:25
18:28
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Κρίστινσον – Καρανίκας, Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς – Σεσέροβιτς, Μπούστος, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς – Νούνιτς by www.sport-fm.gr
18:29
18:29
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Καχίλα, Νταβιώτης, Ταλόχα, Ουγκράι, Ενσικουλού, Γιακουμάκης. by www.sport-fm.gr
18:30
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Ρίστιτς, Μπάλλας, Ντάουντα, Ζίζιτς, Σικάουκα, Μπέρτος, Φιλίποβιτς. by www.sport-fm.gr
18:32
Ο Ατρόμητος έχει πολύ καλή παράδοση εντός έδρας με την ΑΕΛ (7-6-1). Επίσης, έχει υποστεί μόλις μία ήττα στις 10 τελευταίες αναμετρήσεις του με τους "βυσσινί" (6-3-1). by www.sport-fm.gr
18:33
Θυμίζουμε ότι ο Ατρόμητος τερμάτισε 4ος στο περσινό πρωτάθλημα, ενώ φέτος πορεύεται με τον Γιάννη Αναστασίου στον πάγκο του. by www.sport-fm.gr
18:33
Οι Περιστεριώτες αποκλείστηκαν στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ από τη Λέγκια Βαρσοβίας (0-0 εκτός, 0-2 εντός). by www.sport-fm.gr
18:34
18:35
Πριν από 15 περίπου ημέρες, οι "βυσσινί" προχώρησαν σε αλλαγή προπονητή, με τον Μιχάλη Γρηγορίου να αντικαθιστά τον Γκόραν Πέτριτς. by www.sport-fm.gr
18:38
Διαιτητής του αγώνα ο Βασίλειος Φωτιάς. Υπεύθυνος VAR ο Αναστάσιος Παπαπέτρου. by www.sport-fm.gr
19:00
Ο διαιτητής του αγώνα πήγε να ελέγξει το VAR για πιθανό πέναλτι του Μόρα στον Νάτσο. by www.sport-fm.gr
19:00
19:03
19:04
Σέντρα-σουτ του Νάτσου, λάθος εκτίμηση από τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού πρώτα βρήκε το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
19:11
19:11
19:12
19:12
Μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Μόρας πήρε την κεφαλιά, αλλά σημάδεψε το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:17
31' Κεφαλιά του Μιχαήλ μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
19:20
33' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά από λάθος διώξιμο του Νάστου, ο Μπούστος σούταρε από το ύψος της περιοχής κι ενώ ήταν αμαρκάριστος, αλλά αστόχησε. by www.sport-fm.gr
19:24
19:26
19:30
19:31
Ο Μανούσος με κεφαλιά βρήκε τον Βέλλιο, που πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, αλλά στάθηκε άτυχος, καθώς η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:31
19:34
19:35
Ο Μπούστος από τα δεξιά, ζάλιζε δύο παίκτες και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Γούτα για να καταλήξει στον Μιλοσάβλιεβιτς, που πλάσαρε από τη μικρή περιοχή τον Μέγιερι. by www.sport-fm.gr
19:36
19:38
Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 18' με τον Νάτσο, η ΑΕΛ ανταπέδωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45'+3') με τον Μιλοσάβλιεβιτς. by www.sport-fm.gr
19:52
19:53
19:53
Μία -αναγκαστική- αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Θεοδωράκης αντικατέστησε τον Μέγερι, που αποκόμισε ενοχλήσεις στο φινάλε του ημιχρόνου, στη φάση του γκολ της ΑΕΛ. Συνεχίζουν με την ίδια ενδεκάδα οι φιλοξενούμενοι. by www.sport-fm.gr
19:54
19:57
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από κάθετη πάσα του Βέλλιου, ο Μανούσος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Κρίστινσον έδιωξε με τα πόδια. by www.sport-fm.gr
20:01
20:02
54' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Καρανίκας από δεξιά γύρισε στον Μιλοσάβλιεβιτς, που βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή, αλλά σούταρε με τη μία και η μπάλα κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:04
20:05
20:06
20:07
20:14
66' Ο Ατρόμητος έχει αναλάβει πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η ΑΕΛ αμύνεται σωστά. by www.sport-fm.gr
20:15
67' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο νεαρός Νταβιώτης αντικαθιστά τον Ρόσα. by www.sport-fm.gr
20:18
20:18
71' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι παίρνει τη θέση του Χαρίση. by www.sport-fm.gr
20:19
20:20
72' Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Ατρόμητου, ο Βέλλιος πήρε την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by www.sport-fm.gr
20:21
20:27
20:28
20:29
82' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Φιλίποβιτς αντικαθιστά τον Μιλοσάβλιεβιτς. by www.sport-fm.gr
20:29
20:30
20:31
20:34
20:36
Ο διαιτητής έχει πάει στο VAR για να ελέγξει μια φάση στην οποία υπάρχει σπρώξιμο στον Μανούσο στην περιοχή της ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
20:37
20:38
Με τη χρήση του VAR, ο διαιτητής του ματς καταλόγισε την παράβαση. Υπάρχει σπρώξιμο του Μπάλλα στον Μανούσο. by www.sport-fm.gr
20:38
20:39
20:40
Τρομερή επέμβαση από τον γκολκίπερ της ΑΕΛ, που έπεσε στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr