Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα με τον ΠΑΟΚ, για την έκτη αγωνιστική της Super League 1, στην Τρίπολη.

16:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη για την έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:45
Στην 11η θέση με 3 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης, στην 3η με 11 ο ΠΑΟΚ! Πολύ σημαντικό ματς και για τους δύο καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν να ξεφύγουν από τα χαμηλά, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν να πάρουν το τρίποντο ώστε να εκμεταλλευτούν τυχόν απώλεια του Ολυμπιακού που αντιμετωπίζει τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. by Γιώργος Τσανάκας
16:45
Για τον ΠΑΟΚ αξίζει να σημειωθεί πως έχει μείνει εκτός αποστολής ο Στοχ. by Γιώργος Τσανάκας
16:46
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
16:50
Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Μαρτίνες, Βαλιέντε, Ματρικάρντι, Σουάρεθ, Καπίγια, Μουνάφο, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
16:51
Στον πάγκο για τον Αστέρα είναι οι Μιχαήλ, Τασουλής, Μπόρχα Φερνάντες, Μπελόκ, Δουβίκας, Εσκομπάρ και Σίτο. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Ζίφκοβιτς, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Αουγκούστο, Μίσιτς, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Εσίτι, Μαουρίσιο, Πέλκας, Ζαμπά και Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής), Κωνσταντίνο Ψάρρη (Ζακύνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Διαιτητής VAR είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), ενώ διαιτητής AVAR ο Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου). by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στην Τρίπολη σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Θυμίζουμε πως τελευταία ήττα του ΠΑΟΚ ήταν ξανά στην Τρίπολη από τον Αστέρα, με 3-2! by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Με ειδικά μαύρα μπλουζάκια για τον θάνατο των έξι οπαδών πριν από 20 χρόνια στα Τέμπη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του ΠΑΟΚ. Στην κερκίδα που είναι οι οπαδοί της ομάδας έχει κρεμαστεί και ανάλογο πανό, θέλοντας έτσι να αποτίσουν φόρο τιμής. by Γιώργος Τσανάκας
17:17
Τώρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ θα καταθέσουν στεφάνι και λουλούδια μπροστά στο πανό που έχουν κρεμάσει οι οπαδοί του ΠΑΟΚ για τους έξι αδικοχαμένους φίλους της ομάδας. Το ίδιο κάνουν και αυτοί του Αστέρα Τρίπολης! Τρομερή στιγμή στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». by Γιώργος Τσανάκας
17:18
Ενός λεπτού σιγή για τα 6 παιδιά που έχασαν τη ζωή τους! by Γιώργος Τσανάκας
17:19
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Με κίτρινες εμφανίσεις ο Αστέρας Τρίπολης, με τις κλασικές ασπρόμαυρες ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
1' Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ντόουγκλας Αουγκούστο, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
4' Γύρισμα του Ριέρα από τα δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Ζίφκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
8' Μεγάλη ευκαιρία με τον Λημνιό για τον ΠΑΟΚ αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλο γύρισμα του Γιαννούλη αλλά ο Σφιντέρσκι δεν βρίσκει καλά την μπάλα και δεν μπορεί να τελειώσει την φάση λίγο έξω από την μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Φτάσαμε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ πατάει καλύτερα αλλά δεν βρίσκει εύκολα διαδρόμους προς την εστία του Αστέρα, με τους Αρκάδες να παίζουν... σφιχτά και να αναζητούν την κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Το παιχνίδι του ΠΑΟΚ περνάει πολύ από τα πόδια του Μίσιτς, κάτι που είχε συμβεί και στο περασμένο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Φτάσαμε στο 20ο λεπτόι στην Τρίπολη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αστέρα και ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
21' Κεφαλιά του Μαρκ Φερνάντεθ, μπλόκαρε εύκολα ο Ζίφκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Φερνάντεθ να φεύγει απέναντι στον Ζίφκοβιτς αλλά ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ τον νίκησε! by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Κώστας Μιαούλης (σχόλιο): Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στο ματς, αλλά ο Αστέρας από το 15' και μετά έχει ισορροπήσει. Βρίσκει κενά ειδικά στο αριστερό άκρο της άμυνας του Δικεφάλου του Βορρά ο Αστέρας, αφού ο Γιαννούλης ανεβαίνει πολύ στην επίθεση. by Κώστας Μιαούλης
17:48
Μισή ώρα στο ματς, παραμένει το 0-0 στην Τρίπολη. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
33' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
17:53
Μετά από σέντρα του Μάτος, ο Σφιντέρσκι προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Σουάρεθ και να στρώνεται ξανά μπροστά στον Πολωνό στράικερ, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
«Φωνάζουν» για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πέσιμο του Σουάρεθ μετά από τράβηγμα του Μάτος. Περιμένει να δει τι θα του πουν από την αίθουσα του VAR ο Μανούχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Συνέχεια στο παιχνίδι δίνει ο διαιτητής... by Γιώργος Τσανάκας
18:03
18:03
44' Τρομερή μπαλιά του Αουγκούστο στον Λημνιό, ο οποίος ωστόσο δεν πρόλαβε να σουτάρει αφού τον έδιωξε ο Σουάρεθ. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
44' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
45' Κεφαλιά του Κρέσπο, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:05
45'+1' Σέντρα του Ματρικάρντι, ο Μπαράλες δεν βρήκε την μπάλα, η οποία πέρασε κατευθείαν άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη χάρη στο γκολ του Σφιντέρσκι στο 33ο λεπτό. Ελέγχεται για τη φάση του 41oυ λεπτού ο διαιτητής, σε πέναλτι που ζήτησε ο Αστέρα για τράβηγμα του Μάτος στον στον Σουάρεθ. by Γιώργος Τσανάκας
18:23
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
18:24
47' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:26
Ο Σφιντέρσκι άνοιξε για τον Ελ Καντουρί, ο οποίος έκανε το γύρισμα και ο Μαρτίνες έστειλε με προβολή άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στη φάση, ο Ελ Καντουρί καλυπτόταν και τώρα γίνεται το τσεκάρισμα από το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
Προφανώς και μετράει το γκολ αφού καλυπτόταν ο Ελ Καντουρί που έκανε το γύρισμα. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Κώστας Μιαούλης (σχόλιο): Ο Σφιντέρσκι βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, μοιράζει πάσες, βάζει γκολ και κάνει ένα εκπληκτικό παιχνίδι. Πολύ καλός και σήμερα ο Λημνιός, ο Φερέιρα βλέπει την ομάδα του να βγάζει τα δικά του "θέλω" μέσα στο γήπεδο με την πάροδο των αγώνων. by Κώστας Μιαούλης
18:33
Φτάσαμε στο 55ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη και καλείται να διαχειριστεί το προβάδισμά του ώστε να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο σερί ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
58' Γκοοοολ για τον Αστέρα! by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ματρικάρντι, ο Σουάρεθ νίκησε τον Μάτος στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Και ναι, έχουμε ξανά παιχνίδι... Άντε να δούμε τι άλλο θα δούμε στην Τρίπολη, σε ένα γήπεδο που ο ΠΑΟΚ θυμίζουμε πως έκανε την τελευταία του ήττα πριν από 1,5 χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
64' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Βλάχου, ο Σουάρες έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Ζίφκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
18:42
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
65' Ο Καπίγια εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και τελικά ο Ζίφκοβιτς δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ο Αστέρας, με τον ΠΑΟΚ να έχει πιο παθητικό ρόλο και να ψάχνει την κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
67' Μαουρίσιο αντί Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
70' Μακρινό σουτ του Αουγκούστο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
73' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
76' Χαουρέγκι αντί Μουνάφο για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
77' Πέλκας αντί Ελ Καντουρί και Άκπομ αντί Σφιντέρσκι για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Έχει πέσει ο ρυθμός στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να... παγώνει το ματς και να δείχνει διάθεση να υπερασπιστεί το προβάδισμά του. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
82' Σίτο στη θέση του Ριέρα για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται με 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
86' Ωραίο σουτ του Λημνιού από τα 25 μέτρα, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
89' Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Ματρικάρντι για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Να δούμε αν θα αλλάξει κάτι στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΟΚ έστω και με το ζόρι πέρασε από την Τρίπολη, επικρατώντας με 2-1. Κάπως έτσι, οι ασπρόμαυροι επιστρέφουν στις νίκες μετά τις δύο σερί ισοπαλίες με ΑΕΚ και Άρη, με τον Αστέρα να μένει πολύ χαμηλά στη βαθμολογία με 3 βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Αυτά από εμάς, καλή συνέχεια. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο ημίωρο, έδειξε να έχει σοβαρό θέμα με τις δυνάμεις του. Μετά το γκολ του Σουάρεθ και για περίπου ένα δεκάλεπτο επικράτησε τρικυμία στην άμυνα. Ωστόσο κράτησε ένα πολύτιμο τρίποντο που τον φέρνει στους 14 πόντους. Όλα τα λεφτά ο Σφιντέρσκι, εξαιρετικός και πάλι ο Λημνιός, δικαίως ο Ζίβκοβιτς έχει πάρει τη θέση του Πασχαλάκη. Ένα χρήσιμο τρίποντο για τον ΠΑΟΚ, που πάντως δέχτηκε για τρίτο σερί παιχνίδι γκολ από στημένη μπάλα. by Κώστας Μιαούλης