Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη

18:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
Πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται τρίτος από το τέλος και ψάχνει τη νίκη για να ξεφύγει από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, με την Ξάνθη να θέλει το τρίποντο για να μπει στην εξάδα. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Στην 12η θέση με 12 βαθμούς οι Αρκάδες, προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Στην 7η θέση με 20 βαθμούς η Ξάνθη, η οποία ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τον Παναιτωλικό στα «Πηγάδια». by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Ορτέγκα, Σουάρεθ, Βαλιέντε – Ματρικάρντι, Μουνάφο – Λουίς Φερνάντεθ, Καπίγια, Σίτο - Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Στον πάγκο οι Μιχαήλ, Ιγκλέσιας, Τασουλής, Μπόρχα Φερνάντεθ, Δουβίκας, Βλάχος, Κρέσπι. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Ξάνθη (Γιώργος Παράσχος): Αμπάντ – Μαλεζάς, Λισγάρας, Καρασαλίδης – Τερκί, Φασίδης, Ντε Λούκας, Καμαρά, Τεϊσέιρα - Ντε Αμορίμ, Φοσέ. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Στον πάγκο οι Σάο Μπέντο, Στάρτζεον, Κοβάτσεβιτς, Πολέτο, Θυμιανής, Μουλέν, Μπαριέντος. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας), με βοηθούς τους Μιχαήλ Καρσιώτη (Κορίνθου), Σταύρο Σίπκα (Σάμου), ενώ τέταρτος είναι ο Πέτρος Τσακαράκης (Χανίων). Διαιτητής VAR o Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς), ενώ AVAR ο Γεώργιος Τάσσης (Ηπείρου). by Γιώργος Τσανάκας
19:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα, ούτε κάποια τελική ούτε κάτι το αξιοσημείωτο στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας, την κυκλοφορεί με ηρεμία αλλά δεν μπορεί με τίποτα να διασπάσει την καλοστημένη αμυντική γραμμή της Ξάνθης, η οποία τις στιγμές που αμύνεται έχει πέντε παίκτες στην άμυνα, τέσσερις στον άξονα σε ευθεία και ο Φοσέ είναι ο μοναδικός προωθημένος. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
12' Γύρισμα του Κώτσιρα μέσα στην περιοχή, ο Λουίς Φερνάντεθ βάζει την προβολή υπό την πίεση του Λισγάρα αλλά περνάει πάνω από τα δοκάρια, κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Κεφαλιά του Ματρικάρντι, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, δεν θα βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! 1-0 ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΙΤΟ! Σέντρα του Oρτέγκα από τα αριστερά, ωραία προβολή του προωθημένου Σίτο και ανοίγει το σκορ ο Αστέρας! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Πρώτο εικοσάλεπτο στο ματς: Οι παίκτες του Αστέρα Τρίπολης πάνε πρώτοι στην μπάλα, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα να κερδίσουν τις περισσότερες από τις μονομαχίες σε σχέση με τους αντιπάλους του. Παθητικός ο ρόλος της Ξάνθης στο πρώτο εικοσάλεπτο, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να δεχτεί το γκολ και να κυνηγάει πλέον το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! 2-0 ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΑΠΙΓΙΑ! Γκολ-καρμπόν για τους γηπεδούχους, με τον Σίτο να κάνει την σέντρα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και τον αμαρκάριστο Καπίγια να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Προβάδισμα δύο τερμάτων πλέον για τον Αστέρα, με τους παίκτες του να έχουν εκμεταλλευτεί πλήρως τις ευκαιρίες τους και να σκοράρουν δύο τέρματα σε ισάριθμες τελικές. Δεν έχει φτιάξει ούτε υποψία φάσης η Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Δέκα λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των πρώτων 45'. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
36' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μπαριέντος αντί Ντε Λούκας. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Θέλει να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο Γιώργος Παράσχος, έβγαλε έναν κόφτη και έβαλε έναν μεσοεπιθετικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
39' Ωραίο σουτ του Ορτέγκα, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
43' Σουτ του Μπαράλες, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 2-0 της Ξάνθης χάρη στα γκολ των Σίτο (13') και Καπίγια (21'). by Γιώργος Τσανάκας
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Στάρτζεον στη θέση του Ντε Αμορίμ. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Δέκα λεπτά στην επανάληψη, δεν υπάρχει το παραμικρό. Ο Αστέρας έχει καταφέρει να... σβήσει το ματς και κρατάει πολύ εύκολα το προβάδισμά του κόντρα στην ακίνδυνη Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
56' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα που βρήκε σε εναέρια μονομαχία τον Μπαράλες στο πρόσωπο. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Τασουλής αντί Σίτο. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
63' Δεν μετράει το γκολ του Ορτέγκα καθώς υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ μετά την κεφαλιά του Μπαράλες. Έγινε ο σχετικός έλεγχος από το VAR και το γκολ δεν μέτρησε, συνεπώς παραμένει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
66' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μουλέν αντί Μαλεζά. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
67' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για την Ξάνθη. Ο Στάρτζεον έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά ο Παπαδόπουλος τον... νίκησε και κράτησε το μηδέν παθητικό! by Γιώργος Τσανάκας
21:02
73' Σουτ του Τεϊσέιρα, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Βαλιέντε. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Δέκα λεπτά ακόμη, παραμένει το 2-0 υπέρ του Αστέρα κόντρα στην Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! 3-0 ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΙΣ ΦΕΡΝΑΝΤΕΘ! Ο Μπαράλες παίρνει την πρώτη κεφαλιά και βρίσκει τον Καπίγια, ο οποίος φεύγει στην αντεπίθεση και με άψογη κάθετη... κόβει στα δύο την άμυνα της Ξάνθης που βρίσκεται σε αποσύνθεση και βρίσκει τον Λουίς Φερνάντεθ, με τον τελευταίο να πλασάρει για το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90' Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Τερκί κλωτσάει τον Τασουλή και ο Βρέσκας δείχνει σωστά την άσπρη βούλα. Είναι και αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον παίκτη της Ξάνθης. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! 4-0 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΡΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΒΟΥΛΑ. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
95' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! 5-0 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΟΥΑΡΕΘ! by Γιώργος Τσανάκας