Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Λαμία, για την 5η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Λαμία για την 5η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Οι Πειραιώτες αναζητούν τη νίκη που θα τους διατηρήσει στην κορυφή του πρωταθλήματος, ανεξαρτήτως αποτελέσματος στο ντέρμπι, θέλοντας με αυτόν τον τρόπο να αφήσουν πίσω την κακή εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό (1-1) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από το εντός έδρας 1-1 με τον Πανιώνιο και έχουν τρεις βαθμούς σε 4 ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε κάνει ροτέισον και παρατάσσει τους Πειραιώτες με αρκετές αλλαγές σε σχέση με τα πρόσφατα ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Κούτρης, Μπα, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Γκιγέρμε, Ποντένσε, Σουντανί, Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον και Σάλιακας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Ο Πορτογάλος τεχνικός παρατάσσει τον Ολυμπιακό με Μπα, Κούτρη, Καμαρά, Σουντανί και Ελ Αραμπί βασικούς κόντρα στους Φθιωτούς, διατηρώντας Σα, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Ποντένσε και Βαλμπουενά στο αρχικό σχήμα. Ως εκ τούτου Μπουχαλάκης, Γιώργος Μασούρας και Γκερέρο παίρνουν ανάσες. Όπως και ο Τσιμίκας με τον Μεριά που είναι εκτός αποστολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Μπενζιά, Μπουχαλάκης, Γκερέρο, Λοβέρα, Παπαδόπουλος και Γκασπάρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κάτσικας, Τζανετόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τουράμ, Ντελ Πίνο, Μπαχανάκ και Μπουλούλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Διαιτητής ο Διαμαντόπουλος. Διαιτητής VAR ο Γιώργος Κομίνης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Γιώργος Μασούρας και Τζολάκης εκτός 18άδας για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Στον αγωνιστικό χώρος πλέον οι δύο ομάδες, ξεκινάει εντός ολίγου το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Βραβεύτηκε ο Ντέιβιντ Μπλατ πριν την έναρξη της αναμέτρησης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
9' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμέδο έκανε μπαλιά ακριβείας για τον Ποντένσε, που έστρωσε κατευθείαν για τον Σουντανί, που από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα πάνω στον Βελλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
19:42
Καλή προσπάθεια της Λαμίας με τον Ρόμανιτς, που σταματάει επειδή ήταν οφσάιντ ο παίκτης των φιλοξενούμενων. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
13' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σουντανί δεν μπόρεσε να μπει καλά στη φάση και έστρωσε στον Κούτρη που έπιασε σουτ, αλλά του έβαλε κόντρα ο Σάλιακας και έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
14' Ο Σεμέδο έκανε προβολή δίχως αποτέλεσμα και στη συνέχεια διαμαρτυρήθηκε για τράβηγμα σε μαρκάρισμα του Βύντρα μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
17' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Γκιγέρμε βρήκε τον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή και αυτός εκτέλεσε με τη δεύτερη, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Έχει πιάσει ρυθμό ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
26' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έξυπνη κάθετη του Κούτρη με το δεξί, βρήκε τον Σουντανί που από δύσκολη θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βελλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
27' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έπειτα από στημένη φάση ο Σουντανί αστόχησε με κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αν και ήταν σχεδόν αμαρκάριστός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
29' Απειλεί η Λαμία. Ο Μπεχαράνο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
35' Καλή επίθεση του Ολυμπιακού με ωραία κυκλοφορία της μπάλας, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε να απειλήσει μετά τη γλυκιά σέντρα του Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
39' Δυνατό σουτ του Γκιγέρμε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλας λίγο πάνω από την εστία της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
43' Τζανετόπουλος αντί Πλιάτσικα στο ματς για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Γέμισμα του Βαλμπουενά, διώχνει με δυσκολία ο Βελλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-Λαμία 0-0 Οι Πειραιώτες έχουν βρει αρκετές καλές φάσεις, με τον Σουντανί να πρωταγωνιστεί στις περισσότερες, αλλά δεν τις έχουν εκματελλευτεί, με αποτέλεσμα να μην έχουν βρει έως τώρα το γρήγορο γκολ που αναζητούσαν (ενόψει και του Ερυθρού Αστέρα) στο παιχνίδι. Συνολικά, παρότι δεν προηγείται, έχει πατήσει περισσότερο στην αντίπαλη περιοχή σε σχέση με τα προηγούμενα ματς εντός των συνόρων, όπου έβαλε νωρίς γκολ. Πάντως και η Λαμία, αν και δεν έχει αρκετές φάσεις, δημιουργεί προβλήματα όταν παίζει γρήγορα στην κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
47' 'Αστοχη κεφαλιά του Σουντανί (μετά από σέντρα του Ομάρ), με παίκτη να είναι πάνω του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
48' Απειλεί μετά από αντεπίθεση η Λαμία, αλλά ο Καραμάνος βρήκε τον Σα σε ετοιμότητα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Στην κόντρα με τον Ρόμανιτς η Λαμία, βγήκε αρκετά έξω από την περιοχή του και απομάκρυνε ο Σα, που βρίσκεται στο έδαφος τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Σηκώθηκε ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
51' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο (εκτεθειμένος) Ποντένσε έκανε τη σέντρα, ο Σουντανί νικήθηκε από τον Βελλίδη και ο Ελ Αραμπί που πήρε το... ριμπάουντ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
53' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Μετά από γύρισμα του Σουντανί, ο Ποντένσε καθυστέρησε και έστειλε την μπάλα στα σώματα και στη συνέχεια ο Ελ Αραμπί ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
55' Σουτ του Κούτρη, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Βελλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Καλή επίθεση με συνεργασία Γκιγέρμε-Ποντένσε, αλλά όχι τόσο καλό γύρισμα του Πορτογάλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
61' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Έπειτα από κόντρα επίθεση, ο Ποντένσε γύρισε από τ' αριστερά, ο Ελ Αραμπί έστρωσε για τον Σουντανί, που αυτήν τη φορά πλάσαρε εύστοχα από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
62' Λοβέρα αντί Βαλμπουενά στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Λίγο πριν πέρασε εκτός ο Σάλιακας και μπήκε μέσα ο Τουράμ για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
65' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Λοβέρα έκανε εξαιρετικό κοντρόλ και ωραία κίνηση από τα αριστερά, έδωσε στον Σουντανί που έπιασε άστοχο σουτ εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
68' Ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Βελλίδη σε μια φάση που θεωρείται ως μη γενόμενη, αφού ήταν εκτεθειμένος ο φορ του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
70' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ωραία σέντρα του Κούτρη από τα αριστερά, ο Ελ Αραμπί με προβολή έστειλε την μπάλα πάνω στον Βελλίδη, αλλά ήταν με δύναμη και ο Έλληνας γκολκίπερ δεν μπόρεσε να τη συγκρατήσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Κίτρινη ο Τζανετόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
75' Έξω ο Ρόμανιτς. Μέσα ο Μπουλούλης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
77' Κίτρινη ο Δημούτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
78' Μπενζιά αντί Ποντένσε για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
80' Σουτ του Λοβέρα ψηλά εκτός μετά από φάουλ του Μπενζιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
81' Άστοχο σουτ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
86' Εκτέλεση φάουλ του Κούτρη, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
88' Μέσα ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, έξω ο Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος