ΑΕΚ-Ατρόμητος

18:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ για την 9η αγωνιστική της Super League 1. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Η ΑΕΚ προέρχεται από την ήττα με 2-0 από τον Ολυμπιακό για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ενώ ο Ατρόμητος προέρχεται από μεγάλη νίκη με 4-0 κόντρα στον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Τις δύο ομάδες χωρίζουν μόλις 3 βαθμοί αφού η ΑΕΚ βρίσκεται στην 6η θέση με 14 και ο Ατρόμητος στην 8η με 11... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Οι Περιστεριώτες έχουν... χτίσει μια καλή παράδοση, πάντως, στα τρία τελευταία εκτός έδρα ματς πρωταθλήματος με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ καθώς μετράνε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Τελευταία εντός έδρας νίκη της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο σε αγώνα πρωταθλήματος ήταν το 2015 με 1-0 και σκόρερ τον Κρισάντους. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων κι ενώ απομένουν 25 λεπτά για την έναρξη. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τσιντώτας – Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Λόπες – Σιμόες, Κρίστισιτς – Ντέλετιτς, Βέρντε, Λιβάγια - Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Γιακουμάκης, Αλμπάνης. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Κάτω από τα δοκάρια είναι ο Τσιντώτας, με τους Παουλίνιο, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου και Λόπες στην τετράδα της άμυνας. Σιμόες και Κρίστισιτς το δίδυμο στον άξονα, με τους Λιβάγια, Βέρντε και Ντέλετιτς να αποτελούν την μεσοεπιθετική τριπλέτα πίσω από τον προωθημένο Ολιβέιρα, σε διάταξη 4-2-3-1. Στον πάγκο μένει ο ανέτοιμος Μάνταλος όπως και ο Βέρντε. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μανδάς – Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Ταλόχα – Μπαένα, Χαρίσης, Ανδρούτσος – Μανούσος, Βέλλιος, Ενσικουλού. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Στον πάγκο οι Μέγερι, Κιβρακίδης, Κατράνης, Στρούγγης, Ούμπιντες, Ρόσα, Γιακουμάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Από την άλλη μεριά, ο Γιάννης Αναστασίου παρατάσσει τους φιλοξενούμενους με διάταξη 4-3-3. Ο Μανδάς είναι στην υπεράσπιση της εστίας, με τους Γκάλο, Ρισβάνη, Γούτα και Ταλόχα στην τετράδα της άμυνας. Μπαένα, Χαρίσης και Ανδρούτσος αποτελούν την τριπλέτα στα χαφ, με τους Μανούσο και Ενσικουλού να πλαισιώνουν τον Βέλλιο στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Αναμενόμενη ενδεκάδα για τον Ατρόμητο, με τους Ουγκράι και Καχίλα να μένουν την τελευταία στιγμή εκτός αποστολής. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Διαιτητής είναι ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας), με βοηθούς τους Ηλία Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), Κωνσταντίνο Ψάρρη (Ζακύνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης). Διαιτητής VAR ο Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας) και AVAR ο Ράινχαρντ Μπoυξμπάουμ (Ανατ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Το παιχνίδι να το παρακολουθήσετε από το Novasports 1 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
19:28
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Όγκνιεν Βράνιες, ο οποίος είναι εκτός αποστολής αφού έχει τιμωρηθεί από τη διοίκηση της ΑΕΚ λόγω πειθαρχικών παραπτωμάτων που έχει υποπέσει. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Ενός λεπτού σιγή για τον παλαίμαχο άσο της ΑΕΚ, Τάσο Κωνσταντίνου, που έφυγε προ ημερών από τη ζωή. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
159 συμμετοχές και 8 γκολ με την ΑΕΚ ο Ροντρίγκο Γκάλο. Επιστρέφει ως αντίπαλος σήμερα στο ΟΑΚΑ, με τη φανέλα του Ατρομη΄του. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
2' Σέντρα-σουτ του Λιβάγια η μπάλα μακριά από την εστία του Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
8' Πρώτο κόρνερ για τον Ατρόμητο στο ματς. Κερδίζουν και δεύτερο στα... καπάκια οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος και προσπαθεί να απειλήσει με στατικές φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Λιβάγια και Ολιβέιρα τραβιούνται αρκετά εκτός περιοχής, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα να είναι άδεια από παίκτες της ΑΕΚ. Ειδικά ο Λιβάγια γυρίζει αρκετά πίσω για να πάρει μπάλα και να φτιάξει παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν αρκετά τα δύο μπακ της ομάδας που ανεβαίνουν αρκετά ψηλά. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος όταν βρίσκεται σε θέση άμυνας γυρίζει την διάταξή του σε 4-4-2 με τον Ανδρούτσο να ανεβαίνει στο πλάι του Βέλλιου για να πιέσει, ενώ τα δύο εξτρέμ (Μανούσος-Ενσικουλού) παίζουν στην ευθεία στον άξονα με τους Χαρίση και Μπαένα. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
18' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με τον Ενσικουλού να αλλάζει για τον Μανούσο, αυτός έσπασε για τον Ανδρούτσο που ερχόταν σαν.... τρέιλερ και με ωραία ντρίμπλα άδειασε τον Οικονόμου, που τον ανέτρεψε καθαρά. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
20' Γκοοολ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Ο Μανούσος εκτελεί στην δεξιά γωνία, ο Τσιντώτας το... βγάζει αλλά ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε για το 1-0 του Ατρόμητου στο ΟΑΚΑ! by Γιώργος Τσανάκας
20:01
26' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσιγκρίνσκι έκανε το σουτ στην κίνηση, με τον Μανδά να μην μπλοκάρει και στη συνέχεια ο Σιμόες εντωπίστηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
20:03
29' Ο Γούτας κάνει λάθος πάσα στον άξονα και δίνει την ευκαιρία στην ΑΕΚ να φύγει στην κόντρα. Ο Λιβάγια έδωσε για τον Βέρντε, ο οποίος έκανε εξαιρετική προσποίηση στον Γούτρα αλλά η σέντρα-σουτ που επιχείρησε κατέληξε στα χέρια του Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Ο Μανδάς, πάντως, δείχνει... αγχωμένος στο πρώτο μισάωρο καθώς σε δύο σχετικά εύκολες φάσεις δεν έχει καταφέρει να μπλοκάρει με την πρώτη την μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
32' Κίτρινη κάρτα στον Ταλόχα για τράβηγμα στον Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Εξαιρετικά στημένος στον αγωνιστικό χώρο ο Ατρόμητος. Με σωστή αμυντική προσέγγιση και γρήγορο transition game, προσπαθεί να χτυπήσει στον χώρο και να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα της ΑΕΚ. Κάτι που συνέβη και στη φάση που κέρδισε το πέναλτι ο Ανδρούτσος και το μετουσίωσε σε γκολ ο Μανούσος. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
34' Γλιτώνει την κίτρινη κάρτα ο Σιμόες για τράβηγμα στον Μπαένα. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
35' Τεράστια τριπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γούτας... πούλησε την μπάλα ξανά και ο Λιβάγια βγήκε απέναντι στον Μανδά όμως ο νεαρός πορτιέρε του Ατρομήτου τον νίκησε. Στην επαναφορά, ο Βέρντε έπιασε το σουτ από τα όρια της περιοχής το οποίο τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ η κεφαλιά του Λιβάγια στη συνέχεια πέρασε άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:10
36' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση . by Γιώργος Τσανάκας
20:16
42' Ο Ατρόμητος είχε τις προϋποθέσεις για μια γρήγορη αντεπίθεση αλλά ο Ενσικουλού έκανε δυνατή πάσα προς τον Ανδρούτσο που είχε κάνει την κίνηση και ο Τσιντώτας μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
43' Ωραία σέντρα του Λόπες στην... καρδιά της αντίπαλης άμυνας, ο Λιβάγια κατέβασε με το στήθος αλλά δεν κατάφερε να σουτάρει υπό την πίεση του Γούτα! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ χάρη στο γκολ του Μανούσου που πήρε το... ριμπάουντ από την επέμβαση του Τσιντώτα στην εκτέλεση πέναλτι του ίδιου! by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Κακή η εικόνα της ΑΕΚ στο πρώτο μέρος, με τον Ατρόμητο να έχει... εγκλωβίσει τους γηπεδούχους. Ο Λιβάγια προσπαθεί μόνος του να φτιάξει παιχνίδι και να δημιουργήσει επικίνδυνες στιγμές προς τα καρέ του Μανδά, ενώ και ο Βέρντε είναι κινητικός. Δεν έχει πάρει τίποτα από τον Ντέλετιτς η ΑΕΚ και δεν είναι απίθανο να αντικατασταθεί στο ημίχρονο. Είναι φανερή η απουσία του Μάνταλου και δεν αποκλείεται να μπει ως αλλαγή στην επανάληψη για να βοηθήσει δημιουργικά την ομάδα του. Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος είναι πολύ καλά στημένος και περιμένει στο δικό του μισό την ΑΕΚ, προσπαθώντας με γρήγορο transition να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση όπως και έγινε στο πέναλτι που κέρδισε ο Ανδρούτσος. Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι έχουν πρόβλημα ορισμένες φορές στο passing game, με τον Γούτα να έχει... πουλήσει δύο φορές σε κομβικό σημείο την μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
47' Κίτρινη κάρτα στον Μπαένα για καθυστέρηση. Φάνηκε να το έκανε επίτηδες ο Ισπανός γιατί να συμπληρώσει κάρτες και να απουσιάσει σε ένα από τα 4 επόμενα ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
Ο Στρούγγης ετοιμάζεται για τον Ατρόμητο. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μπαένα. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
49' Αλλαγη για τον Ατρόμητο. Στρούγγης αντί Μπαένα. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Την ίδια ώρα, ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα χάρη σε γκολ του Ζαχίντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
55' Ωραίο σουτ του Κρίστισιτς, η μπάλα περνάει δύο-τρία μέτρα από την εστία του Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
57' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
59' Λάθος της άμυνας της ΑΕΚ με τον Ενσικουλού να υποδέχεται την μπάλα από τα όρια της περιοχής και να πλασάρει, όμως, πάνω στον Οικονόμου. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
59' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος αντί Ντέλετιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Συμπληρώσαμε μία ώρα παιχνιδιού χωρίς να έχει αλλάξει κάτι. Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Συνεχίζει να έχει κακή εικόνα η Ένωση στο ματς και δυσκολεύται πολύ να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Της λείπει η έμπνευση και μια κάθετη μπαλιά που θα... κόψει την άμυνα του Ατρόμητου στα δύο! Να δούμε αν η εικόνα της ΑΕΚ θα αλλάξει με την είσοδο του Μάνταλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
62' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ο Ολιβέιρα έκανε το σουτ με το αριστερό, η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στην πλάτη του Μανδά, καταλήγοντας στα δίχτυα της εστίας! Ισοφαρίζει με τυχερό τρόπο η ΑΕΚ και πλέον καλείται να κυνηγήσει την ανατροπή του σκορ! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Φοβερό στιγμιότυπο, με τον Μάνταλο να... παρηγορεί τον Μανδά για το γκολ που δέχτηκε! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
64' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Τσιγκρίνσκι γύρισε την μπάλα με το κεφάλι, με τον Οικονόμου να πιάνει το βολέ που πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Ο Ατρόμητος πληρώνει τον τραυματισμό του Μπαένα και το γεγονός πως οπισθοχώρησε αρκετά από πολύ νωρίς! Οι φιλοξενούμενοι έμειναν αρκετά πίσω από το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
67' Αλμπάνης αντί Βέρντε για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
68' Σουτ του Λιβάγια, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
68' Ρόσα αντί Ενσικουλού για τον Ατρόμητο. Ο Ενσικουλού παρότι ήταν θετικότατος και μπορούσε να βοηθήσει σε κάποια κόντρα-επίθεση με την ταχύτητά του γίνεται αλλαγή από τον Γιάννη Αναστασίου. Την ίδια ώρα που ίσως θα μπορούσε να βγει ο Μανούσος, ο οποίος δεν είναι καλά σήμερα. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
71' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Ο Γούτας γύρισε στον Μανδά, ο οποίος πήγε να του δώσει ξανά την μπάλα αλλά έκανε τραγικό λάθος και ο Ολιβέιρα του έκλεψε την μπάλα και σκόραρε σε κενή εστία! Τραγικό λάθος του πιτσιρικά που εξελίσσεται σε αρνητικό πρωταγωνιστή του αγώνα! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
76' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Ο Γκάλο με πανέξυπνη μπαλιά βρήκε τον Μανούσο, ο οποίος γύρισε την κατάλληλη στιγμή και ο Βέλλιος έκανε το μονοκόμματο σουτ αλλά ο Τσιντώτας το... έβγαλε με μεγάλη επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας
21:10
77' Γιακουμάκης αντί Μανούσου για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Έχει ανέβει στον αγωνιστικό χώρο μετά το δεύτερο γκολ που δέχτηκε ο Ατρόμητος και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
81' Γαλανόπουλος αντί Κρίστισιτς για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
84' Σουτ του Γιακουμάκη από δύσκολη γωνία, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
85' Σουτ του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Μανδάς. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
86' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο που πάει με τα δύο πόδια στον Χαρίση. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
87' Ωραία ενέργεια του Ολιβέιρα αλλά το τελείωμά του είναι κακό και περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
87' Κίτρινη κάρτα στον Ανδρούτσο για τράβηγμα στον Αλμπάνη. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
89' Γκοοολ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά-πάσα και βρίσκει τον Ανδρούτσο, ο οποίος με ωραίο τελείωμα με το εξωτερικό νικάει τον Τσιντώτα και ισοφαρίζει σε 2-2 για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90 λεπτά στην αναμέτρηση! Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Γούτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
93' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
90'+3' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά και ο Ολιβέιρα με προβολή γράφει το 3-2 για την ΑΕΚ κόντρα στον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
21:27
94' Ψαλιδάκι του Βέλλιου, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ κατάφερε να... λυγίσει τον Ατρόμητο χάρη σε ένα γκολ του Ολιβέιρα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (3-2). by Γιώργος Τσανάκας