Ατρόμητος-Άρης

19:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ατρόμητος-Άρης για τη 13η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Η αναμέτρηση, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤSports και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γκάλο, Ταλόσα, Ρισβάνης, Γούτας, Χαρίσης, Μπαένα, Ανδρούτσος, Ενσικουλού, Μανούσος και Βέλλιος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Άρης (Μίχαελ Ένινγκ): Έμαν, Μπα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Ντιγκινί, Γκάμα, Λάρσον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μανδάς, Καχίλα, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Ουγκράι, Μάντσον, Γιακουμάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κουέστα, Μαρτίνεθ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν, Σόουζα, Μαντσίνι, Τόνσο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος - 4ος Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:23
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Ο Κόρχουτ ένιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα και ο Σούντγκρεν θα πάρει τη θέση του στο αρχικό σχήμα. O Σουηδός θα παίξει αριστερά και ο Σάσα δεξιά (όπως στο ΟΑΚΑ). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Πρόκειται για το ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη στον πάγκο των γηπεδούχων, που έλυσαν πρόσφατα τη συνεργασία τους με τον Γιάννη Αναστασίου, με τους Κορακάκη και Οφρυδόπουλο να τον αντικαθιστούν προσωρινά (νίκη με 2-1 επί του ΟΦΗ και ήττα με 1-0 από την Ξάνθη). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από δύο ισοπαλίες με 1-1. Με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και με τη Λαμία στη Θεσσαλονίκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Απειλεί από τα πλάγια ο Άρης με τον Ματίγια, κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
12' Γέμισμα του Γκάλο από στημένη φάση για τον Ρισβάνη, δεν έφτασε στην μπάλα ο αμυντικός του Ατρομήτου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
15' Κεφαλιά του Βέλλιου, που είχε πάνω του τον Βέλεθ, η μπάλα άουτ. Δεν ανησύχησε ο Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
16' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ταλόσα έκανε συρτό σουτ, ο Βέλλιος έβαλε το πόδι του, αλλά δεν βρήκε εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
20' Απειλεί ο Ατρόμητος! Ο Μανούσος έπιασε σουτ και στη συνέχεια ζήτησε πέναλτι με την μπάλα να βρίσκει στο κολλημένο χέρι του Ροζ, ενώ στη συνέχεια ο Βέλλιος αστόχησε από καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Καλύτερος ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
22' Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, μπλόκαρε δίχως δυσκολία ο Μέγερι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
23' Απειλεί και πάλι ο Ατρόμητος, με τον Ντιγκινί να κόβει τον Ρισβάνη την ώρα που είχε... οπλίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
24' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-0! Ύστερα από κόρνερ του Γκάλο από τα αριστερά, ο πεσμένος στο έδαφος, Βέλλιος, έκανε ψαλιδάκι και νίκησε τον Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Θα γίνει έλεγχος στο VAR, για φάουλ του Βέλλιου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Μετράει κανονικά, 1-0 ο Ατρόμητος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Σε λίγο θα έχουμε και το video από το γκολ. Μιλάμε για πολύ ωραίο γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Ο κόσμος του Άρη στο Περιστέρι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
29' Κίτρινη κάρτα στον Μπα που έκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
34' Σουτ του Μπρούνο Γκάμα μέσα από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
35' Άστοχη κεφαλιά του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
42' Απειλεί ο Άρης. Κίνηση του Φετφατζίδη από τα δεξιά και σουτ, που δεν έφερε αποτέλεσμα, αφού τον κόντραρε ο Ταλόσα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
43' Πολύ άστοχη κεφαλιά (μετά από σέντρα του Μπρούνο Γκάμα) του εντελώς αμαρκάριστου Ντιγκινί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
45+1' ΓΚΟΛ ο Άρης, 1-1! Ο Ματίγια μοίρασε στον Φετφατζίδη, που ήταν κοντά στη γραμμή του άουτ και με τακουνάκι μοίρασε στον Μπρούνο Γκάμα, που παρά το γεγονός ότι είχε αρκετά σώματα μπροστά του, νίκησε τον Μέγερι με συρτό σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Έλεγχος στο VAR για offise στο γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Μετράει το γκολ! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Ατρόμητος-Άρης 1-1! Ο Βέλλιος άνοιξε το σκορ στο 24’ με ψαλιδάκι! Ο Μπρούνο Γκάμα ισοφάρισε με ωραίο τελείωμα στις καθυστερήσεις. Πιο αποτελεσματική η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, που κατάφερε να εκμεταλλευτεί μια από τις ευκαιρίες που είχε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τα καλά τους διαστήματα, αλλά στο μεγαλύτερο μέρος του ημιχρόνου κάτι τους έλειψε στην τελική προσπάθεια. Ωστόσο, κατάφεραν να φέρουν την κατάσταση στα ίσα σε σημαντικό σημείο του αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαντσίνι αντί του Ντιγκινί. Γύρισε το πόδι του Γάλλου στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
55' Ουγκράι αντί Ενσικουλού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
56' Εξαιρετική προσπάθεια του Φετφατζίδη, άδειασε τον Ταλόσα, αλλά ο Ρισβάνης έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, αφού έδιωξαν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
60' Σέντρα του Ταλόσα, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε ο Ουγκράι, για να απειλήσει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
63' Μάντσον αντί Μπαένα για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
65' Πολύ δυνατό, αλλά και άστοχο σουτ του Μάντσον από μακρινή απόσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουγκράι έφυγε στην πλάτη της άμυνας (μετά από μπαλιά του Ανδρούτσου) και βρέθηκε σε θέση βολής, ο Έμαν του βγήκε καλά και ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων εκτέλεσε, αλλά η μπάλα έγλυψε το οριζόντιο δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι του Βέλεθ στον Ουγκράι. Πρόκειται για πολύ οριακό μαρκάρισμα στα όρια του επιτρεπτού. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Απειλεί ο Ατρόμητος, έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή του στα τελευταία λεπτά. Δεν πρόλαβε τώρα ο Βέλλιος για λίγο την μπάλα και αν τα είχε καταφέρει, πιθανόν να γινόταν το 2-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
75' Κίτρινη ο Χαρίσης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
76' Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, κόντραρε σε σώματα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
77' Γιακουμάκης αντί Ανδρούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
80' Καλή στιγμή για τον Άρη. Καλή κυκλοφορία της μπάλας και άστοχο σουτ του Μαντσίνι με το εξωτερικό μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
82' Τόνσο αντί Μπρούνο Γκάμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
83' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Άτσαλο μαρκάρισμα του Μπα στον παίκτη του Ατρομήτου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Ο Μανούσος πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
84' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 2-1! Ο Μανούσος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ακριβώς στο κέντρο της εστίας η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
89' Απειλεί ο Φετφατζίδης με σουτ μέσα από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
90+3' ΓΚΟΛ ο Άρης, 2-2! Εξαιρετική προσπάθεια του Φετφατζίδη, που μπούκαρε μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο σουτ νίκησε τον Μέγερι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
90+4' Απειλεί ο Άρης με αεροπλανικό του Σάσα, διώχνει ο Ρισβάνης πάνω στη γραμμή! by Αποστόλης Λιβάνιος