Άρης-Ολυμπιακός

Ο Ντιγκινί με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 7' και ισοφάρισε στο 33' ο Μασούρας με κεφαλιά (αφού έκανε ωραία κίνηση χωρίς την μπάλα), ενώ ο Ελ Αραμπί (38') με κεφαλιά έκανε το 2-1.

19:10
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Άρης-Ολυμπιακός, για την 6η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και θα υπάρχει κάλυψη ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη για να μην πέσουν από την πρώτη θέση, όπου βρέθηκαν μόνοι πρώτοι μετά το 2-2 στο ντέρμπι των δικεφάλων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα με 3-2 από την ΑΕΛ στη Θεσσαλονίκη, αλλά και να επαναφέρουν με αυτόν τον τρόπο το καλό κλίμα που δημιουργήθηκε με το 4-0 επί του Παναθηναϊκού και με το 2-2 στην Τούμπα, όπου έπιασαν καλή απόδοση κόντρα στον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί και νωρίτερα από το sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Άρης (Απόστολος Τερζής): Έμαν, Κόρχουτ, Βέλεθ, Ροζ, Σούντγκρεν, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Γκάμα, Ντιγκινί, Ιντέγε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Αβραάμ, Σεμέδο, Ομάρ, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιλιγγίρης, Δεληζήσης, Σόουζα, Ντουάρτε, Μαρτίνες, Τόνσο, Μαντσίνι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Αναπληρωματικοί για τους Πειραιώτες: Αλέν, Μεριά, Τοροσίδης, Λοβέρα, Μπενζιά, Σουντανί, Γκερέρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Διαιτητής: Τζοβάρας, Βοηθοί: Κούλα Χασάν, Μεϊντάνας - 4ος Τάσης - VAR: Παπαπέτρου, Σαμοΐλης) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Ο Ολυμπιακός παίζει με το δίδυμο Αβραάμ Παπαδόπουλου και Σεμέδο στα στόπερ, με τον πολύ κακό το τελευταίο διάστημα, Μεριά, να είναι στον πάγκο, ενώ στην κορυφή παίζει ο Ελ Αραμπί και οι Μπενζιά-Λοβέρα, που ήταν βασικοί με Αστέρα, όπως και ο Τοροσίδης, βρίσκονται στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Πρώτη φετινή συμμετοχή του Αβραάμ Παπαδόπουλου στο βασικό σχήμα σε εγχώριο ματς για φέτος. Είχε μπει ως αλλαγή με τη Λαμία, ήταν βασικός στο εντός με την Πλζεν και έγινε αναγκαστική αλλαγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Απόπειρα του Τσιμίκα να βρει συμπαίκτη του στο ξεκίνημα, δεν ήταν καλή η σέντρα του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Κατοχή της μπάλας για τον Ολυμπιακό στο ξεκίνημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
19:36
Σκληρό φάουλ του Μπουχαλάκη στον Γκάμα. Στημένο σε καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
7' ΓΚΟΛ ο Άρης, 1-0! Κεφαλιά του Ντιγκινί έπειτα από φάουλ του Ματίγια, η μπάλα στο δεξί παράθυρο του Σα, στο δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Άλλο ένα γκολ από στημένη φάση δέχεται ο Ολυμπιακός το τελευταίο διάστημα... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Επικοινωνία με τον VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Μετράει το γκολ κανονικά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
10' Κεφαλιά του Σεμέδο έπειτα από φάουλ του Βαλμπουενά, η μπάλα άουτ. Την έχει βρει ο Ντιγκινί τελευταίος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά από τον Άρη, αλλά το τέρμα του Ντιγκινί έχει "παγώσει" τους Πειραιώτες και έχει δώσει ώθηση στους γηπεδούχους by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
13' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τσιμίκα από τα αριστερά, αλλά ο Σεμέδο δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Καλή αντεπίθεση 3vs2 του Άρη, κόβει ο Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Πιέζει ο Άρης, ο οποίος έχει εγκατασταθεί στην αντίπαλη περιοχή εδώ και λίγα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Καλή επίθεση του Ολυμπιακού, με ωραία κυκλοφορία της μπάλας από Βαλμπουενά, Ποντένσε και Ομάρ, αλλά το γύρισμα του Πορτογάλου δεν ήταν δυνατό και μπλόκαρε ο Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
20' Δυνατό σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, κακός υπολογισμός του Έμαν, που μπλόκαρε με τη δεύτερη. Ήταν κοντά ο Μπουχαλάκης και πήγε να επωφεληθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
Ωραία συνεργασία Ποντένσε με Βαλμπουενά, μπήκε στην περιοχή ο Γάλλος και την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει, κόπηκε από τον Κόρχουτ. Διαμαρτυρίες για πέναλτι, βρήκε μπάλα ο αντίπαλος του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Δυνατό σουτ του Γκιγέρμε, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Κατοχή της μπάλας στο 39% - 61% by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Αντεπίθεση με τον Φετφατζίδη, που είχε πολύ χώρο μπροστά του, αλλά καθυστέρησε να αποφασίσει για πάσα ή σουτ, με αποτέλεσμα να κοπεί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
26' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Επικίνδυνη επίθεση του Άρη, βγήκε μακριά από το πεδίο δράσης του ο Σα και απομάκρυνε με ψυχραιμία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
28' Κεφαλιά-πάσα του Αβραάμ μετά από κόρνερ, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
19:59
20:01
20:03
33' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, κεφαλιά του Μασούρα, που σφήνωσε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, πρόλαβε τον Έμαν και σκόραρε με το κεφάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
36' Άστοχο σουτ του Ντιγκινί εκτός περιοχής και μακριά από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
38' Αλλαγή ο Ποντένσε, μέσα ο Σουντανί για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
38' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά (ακόμη μια ασίστ), κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα στα δίχτυα. Είναι οριακή η φάση, υπάρχουν εκτεθειμένοι παίκτες των Πειραιωτών. Περιμένουμε το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
Πάντως, το γκολ μετράει κανονικά. Θα χρειαστεί νέο replay για να σας πούμε ξεκάθαρα αν έπρεπε να μετρήσει το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Πολύ άστοχο σουτ του Μασούρα, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
43' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-3! Σέντρα του Τσιμίκα με το δεξί, εξαιρετικό κοντρόλ με το στήθος και εξαιρετική κίνηση του Σουντανί μέσα στην περιοχή και με κόντρα η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Άρης-Ολυμπιακός 1-2 Ο Ντιγκινί με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 7' και ισοφάρισε στο 33' ο Μασούρας με κεφαλιά (αφού έκανε ωραία κίνηση χωρίς την μπάλα), ενώ ο Ελ Αραμπί (38') με κεφαλιά έκανε το 2-1. Πρέπει να δούμε ξανά το replay, διότι υπάρχουν παίκτες του Ολυμπιακού που είναι εκτεθειμένοι στο φάουλ του Βαλμπουενά, ίσως είναι και ο φορ των Πειραιωτών. Ο Σουντανί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα λίγο πριν το φινάλε, αφού είχε προηγηθεί εξαιρετική κίνηση του εξτρέμ των ερυθρόλευκων, αλλά έχει βρει η μπάλα στο χέρι του στην τελευταία κόντρα. Ορθώς δεν μέτρησε το τέρμα. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να κάνει ζημιές στις στημένες φάσεις, αλλά και να "πληρώνεται" αμυντικά με αυτόν τον τρόπο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
20:33
Η φάση του 1-2. Ο Ελ Αραμπί (ο μεσαίος από τους τρεις "ερυθρόλευκους"), ο οποίος κάνει την κεφαλιά, καλύπτεται. Εκτεθειμένοι είναι Αβραάμ Παπαδόπουλος και Γκιγέρμε, που, πάντως, συμμετέχουν στη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Μαντσίνι αντί Φετφατζίδη στο ματς για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
52' Απειλεί ο Άρης. Έπειτα από στημένη φάση και διώξιμο των φιλοξενούμενων, ο Μαντσίνι έπιασε συρτό σουτ και η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
53' Επικίνδυνη επίθεση του Άρη με τον Ντιγκινί να έχει μπει από τα αριστερά και τον Σουντανί να έχει χάσει τη φάση, αλλά σταμάτησε για φάουλ του Γάλλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
54' Κεφαλιά του Κόρχουτ μετά από κόρνερ, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
Πρόβλημα με τον Τσιμίκα... by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
Ο Κούτρης έχει μείνει εκτός αποστολής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Έχουν σκιστεί τα δίχτυα του Σα έπειτα από την τελευταία του έξοδο. Τα φτιάχνουν ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού και ο Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Συνέχεια στο ματς... by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
57' Τοροσίδης αντί Τσιμίκα στο ματς για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
58' Κίτρινη ο Τοροσίδης με το που μπήκε, για φάουλ στον Μαντσίνι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
66' Στημένο του Βαλμπουενά, πολύ κακή έξοδος του Έμαν, αλλά με δεύτερη απομάκρυνε τον κίνδυνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
67' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ντιγκινί μπούκαρε στην περιοχή από τα αριστερά και με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Σα να διώξει σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
69' Κίτρινη στον Σούντγκρεν, που ζήτησε να πάρει κάρτα ο Παπαδόπουλος, ο οποίος σταμάτησε αντεπίθεση των γηπεδούχων. Κίτρινη και στον έμπειρο στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Ένταση ανάμεσα σε παίκτες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
77' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Μασούρα να δοκιμάζει το πόδι του και να στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό του Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
81' Άστοχη κεφαλιά του Σεμέδο από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
84' Τόνσο αντί Ντιγκινί στο ματς για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Πρόβλημα με Μπουχαλάκη στον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
21:17
Έχει πέσει ο ρυθμός στον αγώνα. Παίζει και με τον χρόνο ο Ολυμπιακός πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος