Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesports1 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
H ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη (15/01, 15:00) στην Τούμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Οι δύο ομάδες στοχεύουν σε ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει της αναμέτρησης της προσεχούς Τετάρτης. Έχοντας κάνει το απαραίτητο φρεσκάρισμα στην ενδεκάδα, καθώς ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την ΑΕΚ την Κυριακή (12/01, 19:30) και ο ΟΦΗ φιλοξενείται από τον Αστέρα στην Τρίπολη την ίδια μέρα (15:00) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάιλι, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Κουτρούμπης, Μπράουν, Στάικος, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Βαζ, Σεμέντο, Μάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Εσίτι, Μαουρίτσιο, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σωτηρίου, Νάστος, Ντίνας, Φιγκεϊρέδο, Μεγιάδο, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παπαδόπουλος, Μιχάι, Τσιγγάρας, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Λάμπρου, Σφιντέρσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς), Βοηθοί: Κούλα Χασαν (Ξάνθης), Πάγκαλος (Λασιθίου), 4ος: Περράκης (Αθηνών). by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
21:16
21:20
Δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Ολοκληρώθηκε το Βόλος-Ατρόμητος, με τους φιλοξενούμενουν να επικρατούν 3-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Εκτός για τον ΠΑΟΚ είναι οι Ζίβκοβιτς, Μάτος, Αουγκούστο, Κρέσπο, Ελ Καντουρί, Βέρνμπλουμ και Ζαμπά, ενώ επιστρέφει ο Πασχαλάκης στην εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Χωρίς τους Σακόρ και Κ. Γιαννούλη, αλλά και Ναμπί ο ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Υπενθυμίζεται ότι στο ματς του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 στο ίδιο γήπεδο με τέρμα του Μίσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Τα γκολ από το ματς στον Βόλο, που τελείωσε πριν λίγο... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα. Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Σε αρκετά κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
4' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική κυκλοφορία των φιλοξενούμενων, ο Μπίσεσβαρ μοίρασε δεξιά για τον Λημνιό, που αστόχησε με δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Φάουλ από τα αριστερά και ευκαιρία για ένα γέμισμα από τον Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Έδιωξε αρχικά η άμυνα του ΠΑΟΚ και μπλόκαρε λίγο μετά ο Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Κυρίως αυτών του ΟΦΗ που έχουν κόντρα τον άνεμο στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Αρκετά παθητικός ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
12' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Μίσιτς, δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα ο Άκπομ που ήταν σε θέση βολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
16' Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Προσπαθεί να ισορροπήσει ο ΟΦΗ, που κρατάει περισσότερο την μπάλα πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
18' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Λάθος του Ροντρίγο στα δεξιά της άμυνας, κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους με τον Σεμέντο, που έδωσε για τον Μάνο ο οποίος εκτέλεσε από θέση βολής και η άμυνα του ΠΑΟΚ (Ίνγκασον) έδιωξε την τελευταία στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
24' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Μπαλιά-ξυράφι του Μίσιτς από τα αριστερά, ο Λημνιός βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και νίκησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
32' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2! Γύρισμα του Μίσιτς από τα δεξιά, πλασέ του Μπίσεσβαρ από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας για το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
41' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ βγήκε από τα αριστερά, έκανε δυνατό γύρισμα και δεν μπόρεσε να βρει κάποιον συμπαίκτη του. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-2! Ο Λημνιός άνοιξε το σκορ στο 24' και ο Μπίσεσβαρ σκόραρε στο 32'. Και τα δύο γκολ είναι από μπαλιές του Μίσιτς. Απόλυτο αφεντικό του αγώνα ο «δικέφαλος του Βορρά» στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
51' Άτσαλο σουτ του Λημνιού από καλή θέση, η μπάλα έφτασε από σπόντα στον Μπίσεσβαρ, που συνελήφθη σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
52' Σε θέση βολής ο Μάνος, αλλά συνελλήφθη κι αυτός (ορθώς) σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
54' Φαλτσαριστό, αλλά άστοχο πλασέ του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
55' Δυνατό γύρισμα του Μίσιτς για τον Άκπομ, που δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
56' Απειλεί ο ΟΦΗ. Στην κόντρα οι γηπεδούχοι, σουτ του Σεμέντο λίγο έξω από το ημικύκλιο και σε ετοιμότητα ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
58' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έκλεψε την μπάλα η ομάδα του Φερέιρα, ο Άκπομ κουβάλησε την μπάλα και με πλασέ με το αριστερό, έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
59' Κακό πλασέ του Σεμέντο, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
60' Φιγκεϊρέδο και Μεγιάδο αντί Μάνου και Βαζ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:51
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-3! Ο Μίσιτς έβγαλε κάθετη μπαλιά (τρίτη ασίστ σήμερα) για τον Άκπομ, που βρήκε απέναντί στον Γουάιλι και τον πλάσαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
Θα μπει ο Λάμπρου σε λίγο, στη θέση του Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
67' Λάμπρου αντί Μαουρίτσιο για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:56
Ο Μπίσεσβαρ σε ρόλο δεκαριού πλέον, με τον Λάμπρου να παίρνει τη θέση του αριστερά, ενώ ο Μίσιτς οπισθοχωρεί για να καλύψει τη θέση που είχε ο Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:58
69' Καλό, αλλά άστοχο σουτ του Στάικου. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
72' Βιεϊρίνια αντί Λημνιού by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
Και Μιχάι αντί Ίνγκασον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:01
73' Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ από θέση... κόρνερ, διώχνει ο Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου έκανε εξαιρετική προσπάθεια από τα δεξιά, άδειασε τον αντίπαλό του με κοφτή ντρίπλα, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
81' Νοικοκυράκης αντί Νέιρα για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
86' Τακουνάκι του Φιγκεϊρέδο, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος