ΑΕΚ-Λαμία

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Λαμία για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1.

18:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Λαμία για την 3η αγωνιστική της Super League 1. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
Η ΑΕΚ προέρχεται από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην Τρίπολη επί του Αστέρα και έχει τρεις βαθμούς σε δύο παιχνίδια, με την Λαμία να έχει δύο ισοπαλίες σε ισάριθμα ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Για να δούμε, λοιπόν, πως θα παρουσιαστούν οι δύο ομάδες μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων. Θυμίζουμε, πως στον πάγκο της ΑΕΚ παραμένει ο Νίκος Κωστένογλου μετά από απόφαση της διοίκησης. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, 25 περίπου λεπτά πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου, Βράνιες, Λόπες, Σιμόες, Κρίστισιτς, Αλμπάνης, Λιβάγια, Ζεράλδες, Γιακουμάκης. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Τσιντώτας, Χουλτ, Παουλίνιο, Ντέλετιτς, Γαλανόπουλος, Βέρντε και Κλωναρίδης.. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
Αλλάζει σχηματισμό ο Νίκος Κωστένογλου και επιλέγει διάταξη 4-4-1-1. Απουσιάζουν οι Μάνταλος, Τσιγκρίνσκι και Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Σκόνδρας, Ρόμανιτς, Καραμάνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κάτσικας, Τζανετόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τουράμ, Σασί, Ανάκογλου και Μπουλούλης. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Εκτός αποστολής έμειναν ο τραυματίας Τσούκαλος, όπως και οι Τιρόνε, Κάχριμαν, Ράμος, Θεοδωρόπουλος και Μπαχανάκ που κρίθηκαν ανέτοιμοι. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Διαιτητής είναι ο Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Πάγκαλο (Λασιθίου), ενώ τέταρτος είναι ο Γκάμαρης (Αθηνών). Διαιτητής VAR ο Τζήλος (Λάρισας) και AVAR η Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους και σε λίγο θα αποσυρθούν στα αποδυτήρια. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Ενός λεπτού σιγή για την γενοκτονία των Ελλήνων της Μικράς Ασίας! by Γιώργος Τσανάκας
19:18
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:20
3' Πρώτο κόερνερ στο ματς, για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
5' Σουτ του Μπακάκη από μακριά, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
6' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Διαγώνιο συρτό σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή, το έβγαλε με υπερένταση ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
19:28
Πολύ ωραίες παρουσίες στο ΟΑΚΑ, πάντως... Ελπίζουμε να έχουμε και ανάλογο θέαμα εντός αγωνιστικού χώρου. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
12' Σύγχυση στα καρέ της Λαμίας, διώχνει τελευταία στιγμή ο Πλιάτσικας! by Γιώργος Τσανάκας
19:30
13' Μικρή διακοπή καθώς είχε χτυπήσει ο Ρόμανιτς. Δεν είχε δείξει κάτι ο διαιτητής αλλά ήταν φάουλ και κάρτα στον Βράνιες, που άπλωσε το χέρι του και τον βρήκε στο πρόσωπο! Πάει να εξετάσει την φάση στο VAR ο Μανούχος, για να δει εάν υπήρχε περίπτωση για κόκκινη κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
16' Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες, σωστή η απόφαση του Μανούχου! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
17' Καλή εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, μπλόκαρε ο Μπάρκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
19' «Φωνάζει» για πέναλτι η ΑΕΚ σε πέσιμο του Ζεράλδες. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι, καμία παράβαση από τον Σκόνδρα! Ήταν και κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Πορτογάλο χαφ! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
22' Κόρνερ του Λιβάγια, ο προωθημένος Βράνιες έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
19:43
Φτάσαμε στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
26' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Ρόμανιτς. Μπροστά του, ακριβώς, ήταν η φάση και... κατάφερε να την χάσει! by Γιώργος Τσανάκας
19:45
27' Φάση για την Λαμία. Εκτέλεση κόρνερ, ο Καραμάνος πήγε να βάλει ένα απίθανο γκολ με βολ-πλανέ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
19:47
29' Ωραίο σουτ του Λόπες, πέφτει και διώχνει ο Βελλίδης και στην επαναφορά ο Αλμπάνης κάνει κάκιστο τελείωμα, στέλνοντας την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
32' Ο Ζεράλδες έκανε το σουτ, το οποίο κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
19:51
19:54
36' Αναγκαστική αλλαγή για την Λαμία. Βασιλόγιαννης αντί Μπεχαράνο. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
37' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Ο Λιβάγια έκανε φοβερή ντρίμπλα και άδειασε τον Σάλιακα, στη συνέχεια έκανε το παράλληλο γύρισμα με δύναμη και ο Πλιάτσικας έστειλε άθελά του την μπάλα στα διχτυα της ομάδας του! 1-0 λοιπόν η ΑΕΚ με την... βοήθεια του Πλιάτσικα. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Πλησιάζουμε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 της Λαμίας χάρη στο αυτογκόλ του Πλιάτσικα. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
44' Ωραία κεφαλιά του Γιακουμάκη, έπεσε και μπλόκαρε ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
44' Ο Λιβάγια δίνει στον Αλμπάνη, ο οποίος συγκλινει και σουτάρει αλλά δεν βρίσκει εστία. Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
10(6) - 2(1) οι τελικές προσπάθεις υπέρ της ΑΕΚ στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
45+2' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ζεράλδες, ο Βράνιες πετάχτηκε και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Εξετάζουν το VAR τώρα οι διαιτητές για οφσάιντ. Από το πρώτο ριπλέι φάνηκε πως ήταν στην ίδια ευθεία και δεν υπήρχε οφσάιντ, αφού τον κάλυπτε ο Πλιάτσικας. Φυσικά και μετράει το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Τέλος στο πρώτο μέρος! Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 της Λαμίας. Ο Πλιάτσικας με αυτογκόλ μετά το γύρισμα του 37ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Βράνιες να γράφει το 2-0 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
49' Φοβερό σουτ του Κρίστισιτς από μακρινή απόσταση, έδιωξε σε κόρνερ ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
Φτάσαμε στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, η ΑΕΚ συνεχίζει να προηγείται με 2-0 της Λαμίας. Έχει πέσει αρκετά, πάντως, ο ρυθμός του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
61' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Λόπες. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
63' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ του Λιβάγια, ο Βράνιες βρέθκηε αφύλαχτος στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
64' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Κλωναρίδης αντί Αλμπάνη. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
65' Αλλαγή για την Λαμία. Τουράμ αντί Ρόμανιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
67' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
68' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
72' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Βέρντε αντί Ζεράλδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα με το 2-0 υπέρ της ΑΕΚ κόντρα στη Λαμία να παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
76' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γαλανόπουλος αντί Κρίστισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
84' Φοβερή επέμβαση του Βελλίδη, ο οποίος δεν επιτρέπει στον Βέρντε να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
85' Αλλαγή για την Λαμία. Μπουλούλης αντί Δημούτσου. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
87' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια, στην αγκαλιά του Βελλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
90' Ο Βέρντε άνοιξε στον Κλωναρίδη που έκανε το πλασέ από την περιοχή αλλά έδιωξε ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
21:14
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ επικράτησε πολύ εύκολα με 2-0 της Λαμίας και πήρε τους τρεις βαθμούς. Ο Πλιάτσικας με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ στο 37', με τον Βράνιες να γράφει το 2-0 στο 45'. by Γιώργος Τσανάκας