ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Χουλτ, Λόπες, Οικονόμου, Μπακάκης, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Λιβάια, Βέρντε, Ολιβέιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Λάτσι, Παουλίνιο, Σιμόες, Σαμπανάτζοβιτς, Αραούχο, Αλμπάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Μεγιάδο, Βίκτορ, Σεμέδο, Βαζ, Τσιλιανίδης, Φιγκεϊρέδο by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Γουάλεϊ, Νάστος, Νέιρα, Μάνος, Ναμπί, Μαρινάκης, Στάικος by Γιώργος Σπανομανώλης
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών by Γιώργος Σπανομανώλης
19:12
Σέντρα στο ματς σε περίπου 15 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:17
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τάσης, βοηθοί οι Ακρίβος και Δημόπουλος, τέταρτος ο Βρέσκας. VAR ο Γκορτσίλας και AVAR ο Μωϋσιάδης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:18
Η ΑΕΚ στα τελευταία πέντε ματς έχει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία, ενώ ο ΟΦΗ έχει μία μόλις νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια του by Γιώργος Σπανομανώλης
19:28
Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 3η θέση με 47 βαθμούς ενώ ο ΟΦΗ στην 6η με 31 by Γιώργος Σπανομανώλης
19:31
1' Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:32
Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σουτ του Μάνταλου ο Σωτηρίου έδιωξε σε κόρνερ! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:32
Νέα ευκαιρί για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος εκτελεί κεφαλιά του Ολιβέιρα και πάλι σε κόρνερ ο Σωτηρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
19:36
5' Γκοοοοολ για την ΑΕΚ 1-0! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:37
Ο Λιβάγια βγήκε από αριστερά, εκπληκτική σέντρα στην περιοχή, διαγώνια κεφαλιά του Μάνταλου που νικάει στην... τρίτη ευκαιρία τον Σωτηρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
19:38
Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ομάδα του Καρέρα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:39
8' Γκοοοοοοοολλλλ για την ΑΕΚ 2-0! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
Τρομερή ατομική ενέργεια του Βέρντε, είχε μπροστά του τρεις αντιπάλους αλλά κράτησε την μπάλα όσο έπρεπε και με ιδανικό πλασέ έκανε νωρίς-νωρίς το 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
Πάνω που λέγαμε για... εξαιρετικό ξεκίνημα της ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
Τέσσερις τελικές στην εστία σε 8 λεπτά για την ΑΕΚ. Οι δύο είναι γκολ! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:47
16' Σουτ του Μεγιάδο ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:49
Έχει πέσει ο ρυθμός... Λογικό. Το ξεκίνημα ήταν τρελο για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:51
by Γιώργος Σπανομανώλης
19:52
21' Νέα σπουδαία ευκαιρία για την ΑΕΚ: Μαγική κάθετη του Μάνταλου στην πλάτη της άμυνας, ο Κρίστιτσιτς δεν μπόρεσε να νικήσει εξ επαφής τον Σωτηρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
26' Κίτρινη σε Μάνταλο και Λιβάγια by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
27' Κίτρινη και στον Βαζ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
29' Εξαιρετική αντεπίθεση για την ΑΕΚ, γκολ από τον Βέρντε αλλά... ακυρώνεται ως οφσάιντ! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
Δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ... by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
Ελέγχεται από το VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
30' Γκοοοοοοολλλλλ για την ΑΕΚ 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
Σωστά μετράει το γκολ του Βέρντε by Γιώργος Σπανομανώλης
20:02
Ο Ιταλός έκλεψε την μπάλα, έβγαλε στον Ολιβέιρα και αφού έτρεξε στον κενό χώρο πήρε την σκαφτή μπαλιά του Πορτογάλου και σε κενή εστία βρήκε δίχτυα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:03
Ονειρικό πρώτο ημίωρο για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:11
39' Φάουλ για την ΑΕΚ έξω από την περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
20:18
Ένα 45λεπτο απόλυτης κυριαρχίας για την ΑΕΚ. Το 3-0 αποδεικνύει πλήρως την εικόνα του ματς, με τους Μάνταλο και κυρίως Βέρντε να οδηγούν την ΑΕΚ στο καλύτερο πρώτο μέρος των ημερών του Καρέρα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:38
48' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:38
Εκτελεί ο Βαζ, άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:44
54' Τεράσια ευκαιρία για την ΑΕΚ, κεφαλιά του Μάνταλου από την μικρή περιοχή εξ επαφής διώχνει ο Σωτηρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
20:47
57' Νέα χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Βέρντε βρίσκει τον Μάνταλο προ κενής εστίας την στέλνει άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:55
Ετοιμάζει διπλή αλλαγή ο Γιώργος Σίμος by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
Ενοχλήσεις για τον Ολιβέιρα, ετοιμάζεται ο Αραούχο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:57
67' Νέιρα αντί Βαζ και Ναμπί αντί Μεγιάδο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
68' Αραούχο αντί Ολιβέιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:06
Μπήκαμε στο τελευταίο 15λεπτο. Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού by Γιώργος Σπανομανώλης
21:07
77' Σέντρα ο Μπράουν, κεφαλιά του Ναμπί άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:08
77' Έξω Μπακάκης, μέσα ο Παουλίνιο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:12
80' Έξω Μάνταλος, μέσα Σιμόες by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
82' Σουτ του Αραούχο, πάνω στον Σωτηρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
85' Μαρινάκης αντί Μπράουν η τρίτη αλλαγή του ΟΦΗ. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
86' Σέντρα του Παουλίνιο από δεξιά, ο Λιβάγια δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά μπροστά από την εστία του ΟΦΗ, ενώ υποδείχθηκε και οφσάιντ στη συνέχεια! by Γιώργος Σπανομανώλης
21:20
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται κατόπιν εντολής του πάγκου της ΑΕΚ για να «σβήσει» τις υπάρχουσες κάρτες και να χάσει μόνο το επόμενο ματς αντί για δύο. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
90'+3' Σουτ του Σιμάνσκι, από το ύψος της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:24
90'+4' Λήξη του αγώνα, με την ΑΕΚ να νικάει τον ΟΦΗ με 3-0. by Γιώργος Σπανομανώλης