Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Παναχαϊκή στον επαναληπτικό των δύο ομάδων για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και θέλει να σφραγίσει την πρόκρισή του στους «16».

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Παναχαϊκή για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Ο Παναθηναίκός θέλει να σφραγίσει την πρόκρισή του στην φάση των «16», έχοντας κερδίσει με 3-1 στην Πάτρα στο πρώτο ματς. Από την άλλη, η Παναχαϊκή θέλει να κάνει μια καλή εμφάνιση και να το παλέψει και ότι καλύτερο έρθει. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα από τον Γιώργο Δώνη, που δίνει ευκαιρίες σε αρκετούς παίκτες. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Αποστολάκης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ζαχαρίτης, Κολοβός, Κουρμπέλης, Νούνες, Μπεκ, Σερπέζης, Καμπετσής. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Στον πάγκο βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Φάουστο, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Περέα, Αλεξανδρόπουλος, Βαγιαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Καπούταγλης, Πατάπης, Πατρώνης, Μαυρίας, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Αντωνακόπουλος, Μουστακόπουλος, Λινάρδος, Μασούρας, Τσελεπίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Στον πάγκο για τους Πατρινούς οι Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Κολ, Σταυρόπουλος, Κυνηγόπουλος, Μωραϊτης. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Το ματς που διεξάγεται στο ΟΑΚΑ μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από τo Cosmote Sport 1 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Διαιτητής είναι ο Τσαγκαράκης, με βοηθούς τον Σινιοράκη και την Κουρομπύλια by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στους 7 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στο ΟΑΚΑ... by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν ακόμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
10' Πρώτο κόρνερ για την Παναχαϊκή στο ματς, με τον Παναθηναϊκό να έχει κερδίσει ήδη δύο. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Πιέζει ψηλά ο Παναθηναϊκός όταν οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή της μπάλας, θέλοντας να τους αναγκάσουν σε κάποιο λάθος. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
15' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, με τον Κολοβό να κάνει τραγικό τελείωμα σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
16' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Αντωνακόπουλος ρόλαρε στην πλάτη του Μαυρομμάτη, έκανε το τελείωμα από πολύ καλή θέση μέσα από την Παναχαϊκή αλλά ο στόπερ του Παναθηναϊκού έβαλε την κόντρα και δεν του επέτρεψε να σκοράρει, διώχνοντας σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
23' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Καπούταγλη να... βγάζει το σουτ του Σερπέζη. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
26' Κεφαλιά του Κολοβέτσιου, κόρνερ για τον Παναθηναϊκό by Γιώργος Τσανάκας
19:58
27' Σουτ του Κολοβού η μπάλα στην αγκαλιά του Καπούταγλη by Γιώργος Τσανάκας
20:02
30' Νέα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με το Μπεκ να μην μπορεί να νικήσει από πλάγια θέση τον Καπούταγλη by Γιώργος Τσανάκας
20:08
37' Μπαλιά στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού από τον Μαυρία, δεν την βρήκε ο Τσελεπίδης by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του Κολοβέτσιου by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Αναγκαστική η αλλαγή για τον Γιώργο Δώνη by Γιώργος Τσανάκας
20:11
40' Σέντρα-σουτ του Ζαγαρίτη, επέμβαση του Καπούταγλη by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Ο Αλεξανδρόπουλος έχει πάει δίπλα στον Κουρμπέλη και πίσω έχει γυρίσει ο Νούνες by Γιώργος Τσανάκας
20:15
42' Κίτρινη ο Αποστολάκης, κίτρινη ο Τσελεπίδης by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Γιώργος Τσανάκας
20:17
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναθηναϊκός-Παναχαϊκή 0-0 by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Μέτριο ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο. Ανώτερος στα σημεία ο Παναθηναϊκός που έχει σε καλή μέρα τον Μπεκ, αλλά και τον Σερπέζη. Προσπάθησε με αντεπιθέσεις να δημιουργήσει ρήγματα η Παναχαϊκή. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Τίποτα το ιδιαίτερο στο ξεκίνημα της επανάληψης. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
52' Γκοοολ για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Σέντρα του Αποστολάκη, η μπάλα περνάει απ' όλους και καταλήγει στον Κολοβό, ο οποίος με σουτ με το κακό αριστερό του πόδι ανοίγει το σκορ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Σημαντικό αυτό το γκολ κυρίως για τον Κολοβό, ο οποίος πρέπει να πάρει τα πάνω του καθώς μέχρι τώρα δεν έχει κάνει καλές εμφανίσεις με το τριφύλλι στο στήθος. Είναι το πρώτο επίσημο τέρμα του με την φανέλα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
H Παναχαϊκή το... παλεύει όσο μπορεί, δεν έχει παρατήσει το ματς παρότι η πρόκριση έχει κριθεί, ουσιαστικά, από το πρώτο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
60' Κολ αντί Τσελεπίδη για την Παναχαϊκή. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
61' Κεφαλιά του προωθημένου Μαυρομμάτη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
63' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βαγιαννίδης και Φάουστο στις θέσεις των Σερπέζη και Μπεκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
64' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης με εξαιρετική πάσα έβγαλε τετ-α-τετ τον Καμπετσή, ο οποίος έκανε το πλασέ αλλά σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
66' Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Κεφαλιά του Αντωνακόπουλου, ο Διούδης εντυπωσιακά θα το... βγάλει! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
69' Μωραϊτης αντί Αντωνακόπουλου για την Παναχαϊκή. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
71' Γκοοολ για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Ο Κολοβός δίνει στον Καμπετσή, ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον Καπούταγλη και με ωραίο τσιμπητό πλασέ γράφει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
74' Κυνηγόιπουλος αντί Μαυρία για την Παναχαϊκή. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
77' Ωραίο γύρισμα του Βαγιαννίδη, ο Κολοβός έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Φτάσαμε στο 85ο λεπτό, η Παναχαϊκή έχει ανέβει και προσπαθεί να απειλήσει. Πιο συντηρητικά παίζει πλέον ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 της Παναχαϊκής και σε συνδυασμό με την εκτός έδρας νίκη με 3-1, προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Κολοβός με το πρώτο του επίσημο γκολ άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Καμπετσής να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. by Γιώργος Τσανάκας