Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Παναιτωλικό για την 22η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
Οι δύο ομάδες βρίσκονται χαμηλά στην βαθμολογία. Ο Αστέρας είναι 12ος με 22 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός 13ος με 13. Και οι δύο θα βρίσκονται όπως όλα δείχνουν στην κάτω ζώνη και θα δώσουν μάχη στα πλέι άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Ωστόσο, και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε καλή κατάσταση και είναι ανεβασμένες το 2020 σε σχέση με το προηγούμενο διάστημα και το προηγούμενο έτος. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Moναδική ομάδα χωρίς νίκη εκτός έδρας ο Παναιτωλικός, ο οποίος, πάντως, προέρχεται από τρία σερί ματς χωρίς ήττα και την εντός έδρας νίκη επί του Άρη με 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Τρεις διαδοχικές εντός έδρας νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης κόντρα σε Ξάνθη, ΟΦΗ και Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ριέρα, Κρέσπι, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Στον πάγκο οι Μιχαήλ, Ντέλετιτς, Ματρικάρντι, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μπελόκ, Βλάχος, Χαουρέγκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Φερνάντες, Τζανακάκης, Μαρσιάλ, Σίεστεντ, Κέβιν, Ταχάρ, Ντάλσιο, Ρόσα, Ντίας, Άλβαρες, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Ντουάρτε, Μουνιέ, Μπαΐροβιτς, Μαλής, Τσιγγάρας, Λιάβας. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), βοηθοί του οι Μιχάλης Καρσιώτης (Κορίνθου), Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), ενώ τέταρτος είναι ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης (Ξάνθης). Διαιτητής VAR ο Θανάσης Τζήλος (Λάρισας) και AVAR ο Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης). by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Σε κάτι λιγότερο από ένα δεκάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
Εξαιρετικός και απολύτως ποδοσφαιρικός ο καιρός στην Τρίπολη. Θα κάνω μια τολμηρή πρόβλεψη πως θα δούμε καλό παιχνίδι , με φάσεις και γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:19
3' Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Αστέρα, με τον Ρόσα να κάνει το κοντρόλ και την ντριμπλα αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε πάνω στα σώματα των αμυνομέων. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
Οι γηπεδούχοι δυσκολεύονται να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα και να δείχνουν πιο επιθετικοί. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
8' Κερδισμένο φάουλ για τον Αστέρα, σε καλό σημείο για γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
9' Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
12' Nέα κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα άουτ. Εάν ο Αργεντινός άφηνε την μπάλα να περάσει, τότε ο Μαρκ Φερνάντεθ ήταν μόνος του στην περιοχή και θα μπορούσε να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
14' Ο Κρέσπι τσίμπησε την μπάλα και την γύρισε στην περιοχή, όμως καθυστέρησε υπερβολικά πολύ και τελικά δεν κατάφερε να κάνει κάτι, με τον Σίεστεντ να τον κόβει. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δύο ομάδες. Από μία καλή στιγμή για τις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με τον Ρόσα στο τρίτο λεπτό, ενώ έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με την κεεφαλιά του Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
17' Σουτ του Ρόσα, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
18' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρόσα, ο Πασαλίδης απομάκρυνε με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για χέρι. Ο διαιτητής περιμένει να δει τι θα πουν από το VAR! by Γιώργος Τσανάκας
17:38
21' Ο διαιτητής πήγε και είδε την φάση στο VAR αλλά αποφάσισε πως δεν υπάρχει πέναλτι. Από το ριπλέι που είδαμε, φαίνεται, πάντως, να υπάρχει χέρι αλλά σίγουρα είναι δύσκολη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
17:38
22' Σουτ του Άλβαρες στην κίνηση, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
25 λεπτά στο ματς. Παραμένει το 0-0 στην Τρίπολη σε ένα καλό παιχνίδι, με καλό ρυθμό αλλά όχι τόσες πολλές φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
27' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, το κέρδισε ο Άλβαρες από τον Ιγκλέσιας. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
28' Καλή εκτέλεση του Άλβαρες, δεν κατάφερε να μπει κανείς στην πορεία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα έστρωσε στον Ντάουντα που μπήκε μόνος του στην περιοχή αλλά το πλασέ που επιχείρησε στην κίνηση, πέρασε εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας! Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός αλλά σπαταλάει μια τεράστια ευκαιρία. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
31' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κώτσιρας έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Μπαράλες να μην καταφέρνει να βρει την μπάλα από το ύψος της περιοχής ώστε να την σπρώξει στα δίχτυα. Στη συνέχεια, το σουτ του Τασουλή στην κίνηση, πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
36' Δοκάρι για τον Αστέρα! Μετά από σέντρα του Κώτσιρα, ο Κρέσπι έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Φερνάντες και το οριζόντιο δοκάρι του στέρησαν το γκολ! Στη συνέχεια το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, σταμάτησε στα σώματα! Πάρα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες να ανοίξουν το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
6-4 οι τελικές, σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι με ρυθμό και φάσεις. Θα μπορούσαμε να έχουμε δει τουλάχιστον ένα γκολ μέχρι στιγμής αλλά οι 22 ποδοσφαιριστές δεν έχουν καταφέρει να κουνήσουν... πλεκτό. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
41' Ωραία κίνηση και σουτ του Ρόσα, μπλόκαρε στην κλειστή του γωνία ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
41' Σουτ του Άλβαρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Τασουλή και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
44' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα δεν μπορεί να συνεχίσει, δίνει τη θέση του στον Ντέλετιτς που κάνει ντεμπούτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός πάνε στο ημίχρονο όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Καλό ποδόσφαιρο, ρυθμός και φάσεις από τις δύο ομάδες αλλά χωρίς γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
6-5 οι τελικές στο πρώτο μέρος αλλά ακόμη γκολ δεν έχουμε δει! by Γιώργος Τσανάκας
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν υπάρχουν αλλαγές για τις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:22
47' Σουτ του Ντέλετιτς, πολύ άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
49' Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης! Σουτ του Μουνάφο στην κίνηση, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ταχάρ που δεν ήταν απλωμένο με τον διαιτητή να θεωρεί πως υπάρχει παράβαση και να δείχνει την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
51' Γκοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Ο Μπαράλες νικάει από τα έντεκα βήματα τον Φερνάντες και ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει προβάδισμα στο σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Για να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση του Παναιτωλικού, που καλείται να βγει μπροστά και να κυνηγήσει την ισοφάριση. Κάτι τέτοιο θα δημιουργήσει χώρους στον Αστέρα, που έχει την ικανότητα να χτυπήσει στην αντεπίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
55' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
57' Ο Ντέλετιτς έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
60' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Ο Ρόσα πέρασε υπέροχα τον Κώτσιρα, έκανε τη σέντρα-σουτ με τον Παπαδόπουλο να αιφνιδιάζεται αφού η μπάλα είχε βρει στον Σουάρεθ και κατέληξε στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Λογικά ως αυτογκόλ του Σουάρεθ θα χρεωθεί το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Στο 1-1 πλέον το σκορ στην Τρίπολη, με τον Παναιτωλικό μετά την ισοφάριση να δείχνει επιθετικός και να ψάχνει το γκολ της ανατροπής! Για να δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
65' Καλή φάση για τον Αστέρα! Εξαιρετική αντεπίθεση, ο Κώτσιρας γύρισε στο ύψος της περιοχής στον Κρέσπι που έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά πέρασε ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
67' Νέα μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση αλλά ο Φερνάντες το... έβγαλε! by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Έχει ανέβει στο γήπεδο ο Αστέρας Τρίπολης, πιέζει και ψάχνει το γκολ που θα του δώσει εκ νέου προβάδισμα. Πιο αμυντικά οι φιλοξενούμενοι, ψάχνουν το γκολ στην κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
69' Φοβερό βολέ του Ντάουντα από τα 30 μέτρα, ο Παπαδόπουλος έκανε πίσω βήματα και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
70' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
71' Γύρισμα του Κρέσπι, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία! Στην εξέλιξη της φάσης ο Τασουλής έκανε το σουτ αλλά ο Φερνάντες μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
74' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Περνάει ανεκμετάλλευτο, επιθετικό φάουλ του Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
75' Μέσα ο Μπόρχα Φερνάντεθ, έξω ο Κρέσπι. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
77' Ευκαιρία για τον Αστέρα, με το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
79' Κεφαλιά του προωθημένου Σουάρεθ, η μπάλα άουτ. 17η τελική στο ματς για τον Αστέρα! by Γιώργος Τσανάκας
18:55
80' Ο Λιάβας στη θέση του Ντίας για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
81' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάουντα πέρασε τον Παπαδόπουλο και έκανε το σουτ από πλάγια δεξιά και μέσα από την περιοχή, αλλά σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας! by Γιώργος Τσανάκας
18:59
84' Φοβερό σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα κάπου βρίσκει περνάει ελάχιστα δίπλα από την εστία! by Γιώργος Τσανάκας
19:04
88' Ο Αστέρας σκοράρει με αυτογκόλ του Σίεστεντ αλλά ο διαιτητής υπέδειξε επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
91' Χαουρέγκι αντί Μουνάφο για τον Αστέρα by Γιώργος Τσανάκας
19:08
92' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό με γυριστή κεφαλιά του Μπαράλες, ο οποίος λίγο έλειψε να σκοράρει στην εστία της ομάδας του! by Γιώργος Τσανάκας
19:09
94' Γκοοοολ για τον Αστέρας Τρίπολης! by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Ο Ντέλετιτς με γυριστή κεφαλιά, αφήνει... άγαλμα τον Φερνάντες και γράφει το 2-1 για τον Αστέρα Τρίπολης! by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Τέλος στο ματς. Ο ΑΣτέρας Τρίπολης επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Ντέλετιτς στο φινάλε. by Γιώργος Τσανάκας