Λαμία-Ολυμπιακός

16:52
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Ολυμπιακός, για τη 18η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤSports και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
Οι Πειραιώτες αναζητούν τη νίκη που θα τους κρατήσει μόνους πρώτους στην κορυφή του πρωταθλήματος, αναμένοντας επιπλέον και ένα ευνοϊκό αποτέλεσμα στο ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:58
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:58
Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Μπαχανάκ, Τιρόνε, Βασιλογιάννης, Καραμάνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Μπενζιά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Καχριμάν, Ασίγκμπα, Σάλιακας, Τζανετόπουλος, Βλαχομήτρος, Καραγιάννης, Μπουλούλης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αλέν, Γκερέρο, Ελαμπντελαουί, Λοβέρα, Κούτρης, Μεριά, Χριστοδουλόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Μιχαήλ Καρσιώτης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας - VAR: Αθανάσιος Σέζος AVAR: Χρήστος Τζιότζιος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού στο Φάληρο. Με γκολ των Σουντανί (61') και Ελ Αραμπί (70') by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
17:11
Λιγότερο από πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Εκτός οι τραυματίες Ποντένσε, Γκιγέρμε, Μπρούνο, Σουντανί και ο Φορτούνης από τον Ολυμπιακό, αλλά και ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, που ταλαιπωρείται από ίωση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
5' Ευκαιρία του Ολυμπιακού. Κεφαλιά του Σεμέδο μετά από κόρνερ, διώχνει ο θεοδωρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
17:34
14' Σουτ του Γκασπάρ, μπλόκαρε την μπάλα ο Θεοδωρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
16' Διώχνει ο Μπα σε κόρνερ, σε επικίνδυνη επίθεση της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
19' Απειλεί ο Ολυμπιακός, γεμάτο σουτ του Ελ Αραμπί και διώχνει ο Θεοδωρόπουλος που ήταν σε ετοιμότητα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Καλή κυκλοφορία της μπάλας (με ένα-δύο του Μπουχαλάκη με τον Βαλμπουενά), που έφτασε στον Μπουχαλάκη, ο οποίος αστόχησε με συρτό σουτ από πολύ καλή θέση, στέλνοντάς τη λίγο δίπλα από το αριστερό του Θεοδωρόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων (σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο), η Λαμία είναι οχυρωμένη πίσω και τον περιμένει. Οι Πειραιώτες έχουν την πολύ καλή στιγμή με τον Μπουχαλάκη και δύο καλές στιγμές με Σεμέδο και Ελ Αραμπί. Είναι λίγες, αλλά καλές οι φάσεις τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
27' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό. Την είδε ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού, έχει δοθεί και επιθετικό φάουλ στον Καραμάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
Είναι και δύσκολος ο αγωνιστικός χώρος στο ΔΑΚ. Είναι αρκετά βαρύς λόγω της βροχής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
31' Ευκαιρία για τη Λαμία. Κακό διώξιμο του Καμαρά, δυνατό σουτ του Δημούτσου, που έστειλε την μπάλα λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
32' Σκληρό φάουλ στον Ελ Αραμπί, κίτρινη στον Πλιάτσικα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
33' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Σκαστή κεφαλιά του Μπα έπειτα από κόρνερ του Βαλμπουενά και η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Θεοδωρόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Σέντρα του Βαλμαπουενά λίγο έξω από την περιοχή, καρφωτή κεφαλιά του Ελ Αραμπί (που πρόλαβε τον Αντέτζο) και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
Το 11ο γκολ του Ελ Αραμπί στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:06
Ημίχρονο στο ματς. Λαμία-Ολυμπιακός 0-1. Το γκολ του Ελ Αραμπί με κεφαλιά (έπειτα από ωραία κίνηση) στο 40' χωρίζει εδώ και λίγα λεπτά τις δύο ομάδες. Ανώτεροι οι ερυθρόλευκοι, που είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μπουχαλάκη στο 21' και δοκάρι με τον Μπα στο 33'. Πολύ παθητικός ο ρόλος των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
Έναρξη δεύτερου μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
47' Κίτρινη ο Σεμέδο, που σταμάτησε αντεπίθεση της Λαμίας με τον Ρόμανιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
48' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Μπενζιά γύρισε για τον αμαρκάριστο Βαλμπουενά, που με συρτό σουτ προσπάθησε να νικήσει τον Θεοδωρόπουλο, που ήταν σε ετοιμότητα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:25
50' Άστοχο σουτ του Μασούρα από το ημικύκλιο της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
51' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Λάθος γύρισμα του Βάντερσον προς τα πίσω, ο Ελ Αραμπί (12ο γκολ στο πρωτάθλημα) έγινε κάτοχος της μπάλας, κέρδισε την κόντρα από τον Πλιάτσικα μέσα στην περιοχή και με το αριστερό εκτέλεσε τον Θεοδωρόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
59' Άστοχο σουτ του Μπενζιά λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Λοβέρα και Μεριά κάνουν ζέσταμα. Ο πρώτος θα περάσει αντί του Μπενζιά, που νιώθει ενοχλήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
64' Λοβέρα αντί Μπενζιά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Σκληρό τάκλιν του Πλιάτσικα στον Τσιμίκα μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Αποβολή για τον Πλιάτσικα, με δεύτερη κίτρινη! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Πονάει πολύ ο Τσιμίκας, που είναι στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
70' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στην αντίπερα όχθη ο Θεοδωρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Συνεχίζει κανονικά ο Τσιμίκας πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Γκερέρο αντί του Βαλμπουενά στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
77' Μπουλούλης αντί Τιρόνε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
78' Κάκιστο σουτ του Καμαρά, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Ο Μασούρας δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά, αλλά ο Ελ Αραμπί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Χριστοδουλόπουλος αντί Ελ Αραμπί και Βλαχομήτρος αντί Μπαχανάκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
89' ΔΟΚΑΡΙ για τη Λαμία. Γύρισμα του Ρόμανιτς, μετά από κακή συνεννόηση Σα και Σεμέδο, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Πορτογάλου τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος