Ξάνθη-Πανιώνιος

16:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Πανιώνιο για τη δέκατη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
16:45
Μετά την ισοπαλία (0-0) με τον Ολυμπιακό, η Ξάνθη υποδέχεται τους «κυανέρυθρους» με στόχο να επιστρέψει στα τρίποντα που την κρατάνε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς (ισόβαθμη με τον ΟΦΗ που έχει δώσει ένα παιχνίδι περισσότερο). by www.sport-fm.gr
16:49
Ο Πανιώνιος, από την άλλη, προέρχεται από μια ισοπαλία (1-1) με τον Άρη στη Νέα Σμύρνη, που θα ήθελε να αφήσει οριστικά πίσω του. Παρότι μετράει μία νίκη και δύο ισοπαλίες, παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας με -1, λόγω της περσινής τιμωρίας. Μια απόδραση από την Ξάνθη, λοιπόν, είναι ό, τι χρειάζεται για να… ανασάνει. by www.sport-fm.gr
16:52
Στην… πρόσφατη προϊστορία των δύο ομάδων, ο Πανιώνιος είναι αυτός που έχει το προβάδισμα, αφού νίκησε πέρυσι και στα δύο παιχνίδια την Ξάνθη με 1-0. Στο σύνολο των μεταξύ τους αγώνων, πάντως, οι Ακρίτες μετρούν 23 νίκες, οι κυανέρυθροι 17, ενώ 16 ματς έληξαν ισόπαλα. by www.sport-fm.gr
16:52
16:56
Ξάνθη (Κίκο Ραμίρεθ): Άμπαντ, Σταρτζέον, Φασίδης, Κοβάτσεβιτς, Τζουρίτσκοβιτς, Λισγάρας, Τεσέιρα, Ρενέλα, Καρασαλίδης, Μουλέν, Σόσα. by www.sport-fm.gr
16:56
Στον πάγκο έμειναν οι: Σάο Μπέντο, Ντε Αμορίμ, Ντιρεστάμ, Μαλεζάς, Τέρκι, Ντε Λούκας, Πολέτο. by www.sport-fm.gr
16:56
Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Μάλερμπ, Λυμπεράκης, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Μασούρας, Παπανικολάου, Άρτσε, Οικονομίδης, Αραμπούλι. by www.sport-fm.gr
16:56
Στον πάγκο οι: Νίκας, Σαραμαντάς, Κιάκος, Δούμτσιος, Καμαρά, Τσιλούλης, Ρέντζας by www.sport-fm.gr
16:59
17:00
Με μαύρα περιβραχιόνια θα αγωνιστούν οι παίκτες της Ξάνθης, στη μνήμη του πιστού φίλου της ομάδας, Δημήτρη Καμπακτσή, που έφυγε απρόσμενα από τη ζωή. by www.sport-fm.gr
17:01
1'. Μακρινό άστοχο σουτ του Οικονομίδη πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο παιχνίδι by www.sport-fm.gr
17:08
9' Η Ξάνθη έχει την πρωτοβουλία χωρίς, όμως, να έχει κάποια φάση στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by www.sport-fm.gr
17:08
17:09
10' Απευθείας η εκτέλεση από τον Κοβάτσεβιτς, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μάλερμπ by www.sport-fm.gr
17:13
14' Πέρα από τη φάση στο πρώτο λεπτό, ο Πανιώνιος δεν έχει φτάσει στην περιοχή της Ξάνθης, χωρίς βέβαια και οι γηπεδούχοι -που διατηρούν τον έλεγχο- να έχουν σπουδαία ευκαιρία by www.sport-fm.gr
17:15
14' Κάθετη του Κόρμπου στον Μασούρα, που έκανε βεβιασμένο γύρισμα σε σημείο που δεν υπήρχε συμπαίκτης του. by www.sport-fm.gr
17:16
17:17
18' Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθη. Αναταραχή στην περιοχή του Πανιωνίου, με τον Στάρτζεον μόνο μπροστά στην εστία του Μαλέρμπ, να μην πιάνει το σουτ. by www.sport-fm.gr
17:23
22' Φάουλ έξω από την περιοχή για την Ξάνθη. Εκτελεί απευθείας ο Μουλέν. Λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μαλέρμπ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
17:25
17:28
26΄ Γύρισμα του Ρενέλα στον Φασίδη από δεξιά, κόβεται από Ευαγγέλου αρχικά και Σταυρόπουλο στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
17:30
28' Στο έδαφος ο Τζουρίτσκοβιτς μετά από σύγκρουση με αντίπαλο. Στιγμιαία έδειξε να έχει χάσει τις αισθήσεις του. Ευτυχώς, σηκώθηκε αμέσως και αποχώρησε για λίγα λεπτά, όμως συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
17:31
17:32
32' Κόρνερ για την Ξάνθη, από κόψιμο του Σταυρόπουλου και του Παπαγεωργίου πάνω στη γραμμή. Ζητάει τη βοήθεια του VAR ο διαιτητής. by www.sport-fm.gr
17:32
17:33
34΄ Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Μαλέρμπ έδιωξε ασταθώς κεφαλιά του Λισγάρα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Τζουρίτσκοβιτς είδε κίτρινη κάρτα για θέατρο. by www.sport-fm.gr
17:35
35' Νέα κεφαλιά του Στέρτζον πέρασε παράλληλα με την εστία του Μαλέρμπ και έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:35
17:38
17:38
39' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική ενέργεια του Οικονομίδη, έβγαλε την κάθετη στον Άρτσε, που δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε. Μπλόκαρε εύκολα ο Άμπαντ. by www.sport-fm.gr
17:40
17:41
Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λυμπεράκης για μαρκάρισμα στον Τζουρίτσκοβιτς που είχε γίνει νωρίτερα by www.sport-fm.gr
17:45
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Δύο λεπτά έδειξε ο τέταρτος διαιτητής. by www.sport-fm.gr
18:11
Λάθος της Ξάνθης στο κέντρο, ο Πανιώνιος βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Μασούρα από δεξιά να σεντράρει στον Αραμπούλι που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
18:12
18:12
18:13
Από εκτέλεση κόρνερ, ο Λισγάρας βρέθηκε αμαρκάριστος και «κάρφωσε» με κεφαλιά τη μπάλα στο βάθος των δικτύων του Μαλέρμπ by www.sport-fm.gr
18:16
58' Εκτέλεση φάουλ του Μουλέν, διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Πανιωνίου. Πέρασε ανεκμετάλλευτη και η εκτέλεση του κόρνερ για τους Ξανθιώτες, με τον Κόρμπο να διώχνει από το πρώτο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:17
18:19
18:20
18:23
65' Νέα καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Λάθος απομάκρυνση του Λισγάρα σε σέντρα του Καμαρά, όμως o Άμπαντ γλίτωσε την Ξάνθη μπλοκάροντας το σουτ του Αραμπούλι. by www.sport-fm.gr
18:23
18:25
Ο Παπανικολάου από αριστερά έβγαλε την ασίστ στον Αραμπούλι που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα της Ξάνθης. by www.sport-fm.gr
18:26
Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Αραμπούλι δίνει για δεύτερη φορά το προβάδισμα στον Πανιώνιο. by www.sport-fm.gr
18:32
18:34
18:36
18:38
18:39
82' Πιέζει για την ισοφάριση η Ξάνθη, όμως οι «κυανέρυθροι» απομακρύνουν τον κίνδυνο από την περιοχή τους. by www.sport-fm.gr
18:40
84' Εκτέλεση φάουλ για την Ξάνθη, διώχνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου χωρίς πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
18:42
84' Μάτωσε το πρόσωπο του Στέρτζεον, από αγκωνιά που δέχτηκε. Η Ξάνθη δεν έχει άλλη αλλαγή, με αποτέλεσμα να συνεχίζει με 10 ως που να φανεί τι θα γίνει με τον παίκτη. by www.sport-fm.gr
18:43
86' Δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες και επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Στέρτζεον by www.sport-fm.gr
18:43
Έχει τον έλεγχο αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά η Ξάνθη μετά το 2-1 του Πανιωνίου. by www.sport-fm.gr
18:44
87' Σέντρα από αριστερά, απομακρύνουν ξανά χωρίς πρόβλημα οι αμυντικοί του Πανιωνίου by www.sport-fm.gr
18:44
18:45
89' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Στέρτζεον, για μαρκάρισμα στον Καμαρά που δείχνει να πονάει by www.sport-fm.gr
18:47
18:48
18:50
90+3' Δεύτερη κίτρινη κάρτα βλέπει ο Στέρτζεον για απρόσεκτο μαρκάρισμα και αποχωρεί πρόωρα από το παιχνίδι by www.sport-fm.gr
18:51
18:56
18:57
Ο Πανιώνιος πήρε σπουδαίο τρίποντο στην Ξάνθη με 2-1, μαζί με μεγάλη βαθμολογική ανάσα, αφού έσβησε το «-6» που κουβαλούσε λόγω τιμωρίας. by www.sport-fm.gr