Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ξάνθη-Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
Ξάνθη (Γιώργος Παράσχος): Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Τεσέϊρα, Φοσέ, Σόσα, Καμαρά, Κασάδο, Καρασαλίδης, Μουλέν, Στάρτζεον, Κάστρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Βιγιάλμπα, Μπεχεράνο, Δημούτσος, Νιασέ, Βασιλόγιαννης, Καραμάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σάο Μπέντο, Ντε Αμορίμ, Φασίδης, Λισγάρας, Κοβάσεβιτς, Τζουρίσκοβιτς, Τέρκι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Επασί, Τιρόνε, Μπιανκόνι, Μπουλούλης, Βύντρα, Σασί, Σάλιακας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας) 4ος: Τζουμαλάκης (Σερρών) VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) AVAR: Τσαμούρης (Πειραιά) by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 0-0 στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο και είναι στην έβδομη θέση με 28 βαθμούς και στο -5 από τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Η Λαμία αποκλείστηκε μεσοβδόμαδα από τον Ολυμπιακό στο Κύπελλο, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2, κάνοντας καλή προσπάθεια κόντρα σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο. Στο πρωτάθλημα ήρθε 0-0 με την ΑΕΛ στο ΔΑΚ και είναι στη 12η θέση με 25 βαθμούς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
5' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Κάστρο έπειτα από κόρνερ, διώχνει, αλλά όχι μακριά ο Δημούτσος και ο Καμαρά με κάπως αδύναμο σουτ βρίσκει τον Θεοδωρόπουλο σε ετοιμότητα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
7' Άστοχη κεφαλιά του Κάστρο μετά από κόρνερ του Μουλέν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
Δεν απείλησε ουσιαστικά, αλλά είναι η δεύτερη κεφαλιά που παίρνει ο Κάστρο σε στημένη φάση μέσα σε λίγο λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
Πολύ κακός ο ρυθμός του αγώνα. Η Ξάνθη μπήκε καλύτερα, αλλά η Λαμία έχει ισορροπήσει την κατάσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
18' Σουτ χωρίς τύχη από τον Καρασαλίδη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
18' Κίτρινη στον Στάρτζεον για θέατρο στην περιοχή της Λαμίας. Υπάρχει επαφή με τον Τζανετόπουλο πάντως. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
20' Κίτρινη στον Καραμάνο, για μαρκάρισα στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Μικρή διακοπή, έπειτα από σύγκρουση Ασίγκμπα και Στάρτζεον by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
32' Σουτ του Κάστρο στον Τζανετόπουλο και στη συνέχεια πολύ άστοχο σουτ του Μπαξεβανίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
33' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
34' Σουτ του Νιάσε, που δεν ανησυχεί τον Αμπάντ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
37' Κίτρινη στον Σόσα για φάουλ στον Ασίγκμπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
38' Κίτρινη στον Βιγιάλμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:55
40' Συρτό σουτ του Σόσα, δεν δυσκολεύεται ο Αμπάντ να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
Ημίχρονο στα Πηγάδια. Ξάνθη-Λαμία 0-0! Πολύ κακό το πρώτο μέρος, με ελάχιστες καλές φάσεις και πολύ κακό ρυθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν κάπως πιο επιθετικοί και ανώτεροι, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν καθόλου. Λογικό το 0-0 βάσει της εικόνας του παιχνιδιού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
Οι γηπεδούχοι ζήτησαν και πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τζανετόπουλου στον Στάρτζεον στο 18' by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
46' Κίτρινη στον Ασίγκμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
51' Πρώτη απειλή από πλευράς Λαμίας. Νιάσε για τον Βασιλόγιαννη, που έκανε γύρισμα για το ύψος της περιοχής. Λανθασμένη υπόδειξη για οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
53' Κεφαλιά του Βασιλόγιαννη, έπειτα από σέντρα του Μπεχαράνο, έφυγε παράλληλα με την αντίπαλη εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
Έχει μπει καλύτερα η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
56' Σουτ του Βιγιάλμπα, που ήταν κάπως πλάγια, σε ετοιμότητα ο Αμπάντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Άστοχη κεφαλιά του Νιάσε εξ' επαφής by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Αισθητά καλύτερο το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος. Βοηθάει το γεγονός ότι είναι πιο επιθετική η Λαμαία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
65' Ο Σάλιακας στη θέση του Βιγιάλμπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
71' Μεγάλη φάση για τη Λαμία. Ο Νιάσε έδωσε για τον Καραμάνο, που δεν έφτασε στην μπάλα και στη συνέχεια ο Σάλιακας δεν κατάφερε να νικήσει τον Αμπάντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
73' Κοβάσεβιτς αντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
78' Άστοχο σουτ του Σόσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
78' Ντε Αμορίμ αντί Τεσέϊρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
80' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Αμπάντ έβγαλε σουτ του Σάλιακα σε κόντρα των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
81' Τιρόνε αντί Δημούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Κίτρινη στον Τζανετόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
85' Έκοψε ο Ασίγκμπα σε κόρνερ, σε προσπάθεια του Αμορίμ με καλές προοπτικές by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
86' ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Σουτ του Τζουρίσκοβιτς με το δεξί μέσα από την περιοχή κι η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Θεοδωρόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος