Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Τσέλσι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 26η αγωνιστική της Premier League. by Κώστας Μιαούλης
Tσέλσι (4-3-3): Καμπαγιέρο, Τζέιμς, Κρίστενσεν, Ρούτινγκερ, Αθπιλικουέτα, Ζορζίνιο, Καντέ, Κόβατσιτς, Πέδρο, Γουίλιαν, Μπατσουαγί by Κώστας Μιαούλης
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-4-2-1): Ντε Χέα, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Σο, Μάτιτς, Φρεντ, Ουάν-Μπισάκα, Γουίλιαμς, Μπρούνο Φερνάντες, Ντάνιελ Τζέιμς, Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Τσέλσι: Κέπα, Αλόνσο, Μπάρκλεϊ, Ζούμα, Ζιρού, Μάουντ, Τομόρι by Κώστας Μιαούλης
21:57
Στον πάγκο για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Τζόουνς, Μάτα, Περέιρα, Νταλότ, Ιγκάλο, Γκρίνγουντ. by Κώστας Μιαούλης
22:00
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
22:02
Θυμίζουμε πως η Τσέλσι βρίσκεται στους 41 και την 4η θέση, ενώ η Γιουνάιτεντ είναι 9η με 35. by Κώστας Μιαούλης
22:03
3' Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να πιέσει ψηλά η Τσέλσι. by Κώστας Μιαούλης
22:06
6' Πολύ καλή προσπάθεια του Ρις Τζέιμς που ελίχθηκε ωραία, έκανε το σουτ, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Ντε Χέα. by Κώστας Μιαούλης
22:08
7' Κόρνερ για την φιλοξενούμενη, αμέσως μετά η Τσέλσι πήγε να βγάλει κόντρα. by Κώστας Μιαούλης
22:09
9' Νέα ευκαιρία για την Τσέλσι: Ο Γουίλιαν πατάει περιοχή από δεξιά, το σουτ με το αριστερό άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:09
Στο έδαφος ο Καντέ. by Κώστας Μιαούλης
22:11
11' Ο Μάουντ ετοιμάζεται σε λίγο να περάσει στη θέση του Καντέ. by Κώστας Μιαούλης
22:12
12' Σουτ του Φρεντ, κοντράρει η μπάλα κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:12
Ο Μάουντ αντί του Καντέ. by Κώστας Μιαούλης
22:15
15' Σέντρα του Ντάνιελ Τζέιμς για τον Μαρσιάλ, δεν μπορεί ο φορ της Γιουνάιτεντ, αφού βρίσκεται μακριά. by Κώστας Μιαούλης
22:22
O Mαγκουάιρ με τον Μπατσουαγί είχαν μια αψιμαχία μετά από τζαρτζάρισμα ενώ έπεσαν κι οι δύο μπροστά από τον πάγκο, τίποτα από το VAR. Κόρνερ για την Τσέλσι. by Κώστας Μιαούλης
22:23
23' Ο Γουίλιαν γυρίζει για τον Μπατσουαγί, αλλά του στέλνει την μπάλα πίσω από εκεί που βρισκόταν, ο Βέλγος δεν μπόρεσε με τακουνάκι. by Κώστας Μιαούλης
22:26
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι: Ο Μάουντ γυρίζει από τα αριστερά, στον Μπατσουαγί στο σημείο του πέναλτι, από εκεί ο Βέλγος αστοχεί. by Κώστας Μιαούλης
22:27
27' Κόρνερ για την Γιουνάιτεντ. by Κώστας Μιαούλης
22:30
31' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους που βγήκε επικίνδυνα στην κόντρα. by Κώστας Μιαούλης
22:31
31' Καλό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, η μπάλα φεύγει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:32
33' Σουτ του Κόβατσιτς, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:35
35' Kόρνερ παραχωρεί ο Μπαϊγί. by Κώστας Μιαούλης
22:35
Ο Γουίλιαν πέφτει εκτός περιοχής μόνος του και δικαίως βλέπει την κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
22:37
37' Η καλύτερη στιγμή της Μάντσεστερ στο πρώτο μέρος με τον Μαρσιάλ να παίζει το 1-2 με τον Μπρούνο Φερνάντες, το διαγώνιο σουτ φεύγει έξω. by Κώστας Μιαούλης
22:44
45' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μαρσιάλ! by Κώστας Μιαούλης
22:46
Ο Ουάν-Μπισάκα κάνει γιο-γιο τον Γουίλιαν και βγάζει μια υπέροχη σέντρα στον Μαρσιάλ που με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Καμπαγέρο και μετά στα δίχτυα. Η Γιουνάιτεντ κοίμισε την Τσέλσι και θα πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια. by Κώστας Μιαούλης
22:46
Τρία λεπτά επιπλέον. by Κώστας Μιαούλης
22:49
45+4' Μπατσουαγί και Πέδρο συνδυάζονται ωραία, ο πρώτος σουτάρει από πλάγια δεξιά η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:49
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 45' με την κεφαλιά του Μαρσιάλ, μετά από την έξοχη προσπάθεια και σέντρα του Ουάν-Μπισάκα! by Κώστας Μιαούλης
23:04
46' Ζούμα αντί Κρίστενσεν by Κώστας Μιαούλης
23:04
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
23:05
Αναγκαστική και αυτή η αλλαγή για τον Λάμπαρντ. by Κώστας Μιαούλης
23:06
47' Κίτρινη στον Ρίτινγκερ. by Κώστας Μιαούλης
23:14
55' Ο Πέδρο κλέβει από τον Μπαϊγί, η μπάλα πάει αριστερά, η σέντρα από τον Αθπιλικουέτα. Από τις κόντρε η μπάλα ξαναφτάνει στον Πέδρο που από καλή θέση δεν θα σουτάρει σωστά, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:15
Ισοφάριση για την Τσέλσι αλλά το γκολ δεν πρέπει να μετρήσει. Ο Αθπιλικουέτα έχει κάνει επιθετικό φάουλ στον Γουίλιαμς. by Κώστας Μιαούλης
23:16
Από το VAR το γκολ δεν μετρά. by Κώστας Μιαούλης
23:19
Κίτρινη ο Φρεντ. by Κώστας Μιαούλης
23:19
60' Κόρνερ για την Τσέλσι. by Κώστας Μιαούλης
23:22
Τρικυμία στην άμυνα της Τσέλσι, φάουλ σε καλή θέση για τους φιλοξενούμενους. by Κώστας Μιαούλης
23:22
64' ΔΟΚΑΡΙ ο Μπρούνο Φερνάντες. by Κώστας Μιαούλης
23:23
Από την απευθείας εκτέλεση του Πορτογάλου η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Καμπαγέρο. by Κώστας Μιαούλης
23:24
65΄Κόρνερ για την Γιουνάιτεντ. by Κώστας Μιαούλης
23:24
66' Νέο κόρνερ για την Γιουνάιτεντ και ΓΚΟΟΟΛ ο Μαγκουάιρ. by Κώστας Μιαούλης
23:26
Από την έξοχη εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο Φερνάντες, ο Μαγκουάιρ θα κάνει το 0-2. Μεγάλο προβάδισμα για τους παίκτες του Σόλσκιερ. by Κώστας Μιαούλης
23:27
68' Ζιρού αντί Μπατσουαγί by Κώστας Μιαούλης
23:29
70' Ο Μαγκουάιρ πάλι πιάνει την κεφαλιά, ο Αθπιλικουέτα, προ του Μαρσιάλ. by Κώστας Μιαούλης
23:32
73' Ο Μπαϊγί βάζει καθοριστικό stop στον Κόβατσιτς, σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:34
75' Kόρνερ η Γιουνάιτεντ. by Κώστας Μιαούλης
23:35
76' Κίτρινη στον Γουίλιαμς. by Κώστας Μιαούλης
23:36
77' ΓΚΟΟΟΛ ο Ζιρού από ασίστ του Μάουντ. Θα δώσει οφσάιντ ωστόσο, ο Γάλλος είναι ελάχιστα πιο μπροστά. by Κώστας Μιαούλης
23:39
80' Περέιρα αντί Τζέιμς. by Κώστας Μιαούλης
23:41
82' Χλιαρό σουτ του Αθπιλικουέτα, θα μπλοκάρει ο Ντε Χέα. by Κώστας Μιαούλης
23:47
88' Απανωτά κόρνερ για την Τσέλσι, απομακρύνει ο Μαγκουάιρ. by Κώστας Μιαούλης
23:48
89' ΔΟΚΑΡΙ Η ΤΣΕΛΣΙ με τον Μάουντ από εκτέλεση φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
23:50
90' Ιγκάλο αντί Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
23:52
90+3' Ο Καμπαγέρο αποτρέπει το 3ο γκολ με τα πόδια στο πλασέ του Ιγκάλο. by Κώστας Μιαούλης
23:55
TEΛΟΣ. Η Γιουνάιτεντ με Μαρσιάλ στο 45' και Μαγκουάιρ στο 65' πήρε σπουδαία νίκη 2-0 απέναντι στην Τσέλσι στο Λονδίνο και παίρνει φόρα για Τσάμπιονς Λιγκ! by Κώστας Μιαούλης