Champions League

Δεύτερη ημέρα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, και το sportfm.gr σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων!

18:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων τoυ Champions League. Χθες, είχαμε την πρεμιέρα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, σήμερα συνεχίζεται η πρώτη αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Χθες, είχαμε κάποιες σπουδαίες αναμετρήσεις όπως το Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα (0-0) και το Νάπολι-Λίβερπουλ (2-0), ενώ η ομάδα που εντυπωσίασε ήταν η Σάλτσμπουργκ, η οποία επικράτησε με 6-2 της Γκενκ στο ντεμπούτο της στη διοργάνωση! by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Σήμερα, μεταξύ των οκτώ αγώνων υπάρχει και αυτό του Ολυμπιακού με την Τότεναμ, το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε από ξεχωριστό live, εδώ! by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Όπως και χθες έτσι και σήμερα και σε κάθε αγωνιστική, τα ματς θα διεξάγονται σε δύο σετ. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Στις 19:55 ξεκινάνε τα Ολυμπιακός-Τότεναμ και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Στις 22:00 έχουμε σέντρα στα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Φυσικά, το Παρί-Ρεάλ και το Ατλέτικο-Γιουβέντους είναι τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια από το σημερινό πρόγραμμα και φυσικά το Ολυμπιακός-Τότεναμ, λόγω της παρουσίας των Πειραιωτών! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
19:35
19:36
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις ενδεκάδες από το Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
19:36
Κι εδώ μπορείτε να δείτε τις ενδεκάδες από το Ολυμπιακός-Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Ένα δεκάλεπτο για να ξεκινήσουν τα δύο παιχνίδια. Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι και Ολυμπιακός-Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
19:54
Έχουν φτιάξει ένα τρομερό κορεό οι οπαδοί του Ολυμπιακού, σε λίγο θα υπάρχει και φωτογραφικό υλικό για να το δείτε. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Σέντρα στις δύο αναμετρήσεις σε Βέλγιο και Ελλάδα! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
20:10
Πρώτο τέταρτο στα δύο ματς. Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0 και Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
19' Ολυμπιακός-Τότεναμ: Μεγάλη διπλή φάση για τον Ολυμπιακό. Αρχικά, ο Γκερέρο είδε το σουτ του να σταματάει στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Γκιγέρμε πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
25' Ολυμπιακός-Τότεναμ: Πέναλτι για την Τότεναμ σε μαρκάρισμα του Μεριά στον Κέιν. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
26' Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-1: Ο Κέιν εκετελεί με δύναμη στο κέντρο και δίνει προβάδισμα στους Άγγλους. Από το πουθενά, η Τότεναμ χωρίς να έχει απειλήσει βρίσκει το γκολ χάρη στο ανόητο πέναλτι του Μεριά. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
30' Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-2: Ο Λούκας Μόουρα με φοβερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα εκεί που δεν μπορεί να το... βγάλει ο Σα και δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Άγγλους. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
35' Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0: Στο Βέλγιο δεν υπάρχει σκορ αλλά φουλ φάσεις και εξαιρετικός ρυθμός. Στο 31' ο Μπάμπελ έχασε τετ-α-τετ, με τους γηπεδούχους να απαντάνε στο 34' με δοκάρι του Ρίκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
45' Oλυμπιακός-Τότεναμ 1-2: Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό με ωραίο διαγώνιο τελείωμα του Ποντένσε, μετά την πάσα που δέχθηκε από τον Βαλμπουενά. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Ημίχρονο και στα δύο ματς. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-2 και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Φάληρο και Μπριζ by Γιώργος Τσανάκας
21:00
49' Ο Ντέλε Άλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως δεν βρίσκεται σε κανονική θέση και παραμένει το 1-2 στο Καραϊσκάκη. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
52' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Ο Βερτόνχεν πάτησε από πίσω τον Βαλμπουενά, που είχε πλάτη στην εστία και ο Ρόκι έδειξε την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ. Παραμένει το 0-0 στο ματς με την Γαλατά. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
54' ΓΚΟΟΟΛ 2-2 επιστρέφει ο Ολυμπιακός με τον Βαλμπουενά να νικάει τον Γιορίς. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Νέα τρομερή ευκαιρία για την Μπριζ, με τον Μουσλέρα να κρατάει το 0-0 για την Γαλατά με εξαιρετική επέμβαση σε κεφαλιά ύστερα από κόρνερ (54') by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Ο Φεγκουλί αγγίζει το γκολ για την Γαλατά στο Βέλγιο, όμως η μπάλα για εκατοστά δεν του έκανε το χατίρι. Παραμένει χωρίς γκολ το παιχνίδι με την Μπριζ (0-0, 61') by Γιώργος Τσανάκας
21:16
65' Μεγάλη απόκρουση του Σα, που κρατάει το 2-2 για τον Ολυμπιακό στο σουτ από πλάγια θέση που επιχείρησε ο Ντέλε Άλι. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Οδεύουμε προς το 75ο λεπτό. Ολυμπιακός-Τότεναμ 2-2 και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Παραμένει το 0-0 στο Μπριζ και το 2-2 στον Πειραιά. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
Στο 90' μπήκαμε στο Βέλγιο, παραμένει το 0-0. Στο 92' στο Φάληρο, στο 2-2 το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Τέλος στις δύο αναμετρήσεις! Ολυμπιακός-Τότεναμ 2-2, Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάνε τα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Σέντρα στις έξι αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Πρώτο δεκάλεπτο στα ματς, δεν υπάρχει σκορ πουθενά. 'Ολα στο 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
10' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 1-0: Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με προβολή του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Μάριν Λέοβατς.
by Γιώργος Τσανάκας
22:13
14' Παρί-Ρεάλ 1-0: Ο Άνχελ Ντι Μαρία σκοράρει από κοντά με ωραίο σουτ και δίνει το προβάδισμα στους Παριζιάνους. Φέρει ευθύνη και ο Κουρτουά που δέχεται το γκολ στην κλειστή γωνία. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
16' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 0-1: Ο Κριχόβιακ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, παγώνει το Λεβερκούζεν.
22:24
24' Σαχτάρ-Σίτι 0-1: Ο Μαχρέζ παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει μετά από σουτ του Ρόδρι στο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
25' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-1: Μετά από σουτ του Αρανγκίζ, ο Χέβεντες έβαλε την προβολή και έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
22:32
31' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 2-0: Μετά από γύρισμα του Λέοβατς, ο Όρσιτς σκόραρε με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής.
22:33
33' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Ντι Μαρία σκοράρει ξανά, με άψογο πλασέ έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
22:34
34' Μπάγερν-Ερυθρός Αστ. 1-0: Άψογη σέντρα του Πέρισιτς, ο Κομάν σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
35' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Μπέιλ σκοράρει με φοβερό τελείωμα αλλά ο διαιτητής δεν το μετράει γιατί στο κοντρόλ έκανε χέρι ο Ουαλός. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
37' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ 1-2: Ο Μπαρίνοφ με σουτ από τα 35 μέτρα μετά το λάθος του Χραντέτσκι, δίνει ξανά προβάδισμα στους Ρώσους. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
38' Σαχτάρ-Σίτι 0-2: Ο Γκουντογκάν δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τού Πεπ Γκουαρδιόλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:43
42' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0: Τι κάνουν οι Κροάτες, φοβερά πράγματα! Ο Όρσιτς μετά το γύρισμα του Αντέμι δίνει αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του!
22:47
Ημίχρονο σε όλα τα ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης 2-0, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 1-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 0-0, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
Η συνομιλία μεταξύ Κριστιάνο Ρονάλντο και Ζοάο Φέλιξ πριν τη σέντρα στο Ατλέτικο-Γιουβέντους.
23:04
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα όλων των αγώνων. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
48' Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-1: O Ιγκουαΐν έδωσε στον Κουαδράδο, ο οποίος με φοβερό σουτ στο απέναντι «Γ» άφησε... άγαλμα τον Όμπλακ για το 0-1.
23:19
Φτάσαμε στο 62ο λεπτό, δεν έχει αλλάξει κάτι στα ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:23
65' Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-2: Φοβερή σέντρα του Σάντρο, ο Ματουιντί βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και με καρφωτή κεφαλιά δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Γιουβέντους. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
70' Ατλέτικο-Γιουβέντους 1-2: Ο Σάβιτς με κοντινή κεφαλιά μειώνει για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
69' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0: Χατ-τρικ από τον Όρσιτς και το... πάρτι συνεχίζεται για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by Γιώργος Τσανάκας
23:34
76' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Μπενζεμά σουτάρει και σκοράρει από κοντά. Δεν μετράει το γκολ για οφσάιντ . by Γιώργος Τσανάκας
23:35
76' Σαχτάρ-Σίτι 0-3: Σκοράρει ο Ζέσους για το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:37
80' Μπάγερν-Ερυθρός 2-0: Ο Λεβαντόφσκι σκοράρει και καθαρίζει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:48
90' Ατλέτικο-Γιουβέντους 2-2: Κεφαλιά του Ερνάντες και 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:49
91' Παρί-Ρεάλ 3-0: Ο Μενιέ από κοντά δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Παρί. by Γιώργος Τσανάκας
23:49
90' Μπάγερν-Ερυθρός 3-0: Ο Μίλερ σκοράρει αυτή τη φορά. by Γιώργος Τσανάκας
23:52
Τέλος σε όλα τα ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης 3-0, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 3-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-3, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 2-2, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2. by Γιώργος Τσανάκας