ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

16:55
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό, για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στους «Ζωσιμάδες». by Σπύρος Σιαμπλής
16:57
Ο Παναθηναϊκός καλείται να αφήσει στην άκρη όλα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την περασμένη Κυριακή και να αφοσιωθεί στο σημερινό ματς, όπου μάλιστα ψάχνει… σκορ πρόκρισης! by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Άλλωστε, το Κύπελλο αποτελεί και φέτος στόχο του «τριφυλλιού», όπως έχουν δηλώσει αρκετές φορές οι ποδοσφαιριστές του και μένει αυτό να φανεί στο γήπεδο των Ιωαννίνων… by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Ο Γιώργος Δώνης, από τη πλευρά του, έχει κάνει κάποιες αλλαγές στην ομάδα του αλλά ζητήσει από τους παίκτες του να νικήσουν και να εξασφαλίσουν αν είναι δυνατόν από σήμερα την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
Φυσικά, το έργο του κάθε άλλο παρά εύκολο θα είναι, αφού ο ΠΑΣ αποτελεί την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Super League 2, όντας πρωτοπόρος και αήττητος μετά από 11 αγωνιστικές! by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Θυμηθείτε εδώ την βασική 11άδα του ΠΑΣ Γιάννινα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Κι εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Χουτεσιώτης, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Πίτου, Νάουμετς, Γώγος και Λέο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Κολοβός και Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Φώτης Φωτιάδης από τον Σύνδεσμο Καστοριάς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη κανονικά για τις 29 Ιανουαρίου, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
Σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου, με εξαίρεση... ως συνήθως, την πλευρά μπροστά από τα επίσημα, όπου έχει πιάσει πάγο! by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
Παράλληλα, έχει συγκεντρωθεί αρκετός κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου, για τα δεδομένα της ώρας και της ημέρας by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:16
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:17
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
3' Από γύρισμα της μπάλας στον Διούδη, εκείνος κάνει λάθος κοντρόλ, μια ντρίπλα... παραπάνω αλλά κατάφερε κι έδιωξε σε πλάγιο άουτ υπό την πίεση του Κρίζμαν! by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
8' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
9' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, βγαίνει και διώχνει με γροθιές ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
11' Εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ, κεφαλιά του Καμπετσή, διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
11' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
14' Σουτ του Κάστρο, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
16' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ, από τη δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
17' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά από την άλλη πλευρά, μαζεύει τη μπάλα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου και δεν υπάρχει «καθαρή» φάση για γκολ. Ο μεν ΠΑΣ δείχνει να πατάει καλύτερα αλλά χωρίς να έχει απειλήσει την εστία του Διούδη, ο δε Παναθηναϊκός δυσκολεύεται να αναπτυχθεί ειδικά από τα αριστερά, με τον Δώνη μάλιστα να ζητάει τη μεταφορά του παιχνιδιού από την απέναντι πλευρά! by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
25' Διακοπή στο ματς, για... διπλό τραυματισμό των Καμπετσή και Αποστολάκη, με τον δεύετρο μάλιστα να αποχωρεί υποβασταζόμενος καθώς έχει πρόβλημα στον αστράγαλο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
27' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, με δέκα συνεχίζει ο Παναθηναϊκός, αφού ο Κουρμπέλης δεν έχει μπει ακόμα στη θέση του Αποστολάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
28' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΣ, με τον Παμλίδη να εκμεταλλεύεται την κόντρα στο σουτ του Κάστρο και να «τσιμπάει» τη μπάλα προ του Διούδη, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
29' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Αποστολάκης, στη θέση του ο Κουρμπέλης, στα δεξιά μεταφέρεται ο Νούνες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:51
34' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, σέντρα του Μπεκ από τα δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:54
36' Σέντρα στο ύψος του πέναλτι, ο Παμλίδης κάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:59
41' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό, απο τα πλάγια και αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:59
42' Απευθείας εκτέλεση του Δώνη, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:00
43' Κίτρινη κάρτα στον Κρίζμαν, για αγκωνιά στον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:02
Ο Κώστας Αποστολάκης... σφαδάζει, μετά τον τραυματισμό του! Εικόνα live21963588/101237.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:02
Ένα «κουβάρι» οι παίκτες του ΠΑΣ, πανηγυρίζουν το υπέρ τους 1-0! Εικόνα live21963588/41335.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:03
45' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:05
45'+1' Κακό κοντρόλ του Καρτάλη, που βρίσκεται απέναντι στον Διούδη, αλλά χάνει την ευκαιρία να σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
18:05
45'+2' Σέντρα από τα δεξιά του Νούνες, κεφαλιά του Χατζηθεοδωρίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
45'+3' Λήξη του ημιχρόνου, μπροστά ο ΠΑΣ με 1-0, χάρη στο γκολ του Παμλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:09
Ημίχρονο στους «Ζωσιμάδες» με τον... δραστήριο ΠΑΣ να προηγείται δίκαια του «αναιμικού» Παναθηναϊκού με 1-0, με την προβολή του κινητικού Παμλίδη από το 28', την ώρα που ο Αποστολάκης ήταν εκτός γηπέδου λόγω τραυματισμού. Οι γηπεδούχοι έχουν καταφέρει να μην δεχθούν φάσεις, με το «τριφύλλι» να απειλεί ελάχιστα έως καθόλου, έχοντας πρόβλημα σε δημιουργία και κυκλοφορία της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:21
Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Περέα αντί του Μπεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
47' Σέντρα του Νούνες, βγαίνει και διώχνει ο Γιαννίκογλου, τραυματίζοντας και τον Παντελάκη... by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
48' Κεφαλιά του Δώνη, είναι αδύναμη όμως και έτσι μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:27
50' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, από τα δεξιά, πέρασε χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:28
51' Συνεργασία των Χατζηθεοδωρίδη και Ζαχίντ, σουτ του δεύτερου από θέση μέσα αριστερά, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
55' Σουτ του Καρτάλη έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
56' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να γίνεται αποδέκτης της μπάλας από την πάσα του Ζαχίντ, να σουτάρει με τη μια και τη μπάλα να περνάει χιλιοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννίκογλου! by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
58' Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
59' Απαντάει στις χαμένες ευκαιρίες ο ΠΑΣ, με την εκτέλεση από τον Καρτάλη και την κεφαλιά του Παμλίδη, αλλά τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
60' Ο Παντελάκης κάνει χέρι, στον Παναθηναϊκό ζητούν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής Φωτιάδης έχει σφυρίξει επιθετικό φάουλ από τον Καμπετσή... by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
68' Λεό αντί του Κρίζμαν, η πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
69' Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ, κεφαλιά του Σκόνδρα, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Με τα 3/4 του ματς συμπληρωμένα, ο Παναθηναϊκός δείχνει πλέον σαφώς καλύτερη εικόνα, χωρίς ωστόσο να έχει φτάσει στην ισοφάριση. Η είσοδος του Περέα έχει προσφέρει περισσότερη επιθετικότητα, ενώ ο... άφαντος ως τότε Καμπετσής έχασε την μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-1, στο 56'! Ωστόσο, ο ΠΑΣ που δείχνει ξεκάθαρη διάθεση να προστατεύσει το προβάδισμά του, θα μπορούσε κι αυτός να «καθαρίσει» τη νίκη, με κεφαλιά του Καρτάλη... by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
72' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο, για φάουλ στον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
73' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, όταν από εκτέλεση φάουλ ο Πούγγουρας έκανε κεφαλιά-πάσα στον Καμπετσή, ο οποίος σούταρε με τη μία αλλά ο Γιαννίκογλου με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
74' Δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ, έξω ο Καρτάλης στη θέση του ο Νάουμετς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
74' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Χατζηγιοβάνης μέσα ο Μπουζούκης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
77' Σουτ του Μπουζούκη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
80' Σουτ του Ξυδά, είναι συρτό και ο Διούδης ελέγχει την πορεία της μπάλας, αφήνοντάς την να περάσει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
82' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για σκληρό φάουλ πάνω στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
83' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να το εκτελεί απευθείας αλλά τη μπάλα να σταματάει πάνω στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή του ΠΑΣ. Λιάσος αντί Ξυδά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
85' Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζαχίντ, ενώ έχει δεξιά του Μπουζούκη, η μπάλα περνάει μακριά από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
87' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Παμλίδη να κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι, μετά το γύρισμα του Νάουμετς από αριστερά, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
88' Εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ εκτέλεσε με πάσα προς τον Δώνη που γύρισε με τη μια τη μπάλα με το αριστερό αλλά αυτή έφυγε αρκετά έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
90' Κίτρινη κάρτα σε Ζαχίντ και Αποστολόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
90'+4' Μετά από... βολέ ο Παμλίδης βγήκε τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά έκανε κακό κοντρόλ με αποτέλεσμα να επιστρέψει η άμυνα του Παναθηναϊκού και στη συνέχεια να απομακρυνθεί το σουτ του Νάουμετς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
90'+4' Λήξη του ματς, ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε τον Παναθηναϊκό με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής