ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

19:01
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, για την 20η αγωνιστική της Super League 1, στη Λάρισα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Τρεις μέρες μετά την περιπετειώδη ισοπαλία με τον Παναιτωλικό, οι «βυσσινί» παίζουν πάλι στην έδρα τους, αυτή τη φορά με το φορμαρισμένο «τριφύλλι», που και αυτό πριν από τρεις μέρες επικράτησε με 3-0 του Ατρομήτου, για να ανέβει ακόμα περισσότερο βαθμολογικά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Στην βασική 11άδα της ΑΕΛ ξεκινούν οι Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Κάτσε, Γκαζάλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπέρτος, Ουάρντα και Παπάζογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού, που έχει και ένα… απρόοπτο της τελευταίας στιγμής. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Γκέργκελι, Μούζεκ, Σεσέροβιτς, Μπράλιτς, Μπούστος, Νούνιτς και Βινίσιους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Κολοβέτσιος, Μπουζούκης, Αποστολάκης, Ανουάρ, Μακέντα και Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γεώργιος Βρέσκας από τον Σύνδεσμο Πιερίας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Στο «ΑΕΛ FC Arena» βρίσκεται και ο Σίλβα Κλέιτον, που χαιρέτησε μάλιστα και τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Οι δύο ομάδες προθερμαίνονται αυτή την ώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Ενώ στο γήπεδο βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης των γηπεδούχων, Αλέξης Κούγιας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Υπενθυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός «τρέχει» ένα αήττητο σερί με τρεις νίκες στη Super League 1 που τους έχει φέρει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ στον αντίποδα η ΑΕΛ δεν έχει κερδίσει ούτε ένα ματς μέσα στο 2020 και είναι ένατη! by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Δεν είναι πολύς ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες αυτή την ώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Ενώ θυμίζουμε πως δεν υπάρχουν και οπαδοί των φιλοξενούμενων, κατόπιν απόφασης της διοίκησης της ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
5' Γέμισμα του Ζαχίντ από τα δεξιά, ούτε ο Καμπετσής στο πρώτο ούτε κι ο Πούγγουρας στο δεύτερο δοκάρι μπορούν να κάνουν την προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
6' Σουτ του Κουρμπέλη έξω από την περιοχή, είναι αδύναμο και η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
9' Νέο σουτ του Κουρμπέλη, περίπου στο ίδιο σημείο, πέφτει και μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
11' Πρώτη καλή στιγμή, για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Γιόχανσον από το ύψος της περιοχής να περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κρίστινσον! by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
13' Ο Νάγκι πέφτει μέσα στην περιοχή σε φάση με τον Καρανίκα και διαμαρτύρεται για πέναλτι, αλλά ο διαιτητής Βρέσκας δείχνει να συνεχιστεί το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
14' Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά, τελικά, αφού δεν φαίνεται να υπάρχει ανατροπή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
18' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, από τα αριστερά αυτή την φορά, ξανά χωρίς αποτέλεσμα αφού υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Μπέρτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
19' Με δέκα συνεχίζει η ΑΕΛ προσωρινά, λόγω τραυματισμού του Ουάρντα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
21' Σουτ του Δώνη, εντελώς άστοχο με τη μπάλα να παίρνει φάλτσα και να περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
22' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, σε ανατροπή του Ζαχίντ από τον Μόρα, που είναι έξαλλος και παίρνει κίτρινη κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
23' Η φάση εξετάζεται ξανά μέσω του VAR και διατηρείται η απόφαση του Βρέσκα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
25' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβάνη να εκτελεί το πέναλτι, τον Κρίστινσον να πέφτει σωστά στα αριστερά, αλλά τη μπάλα να περνάει κάτω από το σώμα του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
27' Νέο πέναλτι για τον ΠΑΟ, με τον Καρανίκα να πατάει στο πόδι τον Νάγκι μέσα στην περιοχή και να «κιτρινίζεται». by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
28' Ο Χατζηγιοβάνης αναλαμβάνει ξανά την εκτέλεσή του, αλλά ο Κρίστινσον μπλοκάρει αυτή την φορά την κακή, α λα Πανένκα εκτέλεση, μένοντας στο κέντρο της εστίας του! by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
29' Ο Ουάρντα κάνει το σουτ στην αντεπίθεση αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
31' Νέα προσπάθεια του Ουάρντα, που έκανε το γύρισμα αλλά ο Παπάζογλου δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
32' Σέντρα-σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα παίρνει περίεργη πορεία και φεύγει ελάχιστα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
36' Ο Χατζηθεοδωρίδης σουταρε, με τη μπάλα να κοντράρει στον Μόρα και να καταλήγει στα χέρια του Κρίστινσον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
37' Νέα διακοπή στο παιχνίδι, με τον Ουάρντα να είναι πεσμένος στο έδαφος, με ένα μακρινό ριπλέι να δείχνει ξεκάθαρα ότι εκείνος πάει και πέφτει πάνω στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
40' Ωραία ενέργεια και εξαιρετική ντρίμπλα του Νάγκι, όμως η σέντρα του από δεξιά στη συνέχεια βρήκε στον Καρανίκα.. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της ΑΕΛ με 1-0 χάρη σε χτύπημα πέναλτι του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Ημίχρονο στη Λάρισα, με τον Παναθηναϊκό να είναι καθολικά ανώτερος της ΑΕΛ και να κρατάει με χαρακτηριστική ευκολία το υπέρ του 1-0! Οι «πράσινοι» έχουν ήδη σκοράρει μια φορά, έχουν χάσει ένα πέναλτι αμφότερα με τον Χατζηγιοβάνη και γενικώς βρίσκονται πολύ περισσότερο στην επίθεση. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι έχουν πατήσει μια φορά μόνο στην αντίπαλη περιοχή, δεν μπορούν να κρατήσουν μπάλα και είναι διαρκώς σε θέση άμυνας. Φυσικά, το παιχνίδι είναι ακόμα ανοιχτό, λόγω του σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Μεν αυτό το πέναλτι, ο Χατζηγιοβάνης έχει στείλει τον Παναθηναϊκό προηγούμενο στα αποδυτήρια... Εικόνα live21963712/95636.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μόρας και Καρανίκας θα αποχωρήσουν αντί των Μπούστος και Μούζεκ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Χωρίς αλλαγές θα ξεκινήσει στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
48' Γέμισμα του Χατζηθεοδωρίδη από αριστερά, ο Μούζεκ διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά προ του Καμπετσή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
49' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με τον Ζαχίντ να σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, τον Πούγγουρα να κάνει την κεφαλιά από κοντά, αλλά να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
50' Ο Παπάζογλου έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
52' Πρώτη σημαντική φάση για την ΑΕΛ, με το μακρινό σουτ του Μπούστος έξω από την περιοχή να φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
56' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Κρίστινσον να αποκρούει με το ένα χέρι το σουτ του Ζαχίντ μέσα από την περιοχή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
57' Απαντάει η ΑΕΛ, με σουτ του Ουάρντα και ωραία επέμβαση του Διούδη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
58' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
60' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ανουάρ αντί Νάγκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
63' Σκοράρει η ΑΕΛ με τον Κάτσε, μετά από λάθος έξοδο του Διούδη, ακυρώνει το γκολ ο διαιτητής Βρέσκας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
63' Εξέταση του VAR, οφσάιντ ο Παπάζογλου που παρεμποδίζει τον Σένκεφελντ, παραμένει η απόφαση του Βρέσκα και το 0-1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
64' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, περνάει ο Βινίσιους στο ματς και βγαίνει ο Κάτσε by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
68' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από την δεξιά πλευρά, βγαίνει και καθαρίζει σε δεύτερο χρόνο ο Κρίστινσον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
69' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς, για φάουλ στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
71' Άτσαλο διώξιμο του Κουρμπέλη και κόρνερ για την ΑΕΛ από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
71' Εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του ανενόχλητου Ζίζιτς, άουτ η μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
72' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Μπουζούκης αντί Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
74' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
75' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ να ισοφαρίσει, αλλά η κεφαλιά του αμαρκάριστου Παπάζογλου μέσα από την περιοχή μετά τη σέντρα του Ουάρντα από δεξιά περνάει αρκετά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
82' Σουτ του Μπούστος, από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
83' Κολοβέτσιος αντί Χατζηθεοδωρίδη, που αποχωρεί τραυματίας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
89' Πολύ ωραία κάθετη πάσα του Ζαχίντ για τον Ανουάρ, που βγήκε απέναντι στον Κρίστινσον, ο οποίος δεν είχε άλλη επιλογή από το να τον ανατρέψει και να δει την κίτρινη κάρτα παράλληλα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
90' Εξέταση της φάσης μέσω του VAR και επιβεβαίωση του πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
90'+1' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπουζούκη να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
90'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή και τον Κρίστινσον να διώχνει ενστικτωδώς με τα πόδια! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+5' Λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί της ΑΕΛ με 2-0 χάρη σε ισάριθμα πέναλτι των Χατζηγιοβάνη και Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής