Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

21:08
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο για την 3η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Οι δύο ομάδες έχουν το απόλυτο έως τώρα στο πρωτάθλημα, αφού αφενός ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Φάληρο και της ΑΕΛ στη Λάρισα, ενώ η ομάδα της Μαγνησίας πέρασε με 2-1 από τη Νέα Σμύρνη και επικράτησε 1-0 του Άρη στο γήπεδό της στη 2η αγωνιστική by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Πάμε να αναφέρουμε την ενδεκάδα της κάθε ομάδας... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Κούτρης, Μεριά, Σισέ, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά, Ποντένσε, Ραντζέλοβιτς, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Ζοάο, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Μυστακίδης, Γέντρισεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Σουντανί, Μπουχαλάκης, Μπενζιά, Γκερέρο, Αβραάμ, Τοροσίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μελίσσας, Μήτογλου, Ηλιόπουλος, Μάντζης, Μαξ, Ατίγιατ, Τόρες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Ο Πέδρο Μαρτίνς, ο οποίος έχει κάνει ένα μίνι ροτέισον ώστε να δώσει ανάσες ενόψει Τότεναμ, άφησε εκτός αποστολής Τζολάκη, Τσιμίκα, Μπρούνο και Λοβέρα από τους παίκτες που είχε πάρει μαζί του. Αντιθέτως, έχει για πρώτη φορά στη διάθεσή του τον Μπενζιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς), Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Χριστακόγλου (Χαλκιδικής), 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) - VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός, έχει κλείσει τους φιλοξενούμενους πίσω by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
10' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης, αλλά πρόκειται ως μη γενόμενη φάση, αφού ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
12' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, ωραία κίνηση και σκαστή κεφαλιά του Γκιγέρμε, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Καλή προσπάθεια των γηπεδούχων που μένει στη μέση λόγω offside by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
17' Κίτρινη στον Μυστακίδη για σκληρό φάουλ στον Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ύστερα από γύρισμα από τα αριστερά, ο Κούτρη έκανε "τσαφ" και έδωσε στο πιάτο την μπάλα στον Μουνίθ που έπιασε δυνατό σουτ, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα. Πολύ κακή η αντίδραση του διεθνή μπακ σε αυτήν τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
21' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, κεφαλιά του Μυστακίδη προς τα πίσω και η μπάλα στο οριζόντιο του Γκαραβέλη, ενώ ο Δημόπουλος απομάκρυνε λίγο μετά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Σκληρά τα μαρκαρίσματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
26' Απειλεί ο Βόλος. Επίθεση από τ' αριστερά με τον Ζοάο, κόβει την τελευταία στιγμή ο Μεριά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
27' Άστοχο σουτ του Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:01
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του αγώνα. Ανώτερος συνολικά ο Ολυμπιακός, αλλά και οι φιλοξενούμενοι έχουν παρουσιαστεί αρκετά αξιόμαχοι, ενώ είναι και αρκετά επικίνδυνοι στην κόντρα επίθεση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
36' Κίτρινη στον Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
Ημιτελείς προσπάθειες του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Έχει πάει ο Ραντζέλοβιτς αριστερά και ο Ποντένσε δεξιά στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
45' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί που πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη, αλλά έχει υποδειχθεί σε αντικανονική θέση. Οριακή φάση, δεν φάνηκε από το ριπλέι να είναι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Καραϊσκάκη. Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 1-0 Το τέρμα του Γκιγέρμε στο 12' με κεφαλιά έχει κάνει τη διαφορά στο παιχνίδι. Στο 21' οι Πειραιώτες είχαν δοκάρι με το φάουλ του Βαλμπουενά και την κεφαλιά του Μυστακίδη προς τα πίσω, ενώ λίγο πριν ο Μουνίθ (19') είχε μεγάλη ευκαιρία με δυνατό σουτ έπειτα από "τσαφ" του Κούτρη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
50' Άστοχο σουτ του Κούτρη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
51' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Δυνατό/ χαμηλό σουτ του Ζοάο και εξαιρετική επέμβαση του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
52' Φαλτσαριστό σουτ του Μυστακίδη εκτός περιοχής, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
Κίτρινη στον Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
56' Μαξ αντί Τσοκάνη στο ματς για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
Σκληρό φάουλ του Μαξ στον Βαλμπουενά, δεν τιμωρείται με κίτρινη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
Εκτέλεσε το φάουλ ο Βαλμπουενά, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία, αφού δεν έφτασε σε αυτήν ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
59' Κίτρινη στον Ζοάο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
59' Άστοχο σουτ του Κούτρη έπειτα από γύρισμα του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
61' Δυνατό σουτ του Γκιγέρμε, έδιωξε ο Γκαραβέλης by Αποστόλης Λιβάνιος
22:50
64' Σε μια -εν τέλει- ως μη γενόμενη φάση, ο Ολυμπιακός βγήκε στην κόντρα με τρεις παίκτες, αλλά ο Ραντζέλοβιτς ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα. Ο βοηθός δεν σήκωσε τη σημαία από το ξεκίνημα και ο Σέρβος, έχοντας Ποντένσε και Ελ Αραμπί να τον περιμένουν, ούτε τελείωσε μόνος του τη φάση κι ενώ ήταν φάτσα με τον τερματοφύλακα, αλλά δεν έκανε και καλό γύρισμα σε έναν από τους δύο συμπαίκτες του, που είχαν... πιάτο την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
68' Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και άτσαλο διώξιμο του Σα, που παραχωρεί κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
69' Άστοχο σουτ του Γέντρισεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
69' Ατιγιάτ αντί Μυστακίδη στο ματς για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
70' Σουνταντί αντί Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
72' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Ποντένσε έδωσε στον Βαλμπουενά, που μέσα από την περιοχή γύρισε -με τη βοήθεια κόντρας- για τον Ελ Αραμπί που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:01
74' Γκερέρο μέσα. Έξω ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
77' Άστοχο σουτ του Ατιγιάπ για τον Βόλο, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
78' Γύρισμα του Σουντανί για τον Γκερέρο, χωρίς αποδέκτη, σε επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
79' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Κίνηση του Γκερέρο έπειτα από κάθετη του Κούτρη και συρτό σουτ του Ισπανού φορ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Ευθύνεται ο Γκαραβέλης για το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
82' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Λύρατζης τραβάει παρατεταμένα τη φανέλα του Ποντένσε. Και εκτός και εντός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
83' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0! Ο Βαλμπουενά ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και νίκησε τον Γκαραβέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
84' Μπενζιά αντί Γκιγέρμε στο ματς για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
85' Ηλιόπουλος αντί Μουνίθ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
Άστοχο σουτ του Γκερέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
88' Ωραία ενέργεια και άστοχο τελείωμα του Ποντένσε μέσα από την περιοχή, αν και είχε τον Σουντανί να τον περιμένει by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
90' Σέντρα-σουτ του Ομάρ, έπειτα από κίνηση χωρίς την μπάλα στην πλάτη της άμυνας, άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
90+4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-0! Γύρισμα του Κούτρη για τον Σουντανί που εκτέλεσε από την καρδιά της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος