ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός, για την πρεμιέρα της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

19:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του πρωταθλητή ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό για την 1η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:00 και ως γνωστόν θα καλυφθεί τηλεοπτικά μέσω του PAOK TV. Δηλαδή, θα προβληθεί μόνο online by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Εσίτι, Αουγκούστο, Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Παναιτωλικός (Λουίς Κάστρο): Κνετ, Λιάβας, Γιοβάνοβιτς, Μαλής, Σανιά, Λουσέρο, Ντάλσιο, Ρομάν, Φυτόπουλος, Ντίας, Μπαϊροβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Μίσιτς, Καντουρί, Ζαμπά, Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Τσιγγάρας, Μπαλμπι, Καββαδίας, Ταχάρ, Μπιάι και Ντουάρτε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) - Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Ψαρρής (Ζακύνθου) - 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας) - VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) - AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
19:52
19:52
19:53
Υπενθυμίζεται ότι πλέον έχει τεθεί σε λειτουργία και το VAR στη Super League... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Δίχως, πάντως, να υπάρχουν τα επιθυμητά στην πρώτη ημέρα της διεξαγωγής της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
19:55
19:56
Έτοιμοι για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Πάτησαν χορτάρι οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ και του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Έχει πολύ κόσμο στην Τούμπα. Είναι σχεδόν... τίγκα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
2' Σουτ του Ντάγκλας κοντά από το ημικύκλιο, η μπάλα βρήκε σε σώματα ποδοσφαιριστών του Παναιτωλικού και στη συνέχεια απομακρύνθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Κακή σέντρα του Μπίσεσβαρ από τ' αριστερά, δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του ο Ολλανδός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
5' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο γέμισμα του Μπίσεσβαρ, με τον Πέλκα να προτιμάει να κάνει γυριστό μέσα στην περιοχή και τον Κνετ να μην δυσκολεύεται να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Έχει πιάσει ρυθμό ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
7' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ωραία σέντρα του Ντάγκλας για το κεφάλι του Κρέσπο που από καλή θέση αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
Έχει κλείσει τον -αρκετά παθητικό- Παναιτωλικό στην περιοχή του ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
14' Φάουλ σε καλή θέση -και λίγο δεξιά- για τον ΠΑΟΚ. Κίτρινη στον Λουσέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Μικρή διακοπή, βρίσκεται στο έδαφος ο Λουσέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
16' Το εκτέλεσε ο Πέλκας και έφυγε η μπάλα αρκετά ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
20:19
19' Καλή επίθεση για τον Παναιτωλικό. Ωραία μπαλιά, μετά από κόντρα επίθεση, από τ' αριστερά και κοντρόλ του Ντάλσιο μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γιαννούλης έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
20:22
Cooling break στο παιχνίδι. Είναι απαραίτητο λόγω των συνθηκών της εποχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
27' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 1-0! Καλή σέντρα του Γιαννούλη από τ' αριστερά, κακή έξοδος του Κνετ και η μπάλα στα δίχτυα από το κεφάλι του Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
31' Άστοχη κεφαλιά του Σφιντέρσκι από καλή θέση, αλλά με άλμα σε κακό τάιμινγκ, έπειτα από καλή σέντρα του Λημνιού. Κίτρινη για τον Ντάγκλας δευτερόλεπτα πριν για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
20:35
35' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Δυνατό σουτ του Ρομάν, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
37' Σέντρα του Σανιά για τον Παναιτωλικό, και άστοχο σουτ στην κίνηση από τον Μπαϊροβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
41' Σουτ από τον Φυτόπουλο και η μπάλα εκτός εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
43' Μακρινό σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο -σχεδόν αμαρκάριστος- Πέλκας αστόχησε από το ύψος του πέναλτι και λίγο πιο μπροστά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0!Το τέρμα του Σφιντέρσκι στο 27' με κεφαλιά χωρίζει τις δύο ομάδες. Ανώτερος συνολικά ο "δικέφαλος", θα μπορούσε να σημειώσει και δεύτερο τέρμα με τον Πέλκα λίγο πριν την ανάπαυλα. Οι τελικές είναι 10-3 και η κατοχή της μπάλας 60%-40% by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Μιμίτο αντί Φυτόπουλου στο ματς για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Άκπομ, Ροντρίγκο και Μίσιτς κάνουν προθέρμανση για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
52' Δοκίμασε, χωρίς τύχη, το πόδι του από τα δεξιά ο Σανιά για τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
59' Άστοχη κεφαλιά του Μπραΐροβιτς για τον Παναιτωλικό, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Πασχαλάκη. Η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
63' Φαρμακερό μεν, αλλά χωρίς αποδέκτη γύρισμα του Μίσιτς από τα δεξιά δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι αντί του Μπίσεσβαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Θα μπει ο Ντουάρτε στο ματς για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Μέτριος ο ΠΑΟΚ σε αυτό το πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
67' Άκπομ αντί Σφιντέρσκι στο ματς για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
68' Ντουάρτε αντί Ρομάν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
69' Δυνατό-άστοχο σουτ του Ντάλσιο για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
73' Άστοχο σουτ του Ντάγκλας λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
76' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 2-0! Ο Μίσιτς έκανε δυνατή σέντρα-σουτ από τα δεξιά και ο Κνετ, που κάνει και πάλι κακή εκτίμηση, θα αναγκαστεί να μαζέψει για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
79' Κλασική ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάλσιο βρήκε τον Μπαΐροβιτς με κάθετη και ο φορ των φιλοξενούμενων έκανε διαγώνιο σουτ από πλεονεκτική θέση, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
80' Ζαμπά αντί Πέλκα στο ματς για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Κίτρινη ο Ντουάρτε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
81' Σουτ του Ντάγκλας από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
85' Επικίνδυνο σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
88' Σουτ του Μάτος με το αριστερό, η μπάλα στην αγκαλιά του Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
90+3' Γκολ ο Παναιτωλικός, μειώνει σε 2-1! Ωραίο σουτ του Ντάλσιο με το αριστερό και η μπάλα στην αριστερή γωνία του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος