14:31
14:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη αναμέτρηση της εμβόλιμης 20ής αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Παναιτωλικό by www.sport-fm.gr
14:32
Η ομάδα των γηπεδούχων είναι στη 10η θέση με 23 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ by www.sport-fm.gr
14:33
Γενικότερα, οι Θεσσαλοί έχουν μόλις μία νίκη στα τελευταία επτά πρωταθλήματος by www.sport-fm.gr
14:34
Από την άλλη πλευρά, ο Παναιτωλικός είναι στην προτελευταία θέση έχοντας μόλις 9 πόντους by www.sport-fm.gr
14:34
Την προηγούμενη αγωνιστική πήρε τον βαθμό κόντρα στη Λαμία (1-1) σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Ντάουντα. by www.sport-fm.gr
14:35
Ο Νιγηριανός μάλιστα τίθεται αντιμέτωπος με την ομάδα στην οποία βρισκόταν μέχρι πριν από 10 μέρες by www.sport-fm.gr
14:56
14:59
ΑΕΛ: Κρίστινσον - Καρανίκας, Μόρας, Μιχαήλ, Μούζεκ - Κάτσε, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσέροβιτς - Μπούστος, Ουάρντα, Παπάζογλου by www.sport-fm.gr
15:01
Παναιτωλικός: Κνετ - Τζανακάκης, Μααρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν - Σιένστεντ, Τσιγγάρα - Ντίας, Άλβαρεζ, Ρόσα - Ντάουντα. by www.sport-fm.gr
15:01
Διαιτητές: Αριστείδης Βάτσιος, Ανδρέας Φωτόπουλος, Άγγελος Ζήρδας 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης by www.sport-fm.gr
15:02
15:03
15:03
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Γιαννακόπουλος, Μιμίτο, Ντουάρτε, Πάρρας, Μουνιέ, Μπαΐροβιτς, Ντάλσιο by www.sport-fm.gr
15:10
15:10
15:13
10' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Ντάουντα έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Κρίστινσον by www.sport-fm.gr
15:19
15:27
24' Έχει πάρει τον έλεγχο της μπάλας η ΑΕΛ, αλλά στην πραγματικότητα δεν έχει δημιουργήσει ούτε υποψία ευκαιρίας by www.sport-fm.gr
15:30
28' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! 0-1 ΜΕ ΔΡΑΣΤΗ ΤΟΝ ΝΤΑΟΥΝΤΑ! Ο Νιγηριανός τσίμπησε την μπάλα μέσα στην περιοχή, πέρασε τον Κρίστινσον και παρά την πολύ πλάγια θέση που βρέθηκε, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
15:32
Ο Νιγηριανός "καρφώνει" την πρώην ομάδα του και πετυχαίνει το δεύτερό του γκολ με τη φανέλα του Παναιτωλικού by www.sport-fm.gr
15:33
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ντάουντα πέτυχε το πρώτο του γκολ με τον Παναιτωλικό έπειτα από 24 λεπτά συμμετοχής και το δεύτερο στο 28' by www.sport-fm.gr
15:37
34' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Ρόσα έξω από την περιοχή, η μπάλα έσκασε και στον αγωνιστικό χώρο, απομάκρυνε ο Κρίστινσον by www.sport-fm.gr
15:43
15:48
15:49
15:52
Ο Παναιτωλικός απόλυτα δίκαια προηγείται 1-0 της ΑΕΛ με το γκολ του Ντάουντα. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα θα μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα γκολ, ωστόσο ο Κρίστινσον είναι σταθερός και έχει γλιτώσει την ομάδα του από περισσότερα τέρματα. by www.sport-fm.gr
16:05
16:07
16:07
16:11
16:16
16:17
58' Έντονη η πίεση στα καρέ του Παναιτωλικού, με την ΑΕΛ να κερδίζει συνεχόμενα κόρνερ, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα by www.sport-fm.gr
16:19
16:22
16:23
63' ΓΚΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΝΤΑΟΥΝΤΑ! 2-0 ΟΙ ΑΓΡΙΝΙΩΤΕΣ! Σέντρα του Ρόσα από αριστερά και με αριστερό εξαιρετικό τελείωμα ο Νιγηριανός κάνει το 2-0! Υπενθυμίζεται ο παίκτης έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΛ πριν από 10 μέρες! Απίστευτο! by www.sport-fm.gr
16:31
16:31
Φαίνεται ότι η ΑΕΛ αποχαιρετά οποιαδήποτε πιθανότητα να πάρει κάτι από το ματς by www.sport-fm.gr
16:32
Οι Θεσσαλοί δεν έχουν κάνει την παραμικρή ευκαιρία, συνεχίζουν να μην απειλούν και ο Παναιτωλικός πραγματοποιεί την καλύτερή του φετινή εμφάνιση by www.sport-fm.gr
16:44
84' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! Ο Ντουάρτε φαίνεται ότι ανατρέπει τον Ουάρντα και δίνεται η παράβαση από τον Βάτσιο. by www.sport-fm.gr