Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Αστέρα Τρίπολης για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1.

18:32
18:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης για την 3η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
18:37
Η Ξάνθη έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με "2 στα 2" αφού πέτυχε δύο διπλά στις έδρες της ΑΕΚ (1-2) και του Παναιτωλικού (1-2). by www.sport-fm.gr
18:37
Από την άλλη, ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε με δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες καθώς έχασε από Ολυμπιακό (1-0 εκτός) και ΑΕΚ (2-3 εντός). by www.sport-fm.gr
18:40
18:41
Η παράδοση είναι συντριπτικά υπέρ της Ξάνθης, που έχει 7 νίκες, 14 ισοπαλίες και μόλις 3 ήττες σε 24 συνολικά ματς κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
18:51
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Σάο Μπέντο - Ντίρεσταμ, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Σόσα - Τέρκι, Κοβάτσεβιτς - Μπαριέντος, Τεσέιρα, Τζουρίτσκοβιτς - Στούργκεον by www.sport-fm.gr
18:53
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Αντζουλάς, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μαρτίνεθ - Καπίγια, Μουνάφο - Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Ριέρα - Μπαράλες by www.sport-fm.gr
18:54
18:57
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Σταθάκης, Μουλέν, Ντε Αμορίμ, Μαλεζάς, Φόσε, Ντε Λούκας, Καμαρά. by www.sport-fm.gr
18:57
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Μιχαήλ, Τασουλής, Χαουρέγκι, Ιγκλέσιας, Σουάρεθ, Κώτσιρας, Τζίμας. by www.sport-fm.gr
18:57
18:59
19:03
19:04
Παρεμπιπτόντως, ο αγωνιστικός χώρος δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση. by www.sport-fm.gr
19:05
19:11
19:12
13' Επικίνδυνα στην περιοχή ο Εντουάρντο, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:18
19:18
Σέντρα του Στούργκεον από τα αριστερά, ο Τζουρίτσκοβιτς πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0. by www.sport-fm.gr
19:21
19:22
19:25
19:28
28' Κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Σάο Μπέντο. Λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα, ο Στούργκεον βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, αλλά τον νίκησε ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:30
19:30
19:31
32' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Μετά από κάθετη πάσα του Λουίς Φερνάντεθ, ο Ριέρα βρέθηκε στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Σάο Μπέντο έδιωξε. by www.sport-fm.gr
19:36
19:42
19:45
19:45
Το μοναδικό γκολ στο 19' ο Τζουρίτσκοβιτς με κεφαλιά. Λίγες οι καλές φάσεις στο ματς. by www.sport-fm.gr
19:59
20:00
Μία αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κώτσιρας παίρνει τη θέση του Αντζουλά. by www.sport-fm.gr
20:00
20:00
20:05
20:10
54' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Στούργκεον βγήκε επικίνδυνα στην αντεπίθεση, γύρισε στον Μπαριέντος, που βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:10
20:11
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον -αμαρκάριστο στη μικρή περιοχή- Στούργκεον, που "τσίμπησε" την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για το 2-0. by www.sport-fm.gr
20:13
20:14
Ο Μαρκ Φερνάντεθ πήρε την πάσα από τον Μπαράλες, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Σάο Μπέντο για να μειώσει σε 2-1. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ωστόσο στη συνέχεια μέτρησε κανονικά με τη χρήση του VAR. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
63' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντεθ σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:20
65' Πρώτη αλλαγή στο ματς για την Ξάνθη. Ο Ουίλιαμ αντικαθιστά τον Τζουρίτσκοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:21
20:25
20:28
20:29
73' Δεύτερη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Χαουρέγκι πήρε τη θέση του Ριέρα. by www.sport-fm.gr
20:31
20:33
77' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά του Πασαλίδη μετά από την εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο Μπαράλες δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και ο Σάο Μπέντο έδιωξε με γροθιές. by www.sport-fm.gr
20:33
20:34
20:36
20:39
20:40
85' Καλή στιγμή για την Ξάνθη στην αντεπίθεση. Ο Ουίλιαμ σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:41
20:43
20:46
20:47
91' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και βρήκε τον Χαουρέγκι, ωστόσο ο τελευταίος δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by www.sport-fm.gr
20:47
20:49
20:49
94' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά-ψαράκι του Μπαράλες, έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του ο Σάο Μπέντο. by www.sport-fm.gr
20:50
20:50
Η ακριτική ομάδα έκανε το "3 στα 3" για πρώτη φορά στην ιστορία της! Μάλιστα, νίκησε με το ίδιο σκορ και στα 3 παιχνίδια! by www.sport-fm.gr
20:51
Τζουρίτσκοβιτς (19') και Στούργκεον (55') τα γκολ της Ξάνθης. Στο 57' μείωσε ο Μαρκ Φερνάντεθ για τον Αστέρα Τρίπολης, που υπέστη την 3η διαδοχική ήττα του. by www.sport-fm.gr